Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router Asus ax11000 zamiast Funboxa 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Własny router Asus ax11000 zamiast Funboxa 3.0

@gilbanUjmę to inaczej: to Orange nie chce współpracować z "obcymi" ONT. One może by i chciały być użyteczne (zgodnie z założeniami osób które je kupiły), ale niestety operator nie lubi czegoś, czego sam nie dopuścił do pracy. Z drugiej strony dołączenie uszkodzonego, słabego technicznie czy nie walidowanego urządzenia może spowodować niezłe zamieszanie i to nie tylko w sieci abonenta, a całego bloku/osiedla


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Orange używa ONT'a Huawei HG8010Hv3 lub HG8010Hv6. Problem w tym że nawet kupując model z  tą  sama wersję  sprzętową i  oprogramowania Orange nie dopuści obcego onta nie dopiszą jego maca do systemu a bez tego nie będzie działało. Teoretycznie gdyby zgadzał się model i wersja sprzętową i oprogramowania to dla Orange nie powinno być problemem dopisanie takiego onta ale niestety dla Orange robi to różnice i tego nie zrobią. Wsumie to mało operatorow pozwala na własne onty

Anonim

Nie dotyczy

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@Emill1  po co odkopujesz stary temat, ont tylko od Orange, da się go załatwić, koniec dyskusji chyba 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

2 miesiące to nie tak stary temat wiele starszych tematów jest na forum, na które wiele osób odpowiada po dłuższym czasie. Niektórzy operatorzy pozwalają na własne ONT pod warunkiem ze kupi się model który oni zatwierdzają, który ma wersje sprzętową zgodną z ich wytycznymi. I jakoś się im to opłaca i im to nie przeszkadza, że klient nie ma od nich a wręcz im to nawet odpowiada. Ale takich ISP jest garstka. Większość nie pozwala na własne.

Anonim

Nie dotyczy

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

@Emill1  po co ta dyskusja, temat o Orange, inni operatorzy mogę być ulgowi w tym temacie, choć są wyjątki, gdzie jest tylko router z ont i nawet dostępu do konfiguracji nie ma, instalator ci to ustawia i Amen🙏. Jak chcesz coś zmienić, to zgłoszenie i zdalnie to robią, własnego routera nie podstawisz. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 33
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Dla mnie ONT nie ma kompletnie znaczenia. Ważne bym mógł własny router postawić. 

A więc by zakończyć temat Asus Ax11000 działa bez problemu z 1GB internetem przez ONT od Orange. Osiągam spokojnie 900Mb i wysył 300Mb.

Instalator który przyjechał powiedział mi że nie trzeba się kryć ze chce się własny router i jeśli chce ONT to bez problemu mi go da. Dzień wcześniej zadzwoniła miła Pani i spytała się czy coś będę potrzebował. Odpowiedziałem że bardzo mi zależy na ONT ponieważ chcę zachować aktualna infrastrukturę sieci po poprzednim dostawcy. Serwisant podpowiedział Pani że nie ma problemu ale do 1Gb jest on trochę za słaby. 

W każdym razie jestem bardzo zadowolony zarówno z usługi serwisanta jak i samej jakości sieci. Orange dla mnie 5 plus.