Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość łączą na różnych urządzeniach


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 169
  • 0

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

Cześć

Mam światłowód 300 i fun boxa 3 no i wszystko super tylko czemu na moim laptopie i tablecie jak robię speed test prędkość jest w okolicach 300-320 a gdy robię to na moim telefonie (Redmi note 😎 albo żony (huawei mate 20 lite) to średnio pokazuje połowę tej szybkości. Dodam tylko że jak wykonuję test na tel.to mam częstotliwości 5GHz i telefony są w standardzie wi-fi ac 

Z góry dziękuję za wyjaśnienie tej ciekawostki 😊

52 ODPOW. 52

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 169
  • 0

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

*redmi note 8

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@Jurgen83  musisz mieć na uwadze, że jak FunBox 3.0 ma mix n/ac, bo tak jest to ustawione, to telefon niekoniecznie wybierze ać, jak sygnał słabszy, skorzysta z N, stąd takie wyniki testu na 5GHz.

Nie szukam specyfikacji, ale na 80%, te telefony co masz, nie obsługują ać, jedynie n na 5GHz, to sredniaki i producenci dają okrojona wersje modułu wi-fi. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@Jurgen83 sprawdź szerokość kanału na modemie 

 Ustaw największą możliwą wartość. To pierwszy krok. Warto sprawdzić na innych Access pointach czy to kwestia modemu czy telefonu, że np na innym AP ma lepsze osiągi 

Ja k chcesz, dokonać analizy ustawień pomoże w tym trochę wifiAnalyzer . Tam widać szerokość kanału i moc sygnału odbieranego 

W redmi note wejdź w ustawienia połączenia wifi, kliknij na ustawienie aktywnego połączenia i kliknij na więcej ustawień 

Screenshot_2021-02-25-21-36-02-764_com.android.settings.jpg

 tu znajdziesz prędkość z jaką połączony jest smartfon z AP modemu

 

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@agat13  zmiana kanału nadawania nic nie zmieni, ten sprzęt co ma jest słaby, na 2,4 GHz powinien uzyskać więcej, niż ma na 5GHz.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 169
  • 0

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

Panowie wiem że te moje telefony to nie szlagowce ale w specyfikacji na mgsm jest opis przy tych modelach -ac


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@Anonim na moim redmi nawet w drugim pomieszczeniu i usłudze 300Mb/ sek mam taki pomiar 

Screenshot_2021-02-25-21-39-42-367_org.zwanoo.android.speedtest.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

@Anonim szerokość kanału to podstawa przy prędkości transmisji. Niedawno był wpis o tym, że zejście szerokością że 160MHz na 80 spowodowało spadek transmisji chyba o połowę. To fizyka....na 2,4 więcej niż 140Mb/ sek nie osiągnie...a na 5 -ce przy odpowiednim ustawieniu 300 spokojnie. Zależy też od użytej modulacji, ale to już specyfikacja urządzenia powie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 169
  • 0

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

To też Redmi note 8 czy Redmi note 8 Pro? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Szybkość łączą na różnych urządzeniach

9 ale w wersji light. Okrojona.....