Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

ok, z racji tego ze nie bardzo wiem o co chodzi z tym vlan35 wrzucam screena z konfiguracja WAN na ipv4 na której internet chodzi. Czy vlan35 ma coś związanego z ONT i światłowodem? u mnie nie ma światłowodu, stara linia ADSL do 10Mbps. Z serwerem STUN próbowałem i nie wiem czy dobrze to skonfigurowałem, wrzucam screena. Tu LINK jest dość ciekawy temat z całymi opisami tego mojego problemu ale to mnie niestety przewyższa. 

 

1.jpg2.jpgstun for.jpg


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 26
  • 0

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

@maviek skrót myślowy chodziło mi o VPI/VCI  0 i 35 zresztą masz podany vlan był używany w vdsl już nie pamiętam 😄

 

Tak powinno być na adsl

  • ADSL/ADSL2+, prędkość:  1/10 Mbits, 1/20 Mbits
  • Annex A
  • PPPoA
  • Encapsulation: VC multiplexing (VCmux)
  • VPI: 0
  • VCI: 35

Próbowałeś dopisywać literkę jak pisał jeden z kolegów wcześniej ?. Nie ma opcji to powinno działać, ja na spokojnie odpalam to na fiber ze swoim routerem. Spróbuj ściągnąć na telefon z androidem  voip od orange na wifi sprawdź czy działa prawidłowo z twoim routerem (https://play.google.com/store/apps/details?id=orangelabs.orangeVoip.softbox&hl=pl), przynajmniej wyeliminujesz bramkę jak nie zadziała, a jak zadziała to zabawa z konfiguracją bramki 🙂 

 

Zerknij jeszcze tutaj i zobacz jak podawane jest ID konta http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2607100001,title,problem-z-konfiguracja-sip-na-androidzie,for....

 

 Tu znajdziesz liste publicznych serwerów STUN https://gist.github.com/mondain/b0ec1cf5f60ae726202e

 

Zerknij czy w zakładce wan masz  NATpasstrought i opcje SIP Nat helper 

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

Wiec tak, skonfigurowałem połaczenie z internetem tak jak napisałes. Internet działa ale problem pozostał. Pomysł z literkami próbowałem. Obecnie mam dopisana literkę a przed @. X-lite działa podłączona pod FB, pod mój ruter już nie. Akurat mam iphone'a i nie ma tam dedykowanej apki Orange Voip, ale mam skonfigurowanego Zoiper'a. Gdy chce zadzwonić z domu z WIFI przez ta apke, nie działa. Jak dzwonie przez siec komórkowa działa, co prawda jakość jest słaba ale działa. Co ciekawe jak podłącze bramkę pod funboxa wszystko działa, jak podłącze bramkę pod mój ruter nie zmieniając konfiguracji bramki, już nie działa.

 

Sprawa z tym STUN'em wklepałem "stun.l.google.com" oni tam podają coś takiego "{url:'stun:stun.l.google.com:19302'}" wydaje mi sie ze tak jak ja wpisałem to powinno wystarczyć? czy nie? 

 

w ustawieniach WAN mam taka zakładke "okienko NAT" i tam jest taka opcja SIP Passthrough, jest ona włączona

 

ja osobiście podejrzewam ze tu coś chodzi z tym stun'em, rport'em i nat'em ale jak skonfigurować to nie mam pojęcia.

 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 26
  • 0

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

Podaj z portem po : czyli stun.l.google.com:19302


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

niestety, to samo


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 26
  • 0

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

Ogólnie to zgłupiałem, spróbuj tego co napisałem z mac adresem.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 1

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

Skonfigurowałem od nowa TP-Linka, działa. Na Asusie+bramce nie udało mi się tego skonfigurować. Do tej pory nie wiem co było źle. Nie wiem czy to miało wpływ na działanie bramki wbudowanej w tp-linka ale przekierowałem porty na bramkę PAP2T która miała adres IP 192.168.1.103. Już nie sprawdzałem czy ona działa, nie chciałem mieszać i tak zostało. Ale logicznie myśląc, nie powinno to mieć wpływu. Ale jak by co dodaje te ustawienia:

porty.jpg

 

Tu chciałbym podziękować @Sekator dużo mi pomógł

 

Wstawiam screena z ustawieniami voipa:

VOIP tplink.jpg


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

Super @maviek, że na screenach pokazałeś jak to masz u siebie skonfigurowane :). Z pewnością ktoś, kto w przyszłości natrafi na ten temat, na tym skorzysta! Szczęśliwy robot


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 64
  • 66
  • 1

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

Hej.

 

Chciałbym się podłączyć do tematu. Posiadam Central Telefoniczną GrandStream UCM6202 która stoi za Routerem Draytek Vigor 2952.

 

Niestety mam problem w realizacji połączeń. Wydaje mi się, że problem mem nie jest router, poniewaz podłączenie konta VoIP (z funpaka) do aplikacji VoIP bezpośrednio działa. Problem pojawia się gdy chce zrealizować połączenie wychodzące z centrali, za każdym, razem mam informacje że wszystkie linie są zajęte. Co mnie też zaniepokoiło to próba dzwonienia na VoIP z zewnątrz (połączenie przychodzące) rzuca komunikat że osoba do której dzwonisz jest niedostępna. Dlatego zastanawiam się teraz czy łącze VoIP które skonfigurowałem na Centrali rzeczywiście się zarejestrowało i zalogowało.

 

Ma ktoś jakiś pomysł co robi źle:

GrzegorzSzypa_0-1588327308414.pngGrzegorzSzypa_1-1588327388394.png

 

Dołączam screeny z konfiguracji konta VoIP

 

Dodatkowo jeszcze konfiguracja RTP (ogólnie to było już domyślnie dostępne)

 

GrzegorzSzypa_0-1588327865222.png

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoIP konfiguracja z obejściem FunBoxa

czy przed małpą w polu Auth ID próbowałeś dodać małą literę "a", "b" lub "c" ?