Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana Funbox 3.0 na Funbox 6


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Wymiana Funbox 3.0 na Funbox 6

Witam, interesuje mnie czy jest możliwość wymiany Funbox 3.0 na Funbox 6 przy prędkości 300mbit/s?

Wiem, że rok czy dwa lata temu gdy wchodził światłowód to Funbox 6 był tylko dla wyższych prędkości ale może się coś zmieniło do tej pory?

A jeśli nadal nie można dostać Funbox 6 przy najniższej prędkości to czy jest w planach w przyszłości udostępnienie go dla wszystkich?

 

Funbox 3.0 miałem już ze 3 sztuki, według mnie on fabrycznie jest zrobiony z najtańszych podzespołów i zwyczajnie się do niczego nie nadaje, być może jak ktoś ma jednego laptopa włączanego sporadycznie to jest ok ale u mnie jest taka sytuacja że mam wszystkie porty ethernet zajęte + kilka urządzeń pod wifi i wg. mnie ten router zwyczajnie nie wyrabia, więc być może w nowszym Funbox 6 coś poprawili ale nie chcę specjalnie po to brać wyższej prędkości.

 

Aha i bym jeszcze zapomniał. Kiedyś z chęcią chciałem zakupić router firmy trzeciej i ku mojemu zaskoczeniu otrzymałem informację, że tylko ten tanio-zrobiony router funbox od Orange będzie działać ze światłowodem od Orange, czy coś w tym względzie się zmieniło czy również nie?

To jest jednak trochę nieporozumienie, nie chcecie ponosić kosztów i dawać lepszych routerów z lepszymi podzespołami, spoko wszystko rozumiem, kapitalizm rządzi, niemniej skoro tak to pozwólcie ludziom zakupić swój własny sprzęt który będzie ich zdaniem lepszy.

3 ODPOW. 3

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Wymiana Funbox 3.0 na Funbox 6

@NieDzialaMiNet  jeśli chodzi o własny router do światłowodu to musiałbyś postarać w Orange o zewnętrzny ONT (instalacja z obowiązkową asystą monterską 149zł) i wtedy możesz podłączyć własny router z tym że po kablu ethernet, przy własnym sprzęcie w takiej konfiguracji nie będzie problemu z samym netem ale już a usługą tv będą spore problemy w prawidłowym działaniu. Wymiana FB 3.0 na FB 6 jest możliwa z tym że jakiś czas temu trzeba było dopłacić (129zł) za wymianę bez podnoszenia prędkości lub przedłużenia umowy, jak jest teraz nie wiem (musisz dopytać o szczegóły w BOK).

PS.

Tu masz częściową odpowiedź na Twoje pytanie co do wymiany na FB 6 Rozwiązano: Dostęp do światłowodu – Strona 5 - Nasz Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54690
  • 644

Wymiana Funbox 3.0 na Funbox 6

@NieDzialaMiNet Możesz wymienić na FB6 za dodatkową opłatą 129zł. Na żądanie, bez zbędnych tłumaczeń. Co zaś tyczy podłączenia innego (czytaj: alternatywnego) modemu/routera zamiast FB możesz to wykonać zakładając, że zawnioskujesz o dodatkowy ONT od Operatora ( instalacja płatna jak za asystę monterską, bo monter musi to zrobić-149zł) i przy pewności, że Twój router obsługuje VLAN-y. Dodam, że nie każdy Twój sprzęt obsłuży IPTV od Orange i VoIP, więc tu trzeba temat przemyśleć. Dla samego "gołego" netu nie ma problemów z konfiguracją "Odpowiedniego" routera


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22677
  • 188

Wymiana Funbox 3.0 na Funbox 6

@NieDzialaMiNet 

Na Twoim miejscu rozważyłbym nie wymianę, tylko rozbudowę. Może wystarczyłby ci własny AP zamiast słabiutkiego AP z FB3. Można też posiłkować się przełącznikami albo wręcz pełnowymiarowym ruterem w kaskadzie za FB3. Osobiście mam coś w tym rodzaju i nie narzekam.

Finansowo wyjdzie podobnie, a przynajmniej będziesz miał sprzęt z którym możesz zrobić co chcesz. Co prawda osobiście nie mam FB6 więc nie powinienem się o nim wypowiadać, ale z lektury NO wynika, że ma on kilka nowych błędów w oprogramowaniu które długo nie mogą doczekać się poprawek. Ponadto geometria FB6 jest zupełnie inna niż FB3 więc np. nie da się go powiesić na ścianie. Niektórzy narzekają na piszczenie cewek. Port USB3 potrafi interferować z WiFi. Jako przełącznik (switch) też się specjalnie nie sprawdza, sądząc po tym wątku:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/quot-Zapychanie-quot-si%C4%99-Funbox-6-i-straty-w-pakieta...

Tak że summa sumarum nie brałbym go nawet za darmo, a już na pewno nie wymieniałbym odpłatnie. Ale oczywiście to IMHO, YMMV.

 

PS. Jeśli jednak zdecydujesz się na wymianę, to wiarygodne informacje o warunkach uzyskasz tylko od operatora, czy to w salonie czy w BOK. Osobiście preferowałbym czat z BOK, w godzinach pracy można dość łatwo MAXa przekonać aby połączył z żywym konsultantem. Przy odrobinie szczęścia możesz zarówno uzyskać konkretną ofertę na usługę, jak i od razu ją zlecić. Uzyskane na NO informacje nie są w żaden sposób wiążące, nie wiemy na pewno co operator Tobie zaproponuje.