Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Unifi USG PRO 4 Światłowód + TV

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Unifi USG PRO 4 Światłowód + TV

Witam,

Obecnie mam ADSL z Orange FunBox 2 + TV Orange Sat.

Pod Funbox2 mam podpięty router Unifi USG Pro4 + Unifi Switch POE + AP LR + AP Lite. Za jakiś czas będę miał możliwość przejść na światłowód 1000/300 Funbox6 + TV. Przeczytałem że dekoder TV nie ma wejścia SAT więc działa na LAN

I teraz mam kilka pytań.

1) Czy mogę Router Unifi USG Pro4 podpiąć bezpośrednio do światłowodu, a funbox6 schować ?

2) Czy dekoder TV może być podpięty pod mój Switch Unifi czy musi być podpięty pod Funbox6 ?

3) Jak skonfigurować Unifi aby działało TV?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Unifi USG PRO 4 Światłowód + TV

@MarcinB12 jeżeli Twój router obsługuje VLAN oraz PPPoE, to jak najbardziej. możesz podłączyć. Musi być jeszcze zewnętrzne ONT, ale ostatnio z tym kłopot, bo Orange nie chce udostępniać.

Co do IPTV, to z tym kłopot, szczególnie na routerach zewnętrznych. Najlepiej działają dekodery z FunBox-em podłączonym bezpośrednio kabelkiem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Unifi USG PRO 4 Światłowód + TV

@MarcinB12 jeżeli Twój router obsługuje VLAN oraz PPPoE, to jak najbardziej. możesz podłączyć. Musi być jeszcze zewnętrzne ONT, ale ostatnio z tym kłopot, bo Orange nie chce udostępniać.

Co do IPTV, to z tym kłopot, szczególnie na routerach zewnętrznych. Najlepiej działają dekodery z FunBox-em podłączonym bezpośrednio kabelkiem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

Unifi USG PRO 4 Światłowód + TV


@MarcinB12napisał(-a)

Witam,

Obecnie mam ADSL z Orange FunBox 2 + TV Orange Sat.

Pod Funbox2 mam podpięty router Unifi USG Pro4 + Unifi Switch POE + AP LR + AP Lite. Za jakiś czas będę miał możliwość przejść na światłowód 1000/300 Funbox6 + TV. Przeczytałem że dekoder TV nie ma wejścia SAT więc działa na LAN

I teraz mam kilka pytań.

1) Czy mogę Router Unifi USG Pro4 podpiąć bezpośrednio do światłowodu, a funbox6 schować ?

2) Czy dekoder TV może być podpięty pod mój Switch Unifi czy musi być podpięty pod Funbox6 ?

3) Jak skonfigurować Unifi aby działało TV?


Najkrótsze (choć nie jedynie możliwe) odpowiedzi są proste:

 

1: nie

2: nie

3: nie da się

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Unifi USG PRO 4 Światłowód + TV

@MarcinB12Możesz podpiąć Swój sprzęt, ale pod warunkiem założenia dodatkowego ONT od Orange. Przy instalacji oznaczasz jasno, że prosisz o dodatkowy ONT z powodu wymogów instalacji (warto powtórzyć prośbę podczas umawiania wizyty techników)

Z telewizją będzie większa zabawa, bo niestety trzeba konfigurować VLAN-y. Na jednym sprzęcie działa, na innym nie. Tego arbitralnie nie określimy. Co by nie mówić dekodery są przeznaczone do pracy z modemem FB i własny sprzęt to kłopoty. Bez względu na to jak dołączony.

Było na forum kilka wątków i to naprawdę zabawa dla wtajemniczonych. Zerknij tu, masz podpowiedzi: https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Jak-skonfigurowa%C4%87-ONT-Unifi-USG/m-p/156021#M11801


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Unifi USG PRO 4 Światłowód + TV

@MarcinB12  tak jak mówią koledzy @ketrasaArtur i @agat13  przy zamawianiu światełka i FB 6 zamów dodatkowo zewnętrzne ONT, pod ONT podłączysz własny router, co do reszty ciężko powiedzieć czy zadziała. W razie jakichkolwiek problemów śmiało wpadaj na forum i pytaj - pomożemy 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

Unifi USG PRO 4 Światłowód + TV

@MarcinB12można też rozwinąć nieco, dodając egzegezę:

1. Ten Ubiquity nie ma wejścia światłowodowego więc bezpośrednio go nie podłączysz. Możesz oczywiście próbować podłączyć go poprzez zewnętrzny ONT ale to nie jest konfiguracja wspierana przez Orange, jedyne wsparcie na jakie w tej sytuacji będziesz mógł liczyć (jeśli uda Ci się dostać ONT) to grupy wsparcia podobe do NO.

2. Dekoder IPTV i FB są ze sobą funkcjonalnie powiązane w sposób wysoce nieprzejrzysty. W praktyce jedynie bezpośrednie połączenie kablem ethernet między nimi zapewnia bezproblemowe działanie IPTV. Możliwe są inne warianty ale wspierane przez Orange jest tylko połączenie w obrębie tej samej sieci LAN.

3. Teoretycznie powinno to być możliwe, wydaje mi się  że na trzepaku o tym ktoś pisał. Ale zdecydowanie nie jest to konfiguracja wspierana przez Orange.

 

W praktyce lepiej zostawić FB. Niektórzy żeby zachować zalety swojego routera robią podobnie jak masz w tej chwili czyli FB-drugi_ruter, ale w takiej konfiguracji też trudno skonfigurować działanie TV w podsieci rutera, tutaj była o tym mowa:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Stworzenie-podsieci-pod-FunBox/m-p/258337#M18565

 

a także w linku podanym przez @agat13