Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

A wcześniej Ci działało?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@-brtk-nie wiem bo jak korzystałem z Funboxa to nie wnikałem bo nie zaobserwowałem żadnych problemów no i na Funboxie nie miałem takich logów. Po zmianie Funboxa na ONT i połączeniu z Fritzem tego typu sytuacje widze.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13424
  • 54966
  • 651

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@emarcin ok, skąd masz ONT? Wpisujesz login hasło i vlan 0/35??

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.


@emarcinnapisał(-a)

@-brtk-nie wiem bo jak korzystałem z Funboxa to nie wnikałem bo nie zaobserwowałem żadnych problemów no i na Funboxie nie miałem takich logów. Po zmianie Funboxa na ONT i połączeniu z Fritzem tego typu sytuacje widze.


Chodziło mi o to, czy wcześniej działało Ci na Fritzie. Czyli występuje Ci to od razu od podłączenia Frtiza do ONT? Zobacz, czy jak rozłącza Cię z internetem na Fritzie, to czy dioda na ONT oznaczona jako Optical, czy wyłącza się bądź zaczyna migać. Jak nie, to przywróć Fritza do fabryki i na nowo ustanów połączenie PPPoE, wpisując login i hasło i VLAN ID 35. Możesz też spróbować odłączyć ONT id prądu i podłaczyć ponownie.

Dodatkowo możesz podłączyć Funboxa do ONT dla testu, by zobaczyć, czy tam też rozłączenia występują.

Anonim

Nie dotyczy

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.


@emarcinnapisał(-a)

@-brtk-nie wiem bo jak korzystałem z Funboxa to nie wnikałem bo nie zaobserwowałem żadnych problemów no i na Funboxie nie miałem takich logów. Po zmianie Funboxa na ONT i połączeniu z Fritzem tego typu sytuacje widze.


Ten zastępca FunBox nie ma modelu w sobie przypadkiem, bo jeśli się nie mylę to tak, trzeba go ustawić jako normalny router i dopiero login i hasło zadziała, ale teraz nie wniosek bardziej w temat, bo z telefonu piszę 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@agat13 ONT mam od Orange. Tak wpisuje login, hasło oraz vlan 35. 

@-brtk- wcześniej korzystałem z Funboxa, a na Fritzu ustawiony miałem tryb klienta IP i to Funbox przydzielał mi adresacje i nie było problemów (przynajmniej nie zaobserwowałem). Przywrócenie ustawień fabrycznych Fritza nic nie daje. Przy zerwaniu połączenia, z tego co zaobserwowałem, na ONT świecą się wszystkie trzy diody (power, optical i migająca LAN). Sam ONT odłączałem od prądu już ze 100 razy i niestety nie pomaga.

W jaki sposób podałczyć ONT do Funboxa? Przez LAN1?

@Anonim we Fritzu mam ustawienia:

image.pngimage.pngimage.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Jeżeli masz Funboxa 3.0, to port LAN1 robi jako WAN, tylko musisz zmienić opcję w Funboxie do podłączenia do zewnętrznego ONT.

Ustawienia masz dobre, trochę dziwne, że tracisz połączenie. Diody na ONT zachowują się ok.

 

@Anonim ustawił właśnie tą opcję na pierwszym screenie w sekcji Port.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13424
  • 54966
  • 651

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@emarcin ONT do FB tylko przez eth


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Pozwolę sobie zadać pytanie jakiej firmy i jakiego koloru jest ONT?

Bo tu jest najważniejsza rzecz czy masz na pewno FTTH od Orange czy też może na łączach innego ISP (BSA)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@pablus  tak jak pisałem wcześniej dostałem od Orange czarny modem EchoLife HG8010Hv3 i jest to własność Orange. 


4142F6E6-E78A-4442-AF05-DA63128C544F.jpeg

Edydotowane:

Panowie nie chcę zapeszać ale wczoraj wymieniłem kabel optyczny od gniazda do ONT oraz ethernetowy od modemu do Fritaza i odpukać od wymiany trzyma stabilnie połączenie. Zobaczymy.