Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość łączą na różnych urządzeniach


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 169
  • 0

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

Czyli co zmienić modem? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@Jurgen83  z Twoich wpisów wychodzi że FB 3.0 działa dobrze wiec nie ma potrzeby go wymieniać, zobacz jeszcze na jakiej częstotliwości działa wifi w Twoim laptopie i tablecie 2,4 czy 5 GHz. Sprawdź też w menu fonów jakie masz wartości (to o czym pisze @agat13  w pierwszym poście), warto zainstalować też w telefonie apkę WiFi Analyzer i zrobić pomiary. Jak to wszystko wykonasz to opisz wyniki i wstaw screeny, to wtedy możemy po gdybać i może coś zaradzić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 169
  • 0

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

Robiąc test szybkości łączą telefon i laptop jest w tym samym miejscu i też sprawdzam przez aplikację mój funbox czy telefon jest na częstotliwości 5GHz.

Tam w tej aplikacji dokładnie widać które urządzenia w danej chwili korzystają z 5GHz a które z 2.4GHz


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@Jurgen83Sprawdź w oprogramowaniu smartfona (jak pisałem wcześniej) na ile się łączy z modemem. Mój na ponad 300  z lepszym AP, zaś z dwuantenowym TPlinkiem tylko na 234Mb/sek, a w sieci dla gości (2,4GHz dla wifi4) tylko na 72Mb/sek (ale to widać w menu telefonu) Pokazuje zabezpieczenia i technologię wifi w jakiej się łączy...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 169
  • 0

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@agat13 o to chodzi? 


IMG_20210226_151033.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@Jurgen83No...prędkość matematyczna połączenia to 433Mb/sek. Czyli na tyle gotowy jest Twój odbiornik. To zaś, że nie jest w stanie tyle dać, to praktyka i rzeczywistość. Jak robisz testy?

Wydaje się jakby moduł odbierał (bo zestawia połaczenie według parametrów karty wifi i dostępnej modulacji), a tylko system smartfona nie wyrabiał

Moje odczyty dla różnych AP z poprzedniego wpisu właśnie tak samo jak Ty czytałem w tym samym miejscu na moim smartfonie i widzisz, że to różnica nadajnika daje inny wynik matematyczny, bo odbiornik mam ten sam i Ty również... Na Twoim widać tyle, a na innym AP byłoby może inaczej. Odbiornik w telefonie masz dobry, ale system zbyt wolny, bo u mnie wskazuje 300 i pomiar mam 300, na innym AP 230, a pomiar prawie 200


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 169
  • 0

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@agat13 czyli z internetem wszystko gra z modemem również wychodzi na to że fon nie nadąża tak? Też tak myślę bo laptop i tablet spokojnie osiągają umowne 300mb/s.

Tak jak już pisałem sprawdzę to kiedyś z jakimś innym telefonem i dam znać 🙃


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@agat13 i to jest widocznie odpowiedź na problemy telefonów @Jurgen83  że prawdopodobnie system fonów nie wyrabia. @Jurgen83 jak będziesz miał możliwość to przetestuj na tym mocniejszym fonie szwagra, ciekawe czy potwierdzi się ta teoria z systemem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@Jurgen83 to jest jedynie słuszna odpowiedź. Gdyby coś z netem było nie tak, to na laptopie i tablecie nie byłoby tych 300Mb/ sek. Powiem wiecej- na module telefonu też jest ok, bo nie dość, że wskazuje na połączenie teoretyczne 433Mb/ sek to ja mam taki sam moduł u u mnie jest to moje 300Mb/ sek. Więc moduły wyrabiają...ale OS i oprogramowanie smartfonów ( niektórych) już nie....


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@slav72 znaleźliśmy odpowiedź na pytania o sprzęt odbierający wifi..czemu tak wolno...sprawdziliśmy na testach na żywym organizmie...wniosek? Jak nie zmierzysz, nie odkryjesz parametrów odbiornika i nie porównasz z innymi, nic nie jest pewne jeśli chodzi o wifi...