Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 110
  • 93
  • 0

@ms424 

Powodzenia w rozmowach z technikiem :cathappy:

Przeczytaj sobie moją i historie innych z tego tematu :

Klik

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 75
  • 94
  • 0

@Radijaka to usługa?

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 75
  • 94
  • 0

@Mitar @bwlodar 

UWAGA RAPORT Z POLA WALKI instalacja 1000/300 bez zobowiązania (na razie)

Gdy technik do mnie dzwonił od razu dałem do zrozumienia że nie będzie miękkiej gry zadając dwa pytania:

1. Ma Pan ze sobą ONT?

2. Ma Pan ze sobą "niewidzialne" włókno?

po niepewności w odpowiedziach było widać że już wie z kim ma do czynienia.

Po rekonesansie w domu i znalezieniu peszla ku uciesze techników (nie muszą się wracać po niewidzialne włókno) i wiercić w niepewnej ścianie (nie mieli przyrządu do namierzania kabli a obok w niewiadomym kierunku idą grubaśne kable do mieszkania:) )wzięli się do pracy.

Wcześniej przyszli już z FB3 i oddzielnym ONT Huawei(!).

Ciekawostka: gdy jeszcze nie wiedzieli że peszel istnieje(ja też nie żeby było jasne) i kombinowali z wierceniem doszli do wniosku że nie będą jechać po niewidzialne włókno i zaczęli obierać z obudowy ten kabel co mieli twierdząc że będzie to samo. Mam nadzieję że się domyślacie jaką miałem minę :catvery-happy:

UWAGA - oczywiście misie pysie na infolinii nie dopisali do zlecenia że ma być ONT i niewidzialne włókno twierdząc że to technicy decydują, ale tu technicy nie oponowali mimo braku w zleceniu (pewnie nauczeni doświadczeniem z pierwszego kontaktu), chwała im za to. :heart:

Dla potomnych: login pppoe zdaje się być na umowie a hasło pod spodem do wypełnienia (przyciśnijcie technika żeby wypełnił).

Także bardzo sympatycznie i bezproblemowo jak na razie - dam znać jak uruchomię usługę.

UPDATE: UDAŁO SIĘ ŚMIGA. Pan technik musiał zakombinować ale hasło do pppoe też ładnie wpisał w dokumentach w wyznaczonym miejscu.

P.S. Nie rozumiem patologi funboxa 3:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Patologie-Funbox-3

Highlighted

Poziom 14, Recenzent
  • 54
  • 28
  • 0

A co to jest niewidzialne włókno?  pierwsze słysze a siedzę trochę w tej branży

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 75
  • 94
  • 0

Nie pamietam oznaczenia kabla, ale taki cienki bez bialej oslony duzo mniej widoczny, technicy wiedza o co chodzi.

Co do samej instalacji dodam jeszcze ze szybciutko po pomyslnych testach FB3 wylecial i jego miejsce zajal Asus AC88U, trzeba bylo tylko wydac komende zeby tagowac vlan 35 na WAN i smiga jak szalony z ONT (mam tylko internet).