Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

Garaż może mieć dopisek A do numeru domu. Warto sprawdzić i nie wkopać się. Jeśli to jest światło na łączu które Orange tylko podnajmuje, to tam się nie cykają z karami.

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7530
  • 28

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

To warto sprawdzić, czy adresu garażu też nie ma w POPC 🤣


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@Piotrekk85 Samo wifi z założenia jest łamaniem umowy bo wychodzi poza lokal i jak ktoś ma kaprys zrobić hotspota to kto zabroni?? Wszystko stosowane z rozsądkiem nie musi być od razu naganne


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

To poczytajcie, ile jest sytuacji, że ktoś udostępnia sobie samemu sygnał do kamer czy tv w innych domach. Lepiej zamówić drugą usługę, wszystko jest ok o ile adres jest jeden.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9320066,Nielegalnie_korzystasz_z_Internetu_sasiada_...
https://olsztyn.tvp.pl/33205630/kradl-prad-i-udostepnial-sasiadom-platna-telewizje

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@Piotrekk85 Przyznasz jednak, że co innego kraść, a nieco inaczej jest udostępnić rodzicom w innym domu na tej samej działce czy żonie w firmie w suterenie. Nie nawet tv, choć jak jest jeden dom, dwa wejścia i inne rodziny to czemu wszyscy nie mogą mieć multiroomu, a sam net, który rodzice sobie troszkę poużywają ? Nie wiem, czy rodzinne udostępnianie to takie przekroczenie prawa?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

Dom plus budynek gospodarczy czyli garaz znajduja sie na 1 posesji maja 1 numer. Mam nadzieje ze rozwialem watpliwosci i niepewnosci


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@Dares94 Przypomniałem sobie, że kiedyś w takiej samej sytuacji założyłem most wifi na LOCO5 Ubiquiti  pomiędzy budynkami i dalej po eth rozprowadziłem sieć na obiekt (zaznaczam, że to była jedna posesja i tylko dwa różne budynki). Jedna zaleta, że nie kopałem dziur w ziemi, a łącze na 20m działało bez zarzutu długie lata.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7530
  • 28

Swiatłowód instalacja na 2 budynki


@Dares94napisał(-a)

Dom plus budynek gospodarczy czyli garaz znajduja sie na 1 posesji maja 1 numer.


jaka szkoda, miałbyś dwa światłowody 😉

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Swiatłowód instalacja na 2 budynki


@Wiktoria17napisał(-a)

Czy jest nielegalne?


Wiele lat temu widziałem taką opłatę za udostępnianie łącza do innego lokalu. 
Nie pamiętam dokładnie kwoty ale to było coś w granicach 26-28 tysięcy złotych. Dziś to bardzo duża kwota, a te jakieś 10 lat temu to było odczuwalnie znacznie więcej. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@Wiktoria17 Uważam, że kat6 to zbyteczny wydatek. 5e FTP zapewni i jakość, i ochroni przed zakłóceniami. Osprzęt do 6-ki jest droższy a zważywszy na prędkości Neostrady nic nie wnosi. Już 5e UTP by wystarczyło...