Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TP-Link Archer VR900 a VOIP


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

TP-Link Archer VR900 a VOIP

Witam.

Jestem użytkownikiem Neostrady (opcja do 80Mbps w miedzi), od początku roku moja sieć bezprzewodowa działała świetnie na routerze Archer VR900 od TP-Link, Archer zastąpił kilkuletniego TD-W9980 również od TP-Link (zmiana z uwagi na parametry routera w tym prędkości w obu pasmach i potrzebę szybkiego Wi-Fi w domu). Funbox od nowości leżał sobie w pudełku nieużywany, gdyż mieliśmy z nim po instalacji problemy z zasięgiem sieci bezprzewodowej (piętrowy dom) i zrywaniem połączenia przez podpięte urządzenia.

W zeszłym tygodniu przedłużyliśmy umowę z Orange na podobno korzystnych warunkach (telewizor gratis, telefon gratis, telewizja internetowa i inne bajery i wszystko taniej niż dotychczas) i wszystko było ok do dzisiaj - mianowicie IPTV pięknie działało na moim sprzęcie, bez użycia Funboxa, telefon analogowy działał sobie bez żadnych komplikacji tak jak dotychczas, a o internecie już nie wspomnę, bo od zakupu swojego routera na internet (poza awariami Orange) nie narzekałem.

W dniu dzisiejszym otrzymałem SMS że nasz telefon będzie teraz działał w technologii VOIP i zostanie uruchomiony w przeciągu 48 godzin.

Problem w tym, że mój sprzęt nie obsługuje telefonii internetowej, telefon był osobnym przyłączem za dodatkową opłatą dociągnięty przez Orange piętro niżej z drugiej strony domu gdyż używa go starsza osoba i nagle po prostu przestał działać, a poza tym chciałem aby był klasycznym analogowym dziadkiem.

Uporałem się z całym zamieszaniem, podpiąłem Funboxa, powierciłem trochę w ścianach, przeciągnąłem kable i jest OK, ale znowu mam Funboxa... Znowu problemy z zasięgiem, stabilnością połączenia Wi-Fi i brakiem możliwości swobodnej konfiguracji urządzenia.

Przyznam szczerze, że nie znam się na tematyce VOIP i nigdy się tym nie interesowałem i mam do Państwa pytanie. Co muszę dokupić i jak to co dokupię połączyć z MOIM routerem Archer VR900 aby poza działającym internetem i telewizją IP działał mi również telefon?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

3 ODPOW. 3

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

TP-Link Archer VR900 a VOIP

@Pistolet  jeśli problemem jest tylko telefon, to wystarczy dowolny, z wybieraniem tonowym, podpiąć do Funbox'a. Najlepiej jakiś bezprzewodowy - z przenośną słuchawką 😉

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

TP-Link Archer VR900 a VOIP

A masz takiej opcję w ruterze ?
https://www.tp-link.com/uk/support/faq/2020/


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

TP-Link Archer VR900 a VOIP

@Pistolet w Twoim przypadku mam takie propozycje:

 

Jeżeli umowa byłą podpisywana internetowo lub telefoniczne, to proponuję rozwiązać umowę przed upływem 14 dni od podpisania. Długo w tedy możne być przenoszony telefon stacjonarny z VoIP na linię analogową, ale da się to wykonać. Może tka sytuacja trwać nawet miesiąc czasu i w tedy będzie brak dostępu do numeru stacjonarnego.

 

Inne rozwiązanie, to zostać przy FunBox-ie, a dodatkowo do niego podłączyć drugi router po kabelku, pełniący funkcyjnej dodatkowego pokrycia w domu lub wykorzystać wzmacniacz sygnału WiFi (Extender) np: https://www.tp-link.com/pl/home-networking/range-extender/tl-wa850re/

 

Jeszcze jest rozwiązanie, dokupienie routera z obsługą VDSL + VoIP, np: https://www.tp-link.com/la/home-networking/dsl-modem-router/td-vg5612/#overview. Z opisu wynika, że powinien spełniać Twoje wymagania, ale będzie pewnie potrzebna pomoc np. BOK 510 100 100 w skonfigurowaniu VoIP.