Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Udostępnianie napędów optycznych (dane) przez Funbox


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1635
  • 8114
  • 64

Udostępnianie napędów optycznych (dane) przez Funbox

@arekg23Pewnie tak samo. To już prawie wymarła technologia: niewielka pojemność, prędkość i hałas. Dodatkowo należałoby sprytnie rozwiązać w oprogramowaniu operację zmiany nośnika bez potrzeby odłączania napędu od portu USB. Jak chcesz się bawić to kup po taniości jakiś terminal z napędem i udostępniaj z niego.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 18
  • 0

Udostępnianie napędów optycznych (dane) przez Funbox

Masz na myśli mini komputer? Wiem o tej opcji, ale to już za dużo urządzeń. Chciałbym najpierw wykorzystać to, co już mam. Jeśli nie FB, to może jakiś router, który ma USB i udostępnia w sieci lokalnej dyski (ale wciąż nie wiem, czy któryś z nich udostępniałby dyski optyczne). Wtedy wymieniłbym mój obecny router na inny. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1635
  • 8114
  • 64

Udostępnianie napędów optycznych (dane) przez Funbox

@arekg23 Zamiast kupować router, kup na przykład RPi i do niego podłącz napęd optyczny.  Będziesz mógł się męczyć z płytami a jak Ci się znudzi to porobisz obrazy i będziesz je montował lub zgrasz pliki luzem na SSD/HDD. I jeszcze setka różnych ciekawych zastosowań dla takiego zestawu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Udostępnianie napędów optycznych (dane) przez Funbox


@arekg23napisał(-a)

...

to już za dużo urządzeń.

...


Jak nie liczyć to nadal tyle samo urządzeń. Porty USB w ruterach to nie jest dobry trop, IMHO. Ile tych płyt masz? Zgranie jednej na dysk zajmuje raptem kilka minut. Ostatnio udało mi się moją małżonkę przekonać do takich działań i była zaskoczona prostotą procedury oraz jakością efektu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 18
  • 0

Udostępnianie napędów optycznych (dane) przez Funbox

Zrzucanie na HDD/SSD nie wchodzi w grę. To grube setki płyt. Gdybym mógł zrzucać , nie zadawalbym takiego pytania. Urządzeń wcale nie tyle samo, bo mini komputer to dodatkowe urządzenie, które muszę włączać gdy będę chciał odpalić napęd. Natomiast FB czy router i tak cały czas są włączone, więc gdyby był tu podpięty napęd, to daje błyskawiczny dostęp bez potrzeby dodatkowego urządzenia. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Udostępnianie napędów optycznych (dane) przez Funbox

Skoro wiesz lepiej to walcz dalej. Powodzenia @arekg23 .

Te grube setki płyt to raczej kolekcja muzealna niż jakiś użyteczny zasób, a napęd wbudowany w terminal nie zwieksza liczby urządzeń. Ale rób jak uważasz. IMHO szkoda ma to czasu i energii. Grube setki płyt można zgrać w jeden tydzień, jeśli faktycznie ci na nich zależy.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Udostępnianie napędów optycznych (dane) przez Funbox


@arekg23napisał(-a)

Zrzucanie na HDD/SSD nie wchodzi w grę. To grube setki płyt.


To znaczy, że będziesz je przekładał grubymi tysiącami razy. W Twojej sytuacji ja bym jednak zaczął zgrywać, a nie przepalał wątek. Jeszcze nie zacząłeś? To już jesteś o jakieś pięćdziesiąt do tyłu. Nie zwlekaj.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 18
  • 0

Udostępnianie napędów optycznych (dane) przez Funbox

Dziękuję za rady, ale nie tego dotyczyło moje pytanie. Mamy inne oczekiwania i ważne, żeby się szanować wzajemnie, zamiast wypominać komuś, że robi inaczej niż my. Pytałem o możliwość podłączenia dysków optycznych, nie o to, co zrobić zamiast (bo te opcje znam). Szukam więc dalej. Pozdrawiam


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Udostępnianie napędów optycznych (dane) przez Funbox

@arekg23 

Nikt ci nie chce zrobić na złość odpowiadając pozornie nie na temat. Weź pod uwagę że nasze opinie są jednak jakoś uzasadnione obiektywną sytuacją. Już ci życzyłem powodzenia, ale żeby było jasne: nie wierzę że znajdziesz to czego szukasz, z powodów już tu opisanych. To praktycznie martwa technologia, lada chwila przestanie być wspierana zupełnie. Nie musi ci się to podobać, ale wcześniej czy później będziesz musiał to zaakceptować.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Udostępnianie napędów optycznych (dane) przez Funbox


@j131napisał(-a)

To praktycznie martwa technologia


ale format iso całkiem żywy. Można całkiem sprawnie zrzucić obraz iso, płyta po płycie i do późniejszego dostępu montować obrazy. To tak dla podpowiedzi koledze pytającemu, gdyby powodem jego oporu była niechęć (całkiem słuszna) do przeciągania folderów myszką.