Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

U siebie zakopałem w wężu ogrodowym skrętkę kat 4 i już ponad 11 lat działa bez żadnych problemów. Obecnie podłączona pod router ze światełkiem i osiągam prędkość w okolicach 80 Mbit/s. Pomiar wykonywany jak światełko było 150 Mbit/s, ale router końcowy 100 Mbit/s.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@ketrasaArtur Pomysł z wężem jest super. Nie zamoknie. Widziałem już takie rozwiązania w praktyce. Nawet mam gdzies fotkę...Zainteresowł mnie ten kabel 4 kat. Coś bliżej opowiesz?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@agat13 co konkretnie Cie interesuje? Chcesz fotki? W tamtym czasie jak wykonywałem instalację, to pamiętam, że na początku był podłączony router, gdzie na WiFi było 56 Mbit/s.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@ketrasaArtur Ilość par, przeplot, grubość żyły, kolor izolacji żył, odznaczenia...a nawet fotka. Ciekawe....


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

przepraszam, ze odejdę trochę od tematu, ale mam jedno pytanko, ile jest możliwości sprawdzenia w systemach orange planowanych prac przyłączeniowych cy też oddania do użytku usług światłowodu na danym adresie.

pytam bo np. wczoraj uzyskałem informację, że adresy z mojej ulicy będą gotowe na pierwszą połowę października, a dziś z kolei, że termin nie ustalony. (przyłączenia NIE z POPC, inwestycja własna)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@agat13 łączenie we wtyczce standardowo:

  • biało pomarańczowy
  • pomarańczowy
  • biało zielony
  • niebieski
  • biało niebieski
  • zielony
  • biało brązowy
  • brązowy

Sprawdzone miernikiem, wszystkie żyły mają przejście, więc sieć przygotowana pod 1000 Mbit/s, nie testowałem maksimum, bo nie było mi potrzebne, ale 80 Mbit/s wyciągam na tym kabelku. Wystarczy.

I popełniłem znowu fopa kabelek kat.5. szary. Jakoś nigdy na kategorię nie zwracałem uwagi. Sieć wykonana w okolicach 2009 roku. Poniżej fotka kabelka, nie wiem na ile będzie widać. bo do fotek mam Samsunga Xcover 3.

 

20200905_125442.jpg

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@marko25 jeżeli inwestycja własna, to na infolinii Orange trudno będzie cokolwiek uzyskać, Podpytaj w lokalnym salonie Orange. Powinni więcej coś wiedzieć niż na infolinii.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@ketrasaArturDzieki, po prostu zdziwiła mnie ta rozbieżność informacji i pomyślałem, że mają kilka systemów i w zależności na kogo się trafi to sprawdzają w różnych systemach


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@ketrasaArtur No teraz mi wszystko pasuje. Nie pamiętam kabli kat 4 . 3 to telefoniczne, a 5 komputerowa. Jedno wiem. Masz 100% miedzi w miedzi, więc jakość ok, ale czy gigabit na testach miernikami wytrzyma? Oby...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Swiatłowód instalacja na 2 budynki

@agat13 gigabit mi nie potrzebny, bo w tym miejscu kiedyś była Neostrada, po rezygnacji internet po kabelku kleci w drugą stronę. Obecnie jeden router, na który czasami loguje się komórki + jeden komputer stacjonarny. Więc do przeglądania stron i czasami aktualizacji oprogramowania na smartfonach spokojnie wystarczy. Większej prędkości nie ma potrzeby.