Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@Macrolo rozumiem, że na początku chcesz podpiąć router Asus-a za FunBox-em? Jeśli tak, to powinien zadziałać od razu po podłączeniu przewodów.

Natomiast ja wolałbym, aby Asusa podłączyć zamiast FunBox-a. Nie potrzebna Tobie kaskada routerów. Dlatego takie opisy podawałem. W takim przypadku już nie ograniczy się tylko do podłączenia samych przewodów, ale trzeba będzie się zalogować do menu routera i wpisać ustawienia.

Na dzień dobry to może i czarna magia, ale jak samemu się zrobi, to można podłapać bakcyla i samemu zająć się budowaniem wymyślnej sieci LAN 😁

 

Obecnie u siebie nie licząc podłączonych urządzeń, moja sieć LAN składa się z 4 routerów, 2 swith-e dysk sieciowy i wzmacniacz WiFi 😊


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@ketrasaArtur Nieeee, w żadnym bądź razie, chcę właśnie uniknąć tej kaskady routerów, więc jak wszystko nie zrobi się automatycznie to chyba spróbuję to zrobić ręcznie, ale będziesz mi do tego mocno potrzebny, chyba będziemy musieli się zdzwonić czy coś 😂. Ale to tak pół żartem pół serio. Ja wyślę zdjęcia ekranu, strony administracyjnej routera a ty krok po kroku będziesz mówił mi w co mam wejść, gdzie co wpisać i gdzie co kliknąć, ja znam tylko podstawowe funkcje, mam nadzieję, że czegoś się przy tobie nauczę. Dzięki w każdym razie za udzielenie odpowiedzi i mam nadzieję, że jeszcze nie raz się wymienimy się komentarzami 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@Macrolo jak będę w stanie podpowiedzieć, to jak najbardziej postaram się pomóc. Konfigurowanie routerów nie jest wcale trudne. Trochę wolnego czasu i smykałkę i można działać.

 

Co do routerów, nie mam ich w jednym miejscu. W mieszkaniu mam dwa, reszta u brata i mamy. Moja sieć LAN ma długość ponad 100 m, więc trzeba było wykombinować, jak pokryć zasięgiem WiFi tak dużą odległość i trzy mieszkania. To tego dochodzi jeszcze chęć testowania różnych rozwiązań i jakoś samo tak wyszło. Mój LAN pamięta jeszcze czasy Neostrady, tylko było niej urządzeń podłączonych, ale i tak zdarzało mi się NEO zapchać, bo upload był na poziomie 900 kbit/s. Przy światełku już jest dużo lepiej, a najważniejsze że upload mam na poziomie 60-80 Mbit/s, na czym mi najbardziej zależało.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@ketrasaArtur U mnie jak narazie składa się to z 1 routera huawei B-818 który jedocześnie "rozdaje" wi-fi na pół domu i nawiązuje połączenie LTE , do niego jest podłączony chmura domowa firmy WD i u mnie w pokoju stoi jeszcze ten routero-wzmacniacz, którego opisałem kilka postów wcześniej i którego kupiłem dzisiaj i o dziwo prędkość taka sama jak na routerze głównym. Kiedyś jeszcze korzystałem z iptv, ale przerosło mnie to.... tym bardziej na LTE z limitem 250gb. Wydałem kasę w błoto, a dokładniej mówiąc ponad 225zł na jakąś apke na tv która miała być czymś w podobie iptv tylko że po zwykłym necie, nie to samo co telewizja światłowodowa, no ale okazało się, że tam nie ma nawet programów, trzeba było przepisywać adres (uwaga, pamiętam nazwę) MAC na stronę internetową, aktywować całość, wgrać kanały - co jest dla mnie czarną magią ( i skąd ja niby miał bym wziąć taką listę, nie dosyć że zapłaciłem 225ziko to jeszcze kanały muszę wgrywać). No i ogólnie nic mi z tego nie wyszło a apka nie podlega zwrotowi, no nic, trudno się mówi, życie....

Co najlepsze te kanały, to trzeba było wgrać w jakimś formacie voldemorta. Ty byś to pewnie ogarnął w pięć minut a ja spędziłem nad tym dwa dni, co ciekawe jak już znalazłem te kanały to okazało się, że je też trzeba wykupić, ale nie jednorazowo tylko jest to w formie subskrypcji i co miesiąc trzeba na nowo wpisywać bo stare wygasają i już nie działają. Dałem sobie spokój i pogodziłem się ze stratą kasy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

No UPC będzie lepiej działało od Orange, jeżeli chodzi o internet, telewizję niestety tą dołączaną do infrastruktury INEII czy NEXERY.. To cóż, opinie są różne, z naciskiem że telewizja jest beznadziejna na tym nowym dekoderku 4K. Nie jest to IPTV, jak Orange, na oddzielnym VLANie, z priorytetem na pasmo i oddzielnym pasmem. Jest to typowy streaming, więc zjada Ci internet podczas korzystania z telewizji. Niektórzy mówią, że mają pixelozę.

@ketrasaArturma internet FTTH od lokalnego dostawcy.

Anonim

Nie dotyczy

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@Macrolo  będę obserwować temat, ciekawe czy ASUS RT-AX56U da radę z Orange TV i IPTV, węszę że nie będzie to takie proste, tryskasz optymizmem... więc nie będę zapeszać 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@AnonimPodzielam Twoje obawy, bo nie słyszałem, aby ktoś na Asusie zrobił IPTV i to multiroom...

Na 100% nie na zasadzie kopiuj/wklej...szybciej z wiersza poleceń

Anonim

Nie dotyczy

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@agat13  w instrukcji obsługi strona 69, jest tylko krótki opis konfiguracji, więc skromnie jest, Orange TV nie wiem czy poleci, ale nie testowałem i unikam już takich tematów (nie doradzam, bo można gafę strzelić i klient będzie nie zadowolony).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@Anonim dlatego ja polegam tylko na sprawdzonych patentach, a na forum pisali, że nawet jak się udało skonfigurować, to były problemy ze stabilnością. To temat dla szpeniów...a ja się za takiego nie uważam

Anonim

Nie dotyczy

Własny router do światłowodu orange na infrastrukturze nexery.

@agat13  żeby konkretne doradzić, trzeba mieć ten router i te usługi, bez Orange TV i IPTV laik sobie poradzi, ale nie będę pesymistą, może @Macrolo  i @ketrasaArtur  wspólnie dadzą radę 🤓