Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

UDM-PRO i telewizja Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

UDM-PRO i telewizja Orange

Dzień dobry,
Od kilku godzin próbuję uruchomić telewizję Orange przez Ubiquiti UDM-PRO, jednak najwyraźniej coś mi nie idzie, bo nic nie chce zadziałać. Patrzyłem już na podobne wątki na forum oraz na instrukcje z trzepaka, ale nawet po tym nie wiem gdzie popełniam błąd. Obecnie utworzyłem 3 vlany (id: 35, 838, 839), a następnie wypuściłem na jeden port na switchu, który podpiąłem do dekodera. Jeśli ktoś przeprowadził już wcześniej taką konfigurację to będę zobowiązany jeśli mi z tym pomoże. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i życzę Wesołych Świąt.

obraz_2021-12-24_005528.png

obraz_2021-12-24_010137.pngobraz_2021-12-24_010234.pngobraz_2021-12-24_010254.pngobraz_2021-12-24_010318.png

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

UDM-PRO i telewizja Orange

@Szulc pomiń switch-a i sprawdź w tedy jak działa dekoder. Będzie pewność, że Ubiquiti UDM-PROskonfigiroeany jest prawidłowo. Czasami switch może blokować dostęp do TV.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

UDM-PRO i telewizja Orange

@ketrasaArtur dzięki za odpowiedź. Podpiąłem bezpośrednio, zmieniłem port wyjściowy, niestety dalej nic. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

UDM-PRO i telewizja Orange

@Szulc z telewizją od Orange na innym routerze niż FB będą kłopoty z konfiguracją. Jeszcze internet funkcjonuje, ale TV czasami daje się ustawić. Niedawno ktoś pisał na NO z konfiguracją TV.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

UDM-PRO i telewizja Orange

@ketrasaArtur przed zakupem sprzętu rozglądałem się tutaj i o problemie wiedziałem. Jednak mam wrażenie, że w większości przypadków to problem nie był z konfiguracją, a z ograniczeniami sprzętowymi, które u mnie raczej nie występują. Cały czas szukam i próbuje, może się w końcu uda.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

UDM-PRO i telewizja Orange


@Szulcnapisał(-a)

przed zakupem sprzętu rozglądałem się tutaj i o problemie wiedziałem. Jednak mam wrażenie, że w większości przypadków to problem nie był z konfiguracją, a z ograniczeniami sprzętowymi, które u mnie raczej nie występują. Cały czas szukam i próbuje, może się w końcu uda.


Powodzenia, nie omieszkaj napisać jeśli Ci się uda.

Tutaj moje trzy grosze do tematu IP TV:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Dzia%C5%82anie-dekodera-IPTV-w-podsieci/m-p/258337#M18565

To oczywiście jest inna konfiguracja (cały czas działająca bezproblemowo), ale widać z niej że poza agregacją VLAN na jednym porcie jeszcze inne aspekty konfiguracji sieci są dla działania IP TV niezbędne. Routing jest niestandartowy i chyba tylko serwery DNS operatora wiedzą jak się do tego zabrać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

UDM-PRO i telewizja Orange

@SzulcUpewnię sie tylko: dekoder podłączony bezpośrednio do modemu FB działa bezproblemowo?