Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@Behosotnzderzyłeś się ze stanem umysłu zwanym Orange. Proponuje opublikować w mediach bo to jakim tam jest cyrk i jak wszyscy w Orange to ignorują to jest niepojęte.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@gk2a6 

dam im ostatnią szansę, potem dzwonię, nagram całość i publikuję, naprawdę mam dość.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.


@Behosotnnapisał(-a)

Grudzeń: Wyślemy nasz ONT. (super, w końcu po problemie)
2021: mam dość czekania, zadzwonię dopytać o numer
przesyłki.

 

Nie doczekasz się żadnej przesyłki oni nie wysyłają bez asysty technicznej ONT. Zgłaszasz chęć wymiany, ustalasz termin, przychodzą technicy z ONT i aktywują. W sumie trochę to bez sensu bo rzeczywiście mogliby przysłać modem kurierem i aktywować zdalnie ale cóż trzeba trochę szarpnąć kaski. Natomiast w kolejnym miesiącu rozliczeniowym na fakturze pojawia się pozycja "Usunięcie uszkodzenia lub wymiana urządzeń Orange" 129 zł (zrzut poniżej). 

Spróbuj zlecić wymianę przez czat po zalogowaniu do Mój Orange ja w ten sposób bez najmniejszych problemów załatwiłem ONT. 


5FD9A460-48BC-47B3-9AFA-7A23635276CB.jpeg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@emarcin  130zł za wymianę funboxa3 na funbox3+ONT to rozbój w biały dzień, dlatego lepiej to załatwiać w trakcie instalacji i naciskać.

Wydaje mi się że może być tu kilka wątków (zgaduję, bo nie wiem ale zakładam że problemem musi być coś więcej niż olewka ze strony pracowników skoro usługa już sprzedana):

- może infolinia nie chce w zleceniach pisać ONT bo jest droższa instalacja u podwykonawcy a ten niechętnie da ONT bez zlecenia bo dostanie mniej kasy za instalację?

- w przypadku wymiany FB3 na FB3 + ONT technik musi wykonać od nowa aktywację usługi (tym razem na inne ONT, nie dotychczasowe w FB3) i zauważyłem że technicy czasem nie są zaznajomieni z tematem więc ignorują prośbę klienta i zaczynają wciskać kit. Jeśli już ktoś odpowiednio naciska to w końcu wykonają telefon, nauczą się jak dokonać aktywację i wszystko się da.

 

Patologią jest że Orange nie może tego ucywilizować, ta firma chyba przekroczyła rozmiar powyżej którego nikt nie czuje się za nic odpowiedzialny a klient zderza się tylko z procesowym korpobetonem bo nikomu nie zależy na skutecznym udrożnieniu procesu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.


@gk2a6napisał(-a)

@emarcin  130zł za wymianę funboxa3 na funbox3+ONT to rozbój w biały dzień, dlatego lepiej to załatwiać w trakcie instalacji i naciskać.

Tyle to ja wiem ale jak ktoś chce wymienić w trakcie umowy i jest gotów zapłacić to czemu nie? Lepiej tak jakby miało nie być takiej możliwości. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Lepiej czy nie, nie miałem świadomości podczas instalacji, że to będzie potem niemożliwe skonfigurowanie tak podstawowej rzeczy jak DNS. 

 

Mam pi hole w sieci i mogę sobie najwyżej latać po wszystkich urządzeniach w sieci i im ręcznie zmieniać DNSy. Przy ok 20 urządzeniach w mojej sieci prędzej się dogadam z Orange niż to zmienię na każdym z nich ręcznie. Podwójne natowanie mnie nie satysfakcjonuje, bo hostuję u siebie czasami serwery różnych usług typu serwery gier czy aplikacje web (kolejnym ciekawym przypadkiem jest prędkość połączenia między Orange a np. Vectrą, gdzie prędkości dochodzą maksymalnie do 10% tego co na umowie, ale to znany temat i są na to inne wątki). Już nawet nie wspomnę o vlanach czy jakiejś izolacji niektórych urządzeń, teraz wszystko widzi wszystko i hulaj dusza piekła nie ma, a IoT z podatnościami działa na pełnym dostępie do Internetu. Prawdopodobnie dałoby się chyba to załatwić wbudowanym firewallem, ale wolę nawet nie próbować, bo znów mi Funbox padnie a zaraz święto i zostanę bez dostępu do świata.

 

Dodatkowo padł mi funbox, na szczęście od ręki dostałem nowy w salonie, to na duży +, że nie robią zleceń na technika tylko można osobiście szybko to załatwić, jestem wręcz w szoku...

 

Myślę, że nie jest uczciwym pobieranie dodatkowej opłaty za wstawienie ONT z wizytą technika, bo to tylko ich kaprys, że technik musi przyjechać z ich ONT i to kaprys, że nie da się ustawić FB3 w tryb bridge a kosztowało by to obie strony 0 nakładu pracy (no chyba że software do FB3 jest tak skopany, że jednak się rzeczywiście nie da). I tak jak wspominałem, skąd mogłem wiedzieć w trakcie instalacji, że trzeba takie kombinacje alpejskie z ONT robić żeby cokolwiek uzyskać. Ja mogę wstawić własny tylko niech mi ktoś da gwarancję na piśmie, że jakiś model będzie dało się skonfigurować z tą neostradą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@BehosotnGwarancji na działanie Twojego zewnętrznego ONT nie da nikt, ba...nawet to nie będzie działać, dlatego, że ONT dodawany jest do sytemu i inny po prostu nie ruszy ( w uproszczeniu)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@agat13  nie siej dezinformacji. Po to jest ONT operatora żeby wspierał usługę zaterminowaną na swoim sprzęcie. Jak jest ONT+FB3 usługa jest wspierana do FB3 włącznie. Jak podmienisz FB3 na swoje - do ONT włącznie. Logiczne.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@gk2a6, koledzy rozmawiają nie o ONT operatora, a o "jakimś własnym" ONT.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 866
  • 3

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@pirenejnie ma czegoś takiego jak własny ONT, usługa w momencie aktywacji jest aktywowana na konkretne ONT, ktoś motał kiedyś ze skopiowaniem SN i MAC ONT na wkładkę ale to rzeźba straszna, bez sensu. Z ONT Huawei działa wyśmienicie. A jak ktoś bardzo chce można wziąć usługę na biznes i tam router ma tryb bridge.