Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funboxa 3 problem z Wi-Fi

Anonim

Nie dotyczy

Funboxa 3 problem z Wi-Fi

Witam.

 

Przyjechałam wczoraj do domu rodziców i zauważyłam problemy z korzystaniem internetu przez Wi-Fi. 

 

Rano telefon uraczył mnie komunikatem Ta sieć nie ma dostępu do internetu. Poszłam patrzę na router niby wszystko się świeci jak powinno (bez dowodu WPS). Nic mądrego mi nie  przyszło do głowy zrobiłam restart i po kilku minutach wrócili. Problem powtórzył się potem jeszcze kilka razy.  Sprawdzałam też na różnych urządzeniach. 

 

Podczas jednej z takich przerw chciałam wejść na stronę routera ale wyrzuciło mi komunikat o błędnych haśle. Aplikacja Mój Funbox to samo. Już zaczęłam wątpić w swoją zdolność poprawnego ciągu 8 znaków ale jak Wi-Fi ruszyły zalogowałam się bez problemu (przez aplikację)  Przy kolejnej przerwie chciałam dla testu zalogować się na stronę routera przez komputer (też jest po Wi-Fi). Również nie poszło. Na dodatek chyba za dużo razy walczyłam z hasłem bo wyskoczył komunikat sugerujący zbyt duża ilość prób. Potem już nawet jak Wi-Fi działa zalogować się nie mogę.

 

Dodam, że zauważyłam, że chwilami nawet jak storny nie działają to coś mi przejdzie po Whatsapp. Czasem nawet telefon twierdzi, że jest dostęp do internetu jak nie działa. 

 

Wymieniać od razu router czy warto coś jeszcze sprawdzić?

 

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18697
  • 53549
  • 733

Funboxa 3 problem z Wi-Fi

@Anonim moim zdaniem trzeba wymienić router. Zachowuje się tak, jak by nie pamiętał ustawień. Po ponownym uruchomieniu następuje automatyczne połączenie i konfiguracja, dla tego działa, aż do następnego błędu, gdzie tracisz dostęp do Internetu. Jakiś błąd w routerze. Jak reset do fabryki nie pomógł, to najlepiej będzie to wymienić.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6528
  • 16020
  • 84

Funboxa 3 problem z Wi-Fi

@AnonimWitam zrób diagnostykę w Aplikacji Mój funbox.
https://www.orange.pl/view/moj-fun-box
Pierw potem zgłoś, wymianę urządzenia jak nic się nie uda.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funboxa 3 problem z Wi-Fi

@Anonim  robiłaś restart czy reset do fabrycznych? jeśli to drugie nie pomogło, jak wygląda diagnostyka przez apkę MF? jeśli podczas diagnostyki wykazuje problemy to router do wymiany niestety.

Anonim

Nie dotyczy

Funboxa 3 problem z Wi-Fi

@Citi2017 Na razie się nie mam jak do Mój Funbox zalogować. Jak pisałam chyba za dużo razy źle hasło.

 

@slav72 to był restart prądowy. Dodam, że później i bez tego zaczęło działać. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funboxa 3 problem z Wi-Fi

@Anonim  zrób reset do fabryki tym przyciskiem w otworze z tyłu (wciśnij zapałką lub wykałaczką i przytrzymaj 10 sekund po czym puść). Może to naprawi działanie i uda się skorzystać z diagnostyki w apce MF.

Anonim

Nie dotyczy

Funboxa 3 problem z Wi-Fi

Też o tym myślałam ale potem jak chciałam to zrobić okazało się, że w TV leci coś super pilnego więc nie mogłaby odciąć neta😅 Teraz jestem poza domem rodzinnym ale jak będę miała opcje to spróbuje. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Funboxa 3 problem z Wi-Fi

@Anonim , ja bym jeszcze spróbował w komputerze sprawdzić i wykonać czynność wyczyszczenia plików tymczasowych i plików cookie przeglądarki oraz dostosowanie ustawień przeglądarki, aby wyłączyć blokowanie wyskakujących okienek oraz zezwolić witrynom na zapisywanie i odczytywanie plików cookie. Następnie opróżnij DNS, aby zresetować połączenie komputera z Internetem.
Uruchom jako administrator wiersz polecenia
ipconfig /flushdns

Ja tak robię, jak po Wi Fi mam problemy na Andku z routerem, a czasem psikusa robi połączenie na lapku (też po Wi Fi). Nawet VPN robi mi kuku, to go siup i wywalam na moment. Potem mam spokój, ale to są moje osobiste dygresje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5605
  • 22750
  • 189

Funboxa 3 problem z Wi-Fi

@Anonim 

Podbijam to co napisał @slav72 : jedynie reset do ustawień fabrycznych, diagnostyka i decyzja czy reklamować sprzęt czy nie.

Dobrze też upewnić się że zasilacz jest właściwy.

Wygodnie byłoby dysponować komputerem podłączonym po kabelku, skoro jest podejrzenie że szwankuje WiFi.

 

Anonim

Nie dotyczy

Funboxa 3 problem z Wi-Fi

Dziękuję za powyższe rady 👍Wczoraj wieczorem wróciłam do siebie i już nie miałam czasu ich zastosować. Ja długiego weekendu jak wiele osób nie mam, dziś intro od 7 na posterunku w pracy.😅 Ale zrobię tak przy okazji najbliższego pobytu albo brata zaangażuje jak przyjdzie.