Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router Asus ax11000 zamiast Funboxa 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 33
  • 0

Własny router Asus ax11000 zamiast Funboxa 3.0

Bardzo dziękuję. Nie do końca rozumiem jak ktoś może zmniejszyć dana prędkość?

W takim razie telewizja jest nie ważna. Najwyżej w przyszłości skorzystam z czegoś na Enigmie, chociaż nie powiem ze cena Orange Love mnie kusi przy pełnym pakiecie.

Dziękuję za rady. Nie będę się już chwalił po co mi oddzielny modem, będę mówił że potrzebuję podłączyć gdzie indziej router a gdzie indziej modem. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 33
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Dziękuję za potwierdzenie. Na Merlinie również ma taką opcję. W zakładce LAN Iptv. 

W takim wypadku sądząc po poście z 2017 roku wystarczy ustawić VID oraz Ppoe, login i hasło i w Teri powinno działać. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Własny router Asus ax11000 zamiast Funboxa 3.0

@FloydKulis zrób jeszcze screena z ustawieniami konta i pokaż czy możesz wybrać PPPoE.

Jakoś dla mnie ten router ma mało intuicyjne ustawienia do Internetu od Orangrme.

W przypadku, jeżeli się zdecydujesz na własny router do Internetu od Orange, to będziesz x konfiguracją zdany na siebie i ewentualną pomoc na NO.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.


@FloydKulisnapisał(-a)

Bardzo dziękuję. Nie do końca rozumiem jak ktoś może zmniejszyć dana prędkość?

W takim razie telewizja jest nie ważna. Najwyżej w przyszłości skorzystam z czegoś na Enigmie, chociaż nie powiem ze cena Orange Love mnie kusi przy pełnym pakiecie.

Dziękuję za rady. Nie będę się już chwalił po co mi oddzielny modem, będę mówił że potrzebuję podłączyć gdzie indziej router a gdzie indziej modem. 


To dobry plan. Co do kwestii prędkości to z głowy nie pamiętam ale jest tu gdzieś zakopany wątek-rzeka w którym OP uparł się że nie chce FunBoxa i udało mu się (!) jakimś cudem taką umowę zawrzeć. Ale chciał (i nawet przez chwilę miał) 1Gbps co jednak zostało mu "zrewidowane", na poziomie umowy, do 600Mbps... Długo by pisać - lepiej sam znajdź. To zresztą egzotyka i raczej marginalne zagadnienie.

Po tych wyjaśnieniach w sumie odpowiedź na Twoje pytanie może być umiarkowanie twierdząca: raczej tak, powinieneś móc ten ruter zamiast FB wykorzystać.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 33
  • 0

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Mam tak dla obecnego dostawcy swiatlowodu

Screenshot_20210915-225410~2.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Własny router Asus ax11000 zamiast Funboxa 3.0


@FloydKulisnapisał(-a)

Dziękuję za potwierdzenie. Na Merlinie również ma taką opcję. W zakładce LAN Iptv. 

W takim wypadku sądząc po poście z 2017 roku wystarczy ustawić VID oraz Ppoe, login i hasło i w Teri powinno działać. 


W teorii powinno, zawsze możesz wziąć internet na próbę i zrezygnować w ciągu 14 dni.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Własny router zamiast Funbox-a 3.0 Orange.

Za funboxa się nie płaci zdaje się dodatkowo. A zawsze jak się Internet zacznie chrzanić to można go na moment podpiąć. Ja mam Własny router do Internetu VDSL, a funboxa wrzuciłem na szafę. Jakby się coś zaczęło chrzanić z netem, to zawsze podmienić można i udowodnić, że to ich wina.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 33
  • 0

Własny router Asus ax11000 zamiast Funboxa 3.0

Taki właśnie mam zamiar. Zobaczymy co konsultant mi powie. Poprosiłem by dowiedział się co z tym modemem, czy mogę liczyć że technicy będą go mieli że sobą. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Własny router Asus ax11000 zamiast Funboxa 3.0


@FloydKulisnapisał(-a)

Taki właśnie mam zamiar. Zobaczymy co konsultant mi powie. Poprosiłem by dowiedział się co z tym modemem, czy mogę liczyć że technicy będą go mieli że sobą. 


Nie chodzi o modemem (nominalnie modemem jest FunBox, tak ma napisane na opakowaniu, i na pewno będą go mieli) tylko o ONT (czyli zewnętrzny konwerter siwiatłowód-eternet, formalnie to faktycznie powinno się nazywać modem ale się nazywa ONT). FunBoxy mają wbudowany ONT w środku więc technicznie nie jest niezbędne posiadanie odrębnego ONT. Ale ponieważ, w przeciwieństwie do rutera, do sieci nie podłączysz własnego ONT, to musisz tak zmanipulować, przepraszam, przekonać operatora, żeby zgodził się wypożyczyć ci zarówno FunBoxa jak i zewnętrzny ONT. Wypożyczenie obu urządzeń jest bezpłatne. Użycia ONT od operatora (czy to wbudowanego w FB czy zewnętrznego) nie da się uniknąć. Na ten temat morze postów już powstało.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Własny router Asus ax11000 zamiast Funboxa 3.0

Czyli generalnie ONT to jest takie urządzenie, które zamienia kabel światłowodowy na skrętkę RJ45, żeby można było podłączyć własny router. Oczywiście na rynku takie urządzenia są dostępne, ale niekoniecznie muszą chcieć współpracować z Orange.

 

W przypadku technologii VDSL na kablu telefonicznym jest prościej, bo całe routery są dostępne w sprzedaży. Na polskim rynku najlepsze cena/jakość są TP-Linki.