Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatłowód, małe prędkości


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Swiatłowód, małe prędkości

@Romuald_Hess jeżeli na kablu masz takie prędkości, to trzeba sprawdzić ustawienie karty sieciowej w komputerze. Podejrzewam, że masz w opcjach ustawione 100 Mbit/s, a powinno być auto lub 1000 Mbit/s.

Możnajeszcze sprawdzić, czy przewód ma przejście na wszystkich pinach. Jeżeli brak przejścia na jednym z przewodów, to może zmniejszać prędkość do 100 Mbit/s.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód, małe prędkości

@Romuald_Hessczy coś się wyjaśniło w sprawie zaniżonego przewodowego transferu? Zawsze uważałem, że uszkodzenie tego typu (działa wolniej) w przypadku FTTH to rzadkość, a tu masz- siurpryza. Możliwe...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 24
  • 0

Swiatłowód, małe prędkości

Już dałem sobie spokój, aby do końca umowy i koniec współpracy z tą firmą, a byłem klientem jeszcze od czasów TPsy. Światłowód działa gorzej niż internet mobilny lte. Wiecznie problemy z internetem, przynajmniej raz w miesiącu, ciekawe kto ma czas to reklamować tak często za parę złotych, to nawet nie rekompensuje braku łącza przez 12h a co dopiero zdrowia psychicznego. Orange niby największa w Polsce taka firma, a na podwykonawców bierze pracowników, którzy zniszczyli mi kostke brukową, a sąsiadom rury kanalizacyjne. Nie będę się rozpisywał bo zaraz znowu zacznie się moich niewygodnych postów na temat tejże firmy. Wieloletniego klienta traktuje się słabo, opłaty za bok, opłaty za technika itd. Dlaczego ja mam płacić za połączenie skoro internet nie działa z winy Orange? Zaraz napiszecie, że przecież jest czat - tylko jak na niego wejść bez internetu? Swoją drogą jak lubi pisać z botami to polecam. Ta firma to jakaś parodia, znajomi się przejechali na jednej umowie, a ja już tyle lat co umowę mówię sobie, że może w końcu coś się polepszy. Jak widać perspektyw brak. Już wolę lecieć na LTE z telefonu za 20 zł niż na tym śmiesznym światłowodzie. Szkoda gadać.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Swiatłowód, małe prędkości

cytuję: "Orange niby największa w Polsce taka firma, a na podwykonawców bierze pracowników, którzy zniszczyli mi kostke brukową, a sąsiadom rury kanalizacyjne."
@Romulad_Hess wystarczyło zgłosić reklamację w Orange a jeśli by to się nie udało to w takim razie podać do sądu firmę Orange, bądź tę firmę która zniszczyła ową kostkę i sprawa wygrana.

cyt: "Zaraz napiszecie, że przecież jest czat - tylko jak na niego wejść bez internetu? Swoją drogą jak lubi pisać z botami to polecam. Ta firma to jakaś parodia"
Raczej większość firm IT wychodzi ze "swoich partnerów technicznych" - po co mają tracić kasę, a tak to wystawiają kary firmom partnerskim i dla wszystkich KASA SIĘ ZGADZA - tylko nie klientom
W każdej innej firmie doświadczysz czegoś podobnego bądź gorszego... na lepsze raczej bym się nie nastawiał 🙂
Poza tym po co ma odbierać klienta osoba skoro bot jest tańszy... i można go sklonować do potęgi n^tej i nie trzeba mu płacić za jego pracę...itp 😉 poza tym jeśli chcesz to możesz przełączyć się zawsze na konsultanta 🙂

 

Poza tym, problemem jest tutaj wg mnie Twoja karta wifi... w większości przypadków jeśli kupujesz kartę 150mbit... to ta karta tylko teoretycznie może osiągnąć połowę tej prędkości. zwłaszcza taka z niskiej półki. W wielu przypadkach widziałem że na takiej karcie np mojej WN722N prędkość ta jest dzielona na pół... i przy sciąganiu nie osiągam więcej jak 70mbit... u Ciebie ta prędkość jest o wiele mniejsza, więc oprócz tego wina może leżeć po stronie ustawień.

