Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange

@p2225, sprawdzałem Extender na Airboxie2 plus i nie było problemów w zestawieniu jako wzmacniacz...Wifi Calling działa w tej konfiguracji bez zarzutów, niestety do momentu przechodzenia połączenia pomiędzy Extenderem a modemem...wtedy zdarzają się "kwiatki". Rzadziej potrafi zerwać połączenie, ale na pewno przycina...

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 23
  • 0

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

Mam, używam, generalnie jestem zadowolony 🙂 Jednak instrukcja dołączona do zestawu mogła by zawierać również opis podłączenia urządzenia jako "punkt dostępowy" a nie tylko jako repeater, żeby nie trzeba było szukać po necie dokumentacji producenta, względnie szukać pomocy na takich forach 🙂  - to jedyny minus jaki do tej pory zaobserwowałem.


Pracuję w Orange
  • 15
  • 19
  • 0

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

Cześć,

Sprawdź instrukcję na naszej stronie internetowej. Jest dostępna pod adresem:

https://www.orange.pl/omnibook/wi-fi-extender-plus-obsluga-i-konfiguracja

Pamiętaj, że jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73


yen2d napisał(-a):

Cześć,

Sprawdź instrukcję na naszej stronie internetowej. Jest dostępna pod adresem:

https://www.orange.pl/omnibook/wi-fi-extender-plus-obsluga-i-konfiguracja

Pamiętaj, że jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie 🙂


@yen2dBrakuje instrukcji w pdf.https://boutique.orange.fr/media-cms/mediatheque/0x0-guide-installation-extender-wifi-plus-88444.pdf


Pracuję w Orange
  • 15
  • 19
  • 0

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

Pracujemy nad tym 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

@yen2dZobaczymy kiedy się pojawi.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 28
  • 0

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

to ja dorzucę jeszcze do testu ciekawą próbę:) Podłączenie TV od Orange po WiFi:)

 

Konfiguracja: Extender podłączony kablem do dekodera, dzięki temu dekoder "myśli", że jest na kablu 🙂

20171024_193554.jpg

Opis środowiska - Funbox w domu na parterze, schowany w półce pod telewizorem, extender na piętrze. odległość około 4 m.

Działanie - bardzo dobre -Telewizja chodzi bardzo ładnie, kanały HD jak i kanał 4k bez zastrzeżeń. do WiFi extendera w tym samym czasie podłączony laptop, na którym ściągałem plik 40 GB oraz komórka i Tablet, z którymi przemieszczałem się obok - wszystko podłączone na 5 GHz. Przez całą godzinę testowania tylko raz na sekundę pojawiła się "sieczka" ekranu.

Biorąc pod uwagę, że extender z funboxem łączy się za pierwszy razem w kilka sekund - to jest to moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które chcą korzystać z usługi typu multiroom, a nie chcą ciągnąć kabla przez całe mieszkanie.

Uwagi do podłączenia - w pierwszej kolejności trzeba extandera sparować z Funboxem, następnie podłączyć dekoder do extendera po LAN... co ważne - po podłączeniu dekodera trzeba go wyłączyć na twardo (w przypadku Samsunga - przyciskiem z tyłu) - musi się uruchomić podłączony do skonfigurowanego extendera - wówczas TV działa:)


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

Niezły „patent”! Dzięki, @piterson 👍🏻✌🏻

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

Ja się nie będę wymądrzał , koledzy już prawie wszystko napisali i nie ma sensu się powtarzać.

 To na co zwróciłem uwagę jest w załączniku. 

 

  Chyba że @Artur   utajni  i  schowa   😄 😄 😄 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange by @mabud73

@Jozefg  no to przyznam się, że korciło mnie też odnieść się do zużycia prądu, w kontekście modnej ekologicznej postawy 😉 ... ale o tym w "instrukcji" jest mowa - wyłącz jeśli przez dłuższy czas nie korzystasz. Porównania poboru do innych nie poczyniłem.

Potwierdzę również Twoją obserwację, że dość "dobrze" grzeje ta "zabawka".