Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak uzyskać ONT


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Jak uzyskać ONT


@Piotrek94napisał(-a)

Czy jest to nadal S@gemcom? Oby tak bo nie chcę chińszczyzny 😉


Gdybyś zajrzał do środka to byś zapłakał. Tyle tam chińszczyzny. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Jak uzyskać ONT

@Piotrek94  O tym nie decyduje technik tylko klient składając zamówienie. Jeśli technik przyjedzie bez ONT to nie podpisujesz dokumentów, dopóki konfiguracja nie będzie taka, jaką zamówiłeś.

 

Pozdrawiam,

Tony.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Jak uzyskać ONT

najprościej by było jakby umowa była na włóknach innego ISP wówczas dostajesz ONT z automatu ale widzę że w Twoim przypadku tak nie jest 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Jak uzyskać ONT

@pirenej  racja, ale mi chodzi o soft, nie o hardware 😉 W zamówieniu nie ma ani słowa o sprzęcie. Mam je przed sobą i nic nie jest napisane prócz prędkości. Nawet nie jest napisane jakiego Funboxa otrzymam.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Jak uzyskać ONT

Jak soft, to najpewniej z Indii


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Jak uzyskać ONT

Soft jest pewnie pisany we Francji skoro S@gem jest firmą francuską. Tak podejrzewam. Oczywiście nie twierdze, że to super wypas router, ale bardziej im ufam niż TP-Linkom, Xiaomi, ZTE, HUAWEI i innym firmom z Chińskiej Republiki Ludowej.

 

 

 

_______________

*Post poddany edycji zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Jak uzyskać ONT

Masz chyba trochę obsesję na punkcie szpiegostwa. Nawet najlepiej zabezpieczony sprzęt jakby ktoś chciał, to by ci zhackował. Hakerzy są o krok przed zabezpieczeniami, a najlepsze zabezpieczenia robią byli hackerzy, którzy w ramach by nie siedzieć, współpracują ze służbami, pamiętaj.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Jak uzyskać ONT

Odświeżę temat.

W moim przypadku wystarczył telefon na 510 100 100 i krótka rozmowa z prośbą o dodanie ONT. Następnego dnia technik przyniósł, podpiął, skonfigurował. Kosztować ma to mnie 49 zł (koszt wizyty technika), choć przewijają się głosy, że może też i 129.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jak uzyskać ONT

@MarcinQ  zauważyłem że ostatnio chyba łatwiej o ONT (może zmiękli), co nie znaczy że nie trzeba odpowiednio uzasadnić potrzeby posiadania osobnego ONT 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Jak uzyskać ONT

Tak, oczywiście, musiałem uzasadnić. W moim przypadku to była chęć samodzielnej konfiguracji DNSów i VPNa.