Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Terminal

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Terminal

Cześć.

Z uwagi na rozbudowę sieci w domu (MESH) i ograniczenia softu chciałbym wymienić FB 3 na terminal ONT.

I tu moje pytanie... mogę zakupić terminal ONT na własną rękę i podmienić go z FB ?

Czy jednak trzeba złożyć zlecenie ?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Terminal


@localnapisał(-a)

W Orange korzystam jedynie z internetu. Telefon mam od innego operatora na bramce i w telefonie VoIP.

A na FB i tak tego bym nie skonfigurował bo w orange umowy nie mam a innego operatora nie ustawię.

Z TV i tak nie korzystam od kilku lat więc mały problem.

 

Nie ma możliwości samodzielnego montażu ? To tylko przepiąć światłowód i tyle....


@local  jeżeli tylko internet masz od Orange to nie ma problemu, z tym że wszystko tak jak napisałem w moim pierwszym poście.

Po montażu wypinasz z ONT funboxa, wpinasz swój router, w routerze wpiszesz swój login i hasło do neostrady (masz to w umowie i na swoim koncie Mój Orange) i tyle.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Terminal

@local  terminal ONT tylko z funboxem, zadzwoń na infolinię i przedstaw konsultantowi swoją potrzebę posiadania zewnętrznego ONT (odpowiednio uzasadnij), terminal tylko od operatora (montaż tylko przez technika+ opłata 49zł), funboxa możesz później schować do szafy.

Tu w wątku kolega @MarcinQ  pisał że dostał Jak uzyskać ONT – Strona 3 - Nasz Orange 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Terminal

@local ONT z rynku nie zadziała. Tylko operator może zainstalować na wyraźne życzenie klienta własny, przypisany do bazy urządzeń sieciowych aktywnych. Jeśli nasz usługę działającą, to będzie konieczna asysta monterska płatna. Darmo można otrzymac tylko w czasie instalacji nowej usługi.

Jeśli masz zamiar korzystać z IPTV to dobrze się zastanów, bo to już wymaga sporej wiedzy i specjalistycznych konfiguracja odpowiedniego routera zamiast FB3. Może się nie udać. Gdy będziesz używał samego netu i bez VoIP, to w sumie konfiguracja własnego routera z VLAN jest prosta


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Terminal

A żebym ja to wiedział to pewnie bym wybrał sam ONT a nie zintegrowany.

IPTV i VoIP to w sensie z Orange nie będzie działało czy w ogóle np. bramka i inny operator VoIP ?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Terminal

@local  ONT od Orange i własny router do samego neta bez problemu lecz jeżeli w grę wchodzi konfiguracja IPTV i VoIP  na własnym routerze to może być spory problem lub w przypadku niektórych routerów z wolnego rynku nie wykonalne (o tym mówi @agat13).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Terminal

@local:

  • bez FB do VoIP będziesz potrzebował bramki tylko jeśli masz telefon analogowy, w przeciwnym wypadku możesz użyć androida. To jest w sumie trywialnie proste, FB nie jest do VoIP potrzebny.
  • IPTV raczej Ci się nie uda skonfigurować na własnym ruterze zamiast FB, chyba że doskonale wiesz co robisz. Oficjalnego wsparcia ani wiarygodnego opisu konfiguracji nie ma. Możesz liczyć tylko na fora użytkowników. No i ruter musisz kupić odpowiedni.

 

Jeśli chcesz tylko rozbudować LAN to może na początek dodaj drugi ruter "piętrowo" z własną siecią za nim: wtedy możesz w niej konfigurować co chcesz. IPTV też da się w takiej konfiguracji uruchomić. Jedyna wada to usługi wystawiane na zewnątrz (w tym konsole): zza podwójnego NAT raczej będzie trudno.

To może być pomocne:

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Pe%C5%82na-specyfikacja-konfiguracji-Funbox-3/idi-p/257406

i to ewentualnie też:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-VoIP-przez-klienta-SIP-na-androidzie/m-p/262758#M30...

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Terminal

W Orange korzystam jedynie z internetu. Telefon mam od innego operatora na bramce i w telefonie VoIP.

A na FB i tak tego bym nie skonfigurował bo w orange umowy nie mam a innego operatora nie ustawię.

Z TV i tak nie korzystam od kilku lat więc mały problem.

 

Nie ma możliwości samodzielnego montażu ? To tylko przepiąć światłowód i tyle....


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Terminal

@local koniecznie musi być ONT z Orange, jeżeli chcesz podłączyć swój router zamiast FunBox-a. Trzeba zgłosić do Orange i dobrze udokumentować potrzebę zewnętrznego ONT. Swojego nie uruchomisz. Dodatkowo, jak chcesz podłączyć swój router, to musi mieć opcję VLAN, PPPoE i możliwość wpisania loginu i hasła. Login masz na umowie, uzyskasz również od konsultanta, a hasło poprosisz o wygenerowanie nowego i otrzymasz na podany numer komórkowy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Terminal


@localnapisał(-a)

W Orange korzystam jedynie z internetu. Telefon mam od innego operatora na bramce i w telefonie VoIP.

A na FB i tak tego bym nie skonfigurował bo w orange umowy nie mam a innego operatora nie ustawię.

Z TV i tak nie korzystam od kilku lat więc mały problem.

 

Nie ma możliwości samodzielnego montażu ? To tylko przepiąć światłowód i tyle....


@local  jeżeli tylko internet masz od Orange to nie ma problemu, z tym że wszystko tak jak napisałem w moim pierwszym poście.

Po montażu wypinasz z ONT funboxa, wpinasz swój router, w routerze wpiszesz swój login i hasło do neostrady (masz to w umowie i na swoim koncie Mój Orange) i tyle.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Terminal


@localnapisał(-a)

W Orange korzystam jedynie z internetu. Telefon mam od innego operatora na bramce i w telefonie VoIP.

A na FB i tak tego bym nie skonfigurował bo w orange umowy nie mam a innego operatora nie ustawię.

Z TV i tak nie korzystam od kilku lat więc mały problem.

 

Nie ma możliwości samodzielnego montażu ? To tylko przepiąć światłowód i tyle....


@local: no uwierz, nie ma możliwości samodzielnego montażu. Wszyscy jednogłośnie Ci to mówią.

 

ONT musisz dostać od operatora, FB też musisz mieć bo jego wynajęcie jest obowiązkowe, jeślibyś się upierał że nie chcesz FB to albo nic nie wskórasz albo dodatkowych kłopotów się nabawisz. Oczywiscie nikt Cię nie zmusi żeby go podłaczać.

 

Bramka VoIP raczej bez problemów będzie działała w sieci alternatywnego rutera skoro działa w sieci FB. Skoro nie zależy Ci na IPTV (rozumiem że płacisz ale nie korzystasz i dekoder masz schowany, czy też może jednak nie płacisz i dlatego nie korzystasz bo nie masz dekodera), to nie ma problemu - własny ruter skonfigurujesz raczej łatwo. Naturalnie na wsparcie opeatora w tym zakresie też nie możesz liczyć, ale w tym wypadku konfiguracja jest dość typowa.