Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

Witam wszystkich,

 

widziałem, że temat był już wałkowany, ale żadna z odpowiedzi mnie nie satysfakcjonuje.

Przerobiłem już infolinię, gdzie poinformowano mnie że FB6 nie obsługuje WoW.

Wpisy na forum potwierdziły to co powiedział technik. 

Na FB6 nie działa wake on wan i koniec.

Czy jest jakiś sposób, żeby to obejść? 

Krótkie info:

- umowa w trakcie trwania (wiem, że przed podpisaniem można było zamówić osobny ont)

- cały pakiet TV + NET + tel (telefon nieistotny)

- nie mam stałego IP, używam no-ip.com

- pakiety wol dochodzą (sprawdzałem wiresharkiem)

- wake on wan czasami działa, czasami nie działa. technik nie miał ochoty wyjaśniać dlaczego.

- wol działa bez problemu 

- w FB 6 zrobiłem przekierowanie portu 9 udp, ale czasami się wyłącza. wyczytałem, że to przekierowanie trzeba zlecić przez infolinię, bo w samym fb6 nie wystarczy. 

 

Czy może taka topologia zadziała? DMZ ma przepuszczać cały ruch, więc chyba pakiety WOL też. nie wiem...

schemat2.jpg

Może osobny ONT + router??? Z tego co widzę konfiguracja routera, żeby obsłużył tv jest dość problematyczna, ale w ostateczności do zaakceptowania.

 

Jestem trochę zdesperowany z tym "WoW-em". Do pracy często zdalnie używam swojego domowego komputera, i nie chciałbym go zostawiać ciągle włączonego. 

 

Jakieś pomysły?

 

 

 

 

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 1

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

Poddałem się i wymieniłem na nowy.

Wygląda na to, że FB był jakiś trafiony. Na nowym bez problemów przekierowania się trzymają. Nie aktualizowałem softu, może dlatego.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1883
  • 9120
  • 75

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

@NoiZzz3rZamiast routera kupić RPi, logować się do SSH i używać etherwake. RPi to może być starszy model bo nie o wydajność tutaj chodzi.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 1

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

Tak zrobiłem. Świetny pomysł z ta maliną, przy okazji zrobiłem sobie media server i pi-hole 🙂

 

Ale wracając do tematu. Funbox dalej mi resetuje (wyłącza) przekierowania (port 22). 

Zrobiłem mały "risercz" i ustaliłem że router może to robić kiedy zmienia się adresacja na IPv6. Z Tym, że w routerze mam włączone wymuszanie IPv4.... Próbuje odtworzyć moment zmiany na ipv6, niestety póki co bezskutecznie.

 

Jakieś pomysły?

 

 

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1883
  • 9120
  • 75

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

Czy prócz wymuszenia „ptaszkiem” usunąłeś z loginu suffix /ipv6?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 1

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

Tak. W zasadzie to od początku nie miałem...

Może wrzucić tam /ipv4?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2181
  • 8057
  • 32

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6


@NoiZzzErnapisał(-a)

Funbox dalej mi resetuje (wyłącza) przekierowania (port 22)


ustaw sobie inny port na ssh. Defaultem wystawiasz się na ataki. Cóż, że nieskuteczne (?), ale zawsze jest to zbędne bombardowanie.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1883
  • 9120
  • 75

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6


@NoiZzzErnapisał(-a)

Może wrzucić tam /ipv4?


Raczej nie. Mogłem chwilę dłużej pomyśleć, że na pewno masz tylko IPv4, bo prawdopodobnie nie przekierowałbyś niskiego portu przez CGNAT (tak mi się wydaje, nie mogę tego teraz sprawdzić). Przy odnawianiu adresu nigdy mi się żadne przekierowanie nie posypało. No chyba, że przez przypadek wskoczyło IPv6 co zdarzyło się dwa razy. Może akurat doświadczyłeś tego fenomenu? Czyli nie miałem dopisku w loginie i był zaznaczony „ptaszek” a mimo to wskoczyło IPv6 przy próbie odnowienia adresu. Po tym odnowieniu w ustawieniach wymuszenie było nadal zaznaczone za to do loginu został dopisany ciąg /ipv6.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13562
  • 55446
  • 663

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

@SamotnickTo dziwne, bo przy zaznaczeniu"V" i loginie bez /IPv6 modem nie powinien dostać adresu IPv6


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 36
  • 1

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6

Nie przekierowywałem niskiego portu przez CGNAT... co kolwiek to znaczy :). Ogólnopojęte sieci, to nie jest moja dziedzina, aczkolwiek nie boję się grzebać i jako takie pojęcie mam. 

Co do resetu przekierowań...

Za często się to zdarza jak na fenomen. Co najgorsze, nie potrafię odtworzyć zdarzenia... 

Czy była by to podstawa do wymiany FB? Nie sądzę, że jest trafiony, ale chyba nie zaszkodzi.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1883
  • 9120
  • 75

Wake on Lan / Wake on Wan na FunBox 6


@agat13napisał(-a)

@SamotnickTo dziwne, bo przy zaznaczeniu"V" i loginie bez /IPv6 modem nie powinien dostać adresu IPv6


No właśnie. Na PW to wyjaśnialiśmy. Czyżby regresja?