Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VDSL z IPTV na Archer VR2100


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

VDSL z IPTV na Archer VR2100

Hej!

 

Posiadam usługę VDSL z IPTV (multiroom). Udało mi się podłączyć i uruchomić dekodery WHD80 oraz IWU200 pod routerek TP-Link Archer VR2100. Uzyskałem to przez skonfigurowanie VLAN839 na 2 portach.  Do tej pory korzystałem z Funboxa 2.0. Od niego jeden kabel poprowadzony na parter domu, podpięty do prostego switcha 4 portowego, z którego sygnał dostawał Smart TV oraz dekoder WHD80. Drugi kabel podpięty bezpośrednio do IWU200 na piętrze. 

 

Po wyeliminowaniu switcha 4-portowego WHD80 działa, jednak jeżeli wepnę przed dekoderem switch - przestaje działać. 

 

Jakieś rady ?

8 ODPOW. 8

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2641
  • 10861
  • 100

VDSL z IPTV na Archer VR2100

Cześć @memus131 

zerknij do tego tematu który był na forum Nasz Orange w 2018 roku Switch blokuje dekoder TV https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Switch-blokuje-dekoder-TV/td-p/107542

Tutaj w tym wątku wspomnę  kolege @kwardi napisał coś takiego

Rozumiem, że kablem RJ45 łączysz Funboxa z dekoderem, a nie switcha z dekoderem? W przeciwnym wypadku, jeśli podłączysz dekoder poprzez switcha to wiadomo że TV nie zadziała. Musisz kablem RJ45 połączyć Funboxa z dekoderem, a ewentualnie resztę komputerów dopiero łączysz poprzez switcha.

Jeśli natomiast łączysz Funboxa z dekoderem kablem RJ45, a niezależnie podpinasz switcha i wtedy Ci TV nie działa, to może oznaczać jakiś konflikt. Wtedy niezbędne będzie przekonfigurowanie switcha w taki sposób, aby nie kłócił się z Funboxem.

Może coś ci to pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13923
  • 57316
  • 691

VDSL z IPTV na Archer VR2100

@memus131  kup lepszy switch Gbeth z zarządzaniem ( jeśli masz na to finanse) . Te najprostsze nie wytrzymują ruchu strumieniowego do dekodera 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

VDSL z IPTV na Archer VR2100

Dlaczego miałby nie działać dekoder jeżeli podepnę go do switcha? W prostych słowach switch jedynie rozdziela sygnał internetowy. Z Funboxem działał więc i z innym routerem powinien działać. Generalnie myślałem, że chodzi o to, że switch nie radzi sobie z vlanem839. Zauważyłem jednak, że po chwili „puszcza” sygnal innych kanałów. Natomiast po kilku restartach dekodera, działają tylko niektóre kanały. Poźniej zostaje tylko jeden i tak w kółko.

 

W tej chwili korzystam z TP-Link SF1005D (fast eth) więc może faktycznie masz rację. Tylko dziwne, że przy funboxie jakos sobie ogarniał temat. Fakt, że przy funboxie można było tylko śnić o pełnej prędkości 😉

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13923
  • 57316
  • 691

VDSL z IPTV na Archer VR2100

@memus131  jeśli nie musisz puszczać ruchu na dekoder przez switch, to postaraj się go pominąć. Tak będzie lepiej  .....mieszanie ruchu www i iptv na jednym przełączniku owocuje problemami 

 

________________
* Usunąłem pusty spoiler – moderator Michał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6012
  • 24504
  • 206

VDSL z IPTV na Archer VR2100

@memus131 

W teorii powinno działać. W praktyce nie każdy przełącznik/switch sobie poradzi w tej konfiguracji. Powody tego są niejasne, ale zapewne chodzi o beznadziejne oprogramowanie w przełączniku. Nic z tym nie zrobisz poza wymianą przełącznika na lepszy.

PS. Sądząc po objawach siada mu obsługa IGMP.

PS2. Alternatywą byłaby wymiana dekodera na Stream4k, ale nie wiem czy taka opcja jest dostępna dla VDSL. Ten dekoder działałby z każdym przełącznikiem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

VDSL z IPTV na Archer VR2100

Zastanawia mnie tylko jedno. Przed wymianą routera, skontaktowałem się z „pomocą techniczną” Orange przez chat. I na pytanie czy IPTV wgl zadziała na routerze innym niż Funbox (czy jakikolwiek inny z orange) otrzymałem odpowiedź, że to wykluczone.  Chyba „pomoc techniczna” musi się doszkolić 😛


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6012
  • 24504
  • 206

VDSL z IPTV na Archer VR2100

@memus131 

Wyrazili się nieprecyzyjnie. Oni takiej konfiguracji nie wspierają. Jeśli komuś działa to OK, ale w każdej chwili mogą coś zmienić tak, że przestanie. Więc dla nich nie jest to opcja. Wolą tak, niż napisać jakie warunki trzeba spełnić żeby działało.

I tak jest dobrze że na NO posty na temat konfiguracji IP TV na własnym ruterze są tolerowane. Nie o wszystkich pomyslach użytkownika można niestety powiedzieć to samo.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13923
  • 57316
  • 691

VDSL z IPTV na Archer VR2100

@memus131  spodziewałeś się innej odpowiedzi? Reklamacje na "obcym sprzęcie" od razu są  klasyfikowane jako nie dotyczące usługi, bo nie ma możliwości diagnostycznych ani kontroli oprogramowania. Takie modemy są niewygodne dla obu stron...z oczywistych powodów i w sytuacjach oczywistych. Jeśli Tobie działa, to trzeba się cieszyć i tyle