Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VPN


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

VPN

Jeżeli chodzi o rutery VPN to dwie rzeczy maja znaczenie CPU i inskrypcja im większa inskrypcja tym wolniej. Także ważne czy używa się TCP czy UDP.

Obecnie najlepsze rutery Open VPN ma Asus.

Tak to wygląda z AES 128 bit:

RT-AC5300 CPU 1.4Ghz do 70Mb

RT-AC88U CPU 1.4Ghz do 70Mb

RT-AC1900P CPU 1.4Ghz do 70Mb

RT-AC1900P CPU 1.4Ghz do 70Mb

RT-AC68U CPU 1Ghz 50MB

Ja osobiście mam RT-AC68U i wyciągam pełne 30Mb/s uploadu światłowodu nawet z dalekiej zagranicy. Router jest podłączony do Funbox 3.0 z przekierowanymi portami.

Mogę polecieć  RT-AC68U poniżej 700zł i działa super.

Nie polecam żadnego VPN przez lte a zwłaszcza na protokole UDP. Urządzenia mobile są wspierane przez Open VPN z interfejsem TUN.

 

Nie polcam TP-Link TL-ER604W PPTP nie jest bezpieczny a L2TP nie działa dobrze z Orange Funboxem

Anonim

Nie dotyczy

VPN

@BeatrisMozesz też pomyśleć o tym AVM FRITZBox 6840


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

VPN

Oczywiście najlepiej jeden router z VPN i modemem LTE, ale pewnie kwota będzie większa. Mogę mieć 2 urzędzenia. Prędkości LTE mam bardzo stabilne, okolica nie jest zaludniona 64/30 Mb/s i VPN nie będzie mocno obciążany, wręcz przeciwnie - tylko w razie potrzeby.

Bardzo dziękuję wszystkim za cenne rady.

Anonim

Nie dotyczy

VPN

@BeatrisWystarczy tobie Asus RT-AC68U.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

VPN

Jeszcze moje 2 grosze. Jak łączę z moim Asusem AC68U używając Open VPN TUN UDP przez Wifi i smartfona to osiągam pełne 30Mb/s szybkości światłowodu Orange w speed testach ale jak przełączę się w smartfonie na lte to już prędkość już oscyluje około 15Mb/s (nie jest to związane z obciążeniem wierzy). Na prędkość VPN na wpływ czas podróży przez sieć i czy pakiety z punktu A do B docierają w takich samych odstępach czasowych(Ping). Ponieważ lte to nadal radiówka to czas podróży tych pakietów będze zmienny co niekorzystnie wpłynie na szybkość. Ogólnie Open VPN na lte będzie działał ale nie spodziewał bym żeby było to stabilne.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

VPN

Witam

A czy nie będzie problemem, że za moim routerem postawię 2gi np. tego Asusa do VPN. Czy da się przekierować cały ruch na 2gi router? Jak to ustawić aby działao najlepiej? Podejrzewam, że będa musiały pracowac w tej samej puli IP czyli router VPN podłaczony będzie przez port LAN a nie WAN i DHCP też będzie na routerze VPN. Dobrze myślę?