Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TP-Link Archer AX1500 + ONT nie mogę nawiązać połączenia

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Własny router cz. 2

Chciałbym po prostu, żeby gry online działały jak najlepiej. Gamingowi guru zalecają wręcz włączenie DMZ dla konsoli.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22677
  • 188

Własny router cz. 2


@mat20061napisał(-a)

Chciałbym po prostu, żeby gry online działały jak najlepiej. Gamingowi guru zalecają wręcz włączenie DMZ dla konsoli.


Ale co, nie działają Ci gry? Jakieś konkretne?

Otwieranie portów nie ma wpływu na komfort gry, jedynie na samą możliwość nawiązania połączenia. Jeśli coś działa, to lepiej nie ruszać. Jeśli nie działa, to trzeba sprawdzić dlaczego i zmienić tak żeby działało.

Wstawienie konsoli do DMZ przecież nie oznacza że naprawdę pakiety będą szły inną drogą, tyle tylko że konsoli się będzie tak wydawało.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Własny router cz. 2

Myślałem, że otwarcie portów lub DMZ poprawią jakość rozgrywki, ale skoro mówisz, że nie, to chyba nie będę się już tym interesował.

Anonim

Nie dotyczy

Własny router cz. 2

@mat20061  bez potrzeby nie używaj DMZ, to średnio bezpieczne i nic w twoim przypadku nie daje 😉

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Własny router cz. 2

mat20061_0-1642524806538.png


Powiedzcie mi jeszcze, co się stanie, gdy wyłączę tę opcję.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54690
  • 644

Własny router cz. 2

@mat20061  nie otworzysz, stron ma urządzeniach.https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Network_Address_Translation

Tak mi się kojarzy 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18685
  • 53513
  • 729

Własny router cz. 2

@mat20061 przestanie działać internet w wewnętrznej sieci LAN, WiFi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22677
  • 188

Własny router cz. 2

@mat20061 

Poczytaj to, co podlinkował @agat13 . Następnie poczytaj to, co jest w linkach w tym artykule. Możesz też poszukać na własną rękę. To są naprawdę dość elementarne informacje, z którymi warto się zapoznać, szczególnie jeśli się chce samemu konfigurować swoją sieć.

Bez NAT nie będzie ci działał dostęp do internetu z sieci wewnętrznej, ponieważ od ISP dostajesz tylko jeden adres IP.

W IPv6 działa to trochę inaczej, zachęcam do poczytania także o tym.