Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VPN


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

VPN

Witam

Posiadam zte mf283+ ze stałym nr IP. Jaki sprzęt mam dokupić, aby sprawnie mi działał VPN dla 4 użytkowników? (do 700zł max)

15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

VPN

Zależy co chcesz osiągnąć. W podstawowej minimalnej wersji nic Ci nie jest potrzebne.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

VPN

Generalnie chodzi mi o dostęp do zasobób mojej sieci LAN przez internet poza lokalem, w bezpieczny sposób.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

VPN

Musisz ustawić jedno z urządzeń jako serwer dla VPN (najlepiej jakiś komputer z windowsem, ale to nie jest niezbędne). Potem bierzesz jakiś program który w sposób półautomatyczny zrobi vpn (słabo bezpieczny opis jest tu http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/siec-domowa/2015/07/wlasna-siec-prywatna.aspx ). Reszta do konfiguracja stałego ip w routerze.

Jeśli chciałbyś pomocy ze screenami na forum, to niestety nie mam tego routera pod ręką. Sugerowałbym poszukać porządnego informatyka-sieciowca w okolicy.

Ew. pogooglowanie jakiś rozwiązań w necie.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

VPN

Myślałem o jakimś routerze z VPN, albo instalacji openVPN, ale dzięki za sugestie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

VPN

Możesz też tak robić. Ale własny router z LTE do VPN to koszt zwykle większy niż 700 zł. Lepiej zrobić coś "za routerem". Ale to kwestia efektu, który chcesz mieć.

OpenVPN jak dla mnie nie jest bezpiecznym rozwiązaniem, szczególnie jeśli robisz to w firmie i masz bazę danych osobowych, którą trzeba zgłaszać do GIODO.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

VPN

Fakt, źle się wyraziłem, chcę coś posatwić za routerem, ale nie PC, tylko jakiś sprzętowy VPN. A może jakiś TP link fajny z open WRT?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

VPN

Kup coś z porządnym procesorem, żeby nie zaczęło zdychać przy wyższym transferze po tym VPN'ie. OpenWRT and DD WRT to bardzo dobry pomysł chociaż np. na DD WRT jest OpenVPN niekoniecznie natywnie wspierany przez urzadzenia mobilne.

 

Przykładowy dość mocny sprzęt mieszczęcy się w budżecie: https://www.asus.com/pl/Networking/RTAC68U/


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

VPN

Sprzęt jest ok i ten co podał @bez_nazwy. Ale czy chcesz mieć dwa routery (jeden jako modem do karty sim, drugi do vpn), czy jeden sprzęt?
Poza tym nie wiem czy dla Twojej usługi internetu mobilnego jest opcja "wysyłaj szybciej".