Konfigurowałem ostatnio komputer z wifi w firmie i dopóki nie zmieniłem ustawienia routera, tj rozdzielenie sieci i nazwanie ich osobno to mimo że iMac łączył się się z 5GHz siecią to i tak miał niskie prędkości, dopóki nie zmieniłem nazwy sieci tej 5GHz na taką z dopiskiem np Orange_Swiatlowod_1234_5G

i od tego momentu prędkość na wifi to była 299Mbit/s 

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 24
  • 0

Swiatłowód, małe prędkości

Dziękuję kolego za odpowiedź, mi ta prędkość jakoś nie przeszkadza i jakoś do końca umowy już wytrwam, bardziej uciążliwe jest zrywanie połączenia 3 metry za ścianą.
Przepraszam ale nie podejmę dyskusji bo nie mam już siły do tej bandy - post który cytowałeś nie przypomina jego pierwotnej wersji.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Swiatłowód, małe prędkości

@Romuald_Hess: Zrywanie połączenia może sugerować, że masz uszkodzoną kartę wifi, ale ja bym sprawdził jeszcze coś innego,
Zaloguj się do panelu zarządzania FunBox 3.0 pod adresem 192.168.1.1.
Kliknij na "Opcje" i wybierz "Moje Wi-Fi"
Przejdź do sekcji "zaawansowane ustawienia Wi-Fi"
Zmień wartość pola rodzaj zabezpieczeń na WPA2-PSK/AES.
Potwierdź zmianę klikając "zatwierdź"
i zobacz czy nadal będzie Ci zrywało połączenie.
Tak miałem na komputerze typu iMac, gdzie system iOS nie radził sobie z zabezpieczeniami wifi funboxa i co 15 minut rozłączał się z wifi i łączył na nowo...

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Swiatłowód, małe prędkości

Nie wiem gdzie tu szukać winu orange (nikogo nie bronie) za zrywanie fifi na karcie za 15zł nadającej się do śmietnika. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Swiatłowód, małe prędkości

Nie wiem jak teraz ale ze 2lata temu było tak że prędkość zależała od odległości do centrali. Im dalej mieszkasz od centrali tym większy spadek szybkości! Na umowie miałem 90Mb/s jednak nigdy takiej nie miałem! Gdy wszedł światłowód i sprawdzałem jaką bym miał na nim prędkość była taka sama... Nie było sensu tego ciągnąć i zmieniłem dostawce na lokalnego! Teraz mam światłowód w umowie 360Mb/s i taki właśnie mam! Co więcej w orange prędkość wysyłana była dużo niższa od odbierania a po zmianie dowiedziałem się że powinny być takie same i teraz tak mam!!!

Co do wifi problem może leżeć w domu a nie urządzeniach, kumpel który pracował w netii  powiedział mi że problemem mogą być kable w ścianach które mogą ściągać fale! U mnie w prawie całym domu nie ma problemu z wifi a w jednym pokoju sygnał jest bardzo słaby albo w ogóle nie łapie! Jeśli masz słaby sygnał to urządzenie może się nie połączyć a tak jest wszędzie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód, małe prędkości

@SkibsonCo do pierwszej części, pozwolę sie absolutnie nie zgodzić w całej rozciągłości. Opisujesz dwie różne technologie mieszając nieco pojęcia. Prędkości w technologii ADSL/VDSL rzeczywiście zależą od między innymi długości i jakości linii. Co prawda VDSL ma max download na poziomie do 80Mb/sek i upload wartości do 10% downloadu czyli dom 8Mb/sek, to absolutnie ma się to nijak do opisu Światłowodu (zupełnie inna technologia przesyłu) i do takiego samego transferu rzędu 90Mb/sek i mniej...Nigdy w usłudze Neo Upload i Download nie były takie same.

Co zaś do "ściągania fal przez kable w ścianach" to wedle tej koncepcji w blokach wifi nie powinno wcale działać. Wifi to zagadnienie złożone i wpływ na działanie, bądź niedziałanie tego medium ma wiele różnych czynników. Każdą sprawę należy rozpatrywać oddzielnie, bo nie ma nigdy takiego samego środowiska czy urządzeń nadawczo odbiorczych, aby generalizować...ale to temat na inna bajkę 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Swiatłowód, małe prędkości

Wytłumacz mi jeszcze czemu w orange po przejściu na światłowód bym miał taką samą prędkość jak wcześniej?!?

A co do wifi nie napisałem że każdy kabel ściąga fale bo w takim przypadku byś miał wifi praktycznie tylko w tym samym  pomieszczeniu! Po prostu napisałem że może wystąpić taki problem! Przy domu mam warsztat, uwierz że jest tam sporo kabli większej średnicy niż w domu. w linii prostej do routera mam 20m i nie mam problemu z zasięgiem a w 1 pokoju 2m od routera w linii prostej mam problemy na każdym urządzeniu