Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy da się filtrować domeny na całej sieci domowej w Funbox 3?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Czy da się filtrować domeny na całej sieci domowej w Funbox 3?

Tytuł. Chciałbym filtrować albo liste domen z pliku .txt który jest hostowany online albo po prostu samemu wpisać domeny. Czy jest to możliwe do zrobienia w Funbox 3?

2 ODPOW. 2

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Czy da się filtrować domeny na całej sieci domowej w Funbox 3?

@nnaem  z tego co wiem, nie..soft FB jest prosty i nie oferuje tego typu usług 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5890
  • 23965
  • 202

Czy da się filtrować domeny na całej sieci domowej w Funbox 3?

@nnaem 

Funbox 3 (ani żaden inny) nie ma żadnego "filtra" więc nie.

 

PS. Możesz to zrealizować albo na każdym terminalu osobno, albo stawiając własny serwer o takich możliwościach (proxy, DNS, itp.) w kaskadzie. Osobiście mam proxy i choć żadnych domen w tej chwili akurat nie blokuję, to w zamierzchłej przeszłości używałem tego do cenzurowania internetu dzieciom - blokowałem wtedy domeny z treściami dla dorosłych. Działało bardzo fajnie. Oczywiście można też w ten sposób blokować reklamy, ale robienie tego centralnie jest akurat odrobinę niebezpiecznie - za duże ryzyko że fałszywie pozytywna strona w bazie uniemożliwi dostęp do czegoś ważnego. W praktyce lepiej reklamy blokować na terminalach, IMHO. Na komputerach używam do tego dodatków do przeglądarek typu Adblock, na smartfonach genialnie sprawdza się AdGuard. Ostatnio konfigurowałem specyficznie smartfona pod kątem zakazu korzystania z TikToka - również wykorzystując ten mechanizm.