Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

Witam

Chciałbym u córki w pokoju zwiększyć zasięg sieci po WIFI ponieważ jest u niej mizerny zasięg i często ją po prostu rozłącza.

Do głównego routera funbox 2.0 mam podłączony dekoder sagemcom WHD80PL, PS5 i PC w celu utrzymania stabilnego połączenia chciałbym żeby takie połączenie zostało.

Ostatni portem podłączyłem się do córki do dekodera sagemcom UHD86 około 10m dalej, ze względu na to iż dekoder UHD86 nie ma możliwości podłączenia sygnału po WIFI nie może też służyć za wzmacniacz sygnału z routera głównego.

Chciałbym zapytać jakie mam w tym momencie możliwości zwiększenia zasięgu ?

-----------------------

Próbowałem już podłączać się tym ostatnim przewodem ETH4 pod stary modem sagemcom F@st 2704 i od niego podłączać dewkoder i rozsyłać sygnał WIFI ale albo coś źle ustawiłem albo nie ma takiej możliwości ponieważ sygnał WIFI się rozłączał.


Czy jest możliwość podłączenia bezprzewodowego funbox 2.0 i f@st 2704 ?

I najważniejsze jaki router będzie optymalnym wyborem i łatwym w instalacji dla laika do podłączenia bezprzewodowego z funboxem 2.0 ? Bo wydaje mi się że tylko taka opcja podłączenia mi pozostaje.

32 ODPOW. 32

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@royan1 podłączanie drugiego routera, który jest przystosowany do xDSL jest nie bardzo dobrym pomysłem. Najprościej można zastosować wzmacniacz WiFi / repeter.

Jeśli masz chodź jeden port wolny w routerze, to warto dokupić router pełniący funkcję apklient.

Tu poradniki odnośnie poprawienia zasięgu WiFi:

https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/czy-wiesz-jak-wzmocnic-sygnal-wi-fi/

https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/jaki-wzmacniacz-wi-fi-wybrac/

 

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

kupiłem WI-FI RANGE EXTENDERA TP-LINK-a TL-WA850RE i u córki dalej brak zasięgu na laptopie widocznie odległość od funboxa 2.0 jest zbyt duża, szukam teraz raczej łatwego w instalacji drugiego routera do podłączenia WI-FI z tego co wyczytałem jako laik w tym temacie router powinien obsługiwać technologię WDS do poprawnej konfiguracji


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

niestety pod ostatni port mam podpięty dekoder UHD86 który nie posiada karty bezprzewodowej do rozsyłania i odbierania sygnału dlatego szukam odpowiedniej funkcjonującej alternatywy do zastosowania


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

A może polecisz jakiś kompatybilny router łatwy w konfiguracji do tego funbox 2.0 do podłączenia poprzez wifi ?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

może taki router będzie dobrym rozwiązaniem ?

 

TP-Link Archer C6 (1200Mb/s a/b/g/n/ac) DualBand

https://www.x-kom.pl/p/466049-router-tp-link-archer-c6-1200mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@royan1 co masz podpięte pod porty LAN w FunBox-ie? Dwa dekodery, a pozostałe dwa?

Najlepiej drugi router podłączyć kabelkiem RJ-45 do pokoju, w którym brak zasięgu z FunBox-a i ustawić go jako AP klient.

Wzmacniacz może być, ale musi być też w optymalnym miejscu, aby sygnał z routera nie był za słaby, bo albo będzie za mała prędkość ze wzmacniacza, albo nie pokryje swoim zasięgiem kolejnych pomieszczeń.

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

tak jak pisałem wyżej mam podłączone WHD80PL, PS5 i PC, też myślałem o podłączeniu przewodem do drugiego routera ale ta opcja odpada bo pod 4 przewodem jest dekoder UHD86.

 

Tak myślę czy router TP-Link Archer C6 da się łatwo skonfigurować pod połączenie wi-fi z funbox'em 2.0, z tego co znalazłem to C6 ma połączenie poprzez WDS ale jeśli chodzi o funboxa to nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Może po prostu poprzez przycisk szybkiej konfiguracji WPS-a oba routery się podłączą oraz odpowiednio skonfigurują ?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

tutaj widzę że jeden youtuber ustanawia takie połączenie i na głównym routerze nie zaznacza wcale opcji WDS, więc może opcja WDS wystarczy gdy jest dostępna na drugim routerze do poprawnego podłączenia wi-fi

 

https://www.youtube.com/watch?v=tIYGTR1F8Zo


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

ZWIĘKSZENIE ZASIĘGU SIECI WI-FI Z FUNBOX 2.0

@royan1 

Ale wiesz, że sygnał z kabelka można dalej dowolnie rozprowadzać kabelkami? Wystarczy prosty przełącznik, praktycznie każdy ruter WiFi ma taki wbudowany. Tam jest kilka portów RJ45, do jednego podłączasz kabelek od FB, do drugiego dekoder i jeszcze kilka wolnych ci zostanie.

Ważne: ustaw ten drugi ruter w tryb AP (Access Point), nie "AP klient", i nie "ruter". Konfigurację sieci Wi Fi na tm drugim ruterze musisz ogarnąć we własnym zakresie, będzie ona co do zasady niezależna od konfiguracji WiFi na FB2. Tak że będziesz miał dwie sieci WiFi: jedną z FB2 drugą z tego dodatkowego rutera.