Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak uzyskać ONT


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Jak uzyskać ONT

W mojej chałupie żadem dostępny router, czy punkt dostępowy nie zapewni dobrego zasięgu i transferu w całym domu.

Ponieważ dom mam okablowany, wykorzystałem posiadane stare routery i zrobiłem z nich hotspoty.

mam teraz 4 punkty dostęppowe - funbox i 3 hotspoty i mam zasięg w całym domu.

Dałem wszystkim ten sam ssid i hasło, więc się samo przełacza.

Jeden router dokupiłem, żeby mieć szybkie wifi - Tenda AC10 - jest tani i szybki daje mi  wyniki internet speed test po wifi 540Mb/s. To najszybszy punkt dostępowy jaki mam w domu. Zadbałem aby mieć całą kablową sieć gigabitową. Bliżej punktów dostępowych wykorzystuje się 5GHz - szybki transfer - kilkaset Mb/s, w dalszych punktach 2.4Ghz kilkakrotnie wolniej, ale i tak wystarczająco szybko.

Czasem ciężko zapewnić dobry wifi za pomocą jednego punktu, zwłaszcza że przepisy limitują moc ERP nadajników wifi, ze względu na szkodliwość dla zdrowia. To w końcu jak kuchenka mikrofalowa.

 

Można kupić na ebay WiFi bustery. Mają moc ERP kilka watów i dodatkowy wzmacniacz odbiorczy.

Na takim czymś z anteną paraboliczną można dolecieć z transmisją do satelity geostacjonarnego - 35 tys km. Coś na ten temat wiem, bo się bawię w takie eksperymenty. Raczej bym za pomocą takich wynalazków nie smażył mózgów domownikom. Lepiej kilka dobrze rozmieszczonych urządzeń o standardowej mocy.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12968
  • 53257
  • 618

Jak uzyskać ONT

@LARGO znaczy chcą zamienić na ONT+ modem, ale z asystą płatną?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

Jak uzyskać ONT

no własnie nie płatną oddaje sprzet w punkcie oni kurierem dosyłają FB 2.0 oraz ONT bez zmiany umowy itp


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12968
  • 53257
  • 618

Jak uzyskać ONT

@LARGO bezpłatna, bo bez wizyty ( covid o rozwiązania bezkontaktowe) tylko ważne, aby dopisali do systemu, bo nie ruszy. Skoro nie chcesz używać modemu, to co za różnica którego nie będziesz używać??? FB 2 czy 3? Jeśli nie masz tv i VoIP to się decyduje, boi za darmo..tylko się spytaj oo czas bez usługi...bo najpierw zdajesz , a później kurierem dostajesz..

Anonim

Nie dotyczy

Jak uzyskać ONT

@agat13  teraz dopisują sprzęt do klienta przed wysyłka, nie ma co się zastanawiać, skoro dają FunBox 2.0 z konwerterem, po pierwszej aktywacji FunBox w sieci... do szafki 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Jak uzyskać ONT

@LARGO to ciesz się, że Orange podczas koronawirusa idzie na rękę i sobie podmień sam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Jak uzyskać ONT

Drodzy Forumowi Koledzy,

Jak to teraz wygląda. Nadal technik decyduje czy otrzymam ONT? Czy mogę wyrazić chęć na Funboxa 3.0 + ONT, czy jednak dają tylko Funboxa 2.0 z ONT?

Kolejna sprawa są jakieś przecieki o nowym routerze. Ktoś wie czy jest już Funbox 4.0? Konsultant z Orange wspominał, więc chyba pewne źródło? Ponoć klienci na internet 600 Mb/s i w górę mają otrzymać nowe routery.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Jak uzyskać ONT

@-brtk-a wiesz czy ma on tryb bridge i kto jest producentem. Czy jest to nadal S@gemcom? Oby tak bo nie chcę chińszczyzny 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak uzyskać ONT

@Piotrek94  FB 6 jest firmy Sagemcom i nie ma trybu bridge