Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sterownik ph do akwarium


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 125
  • 0

Sterownik ph do akwarium

Wszystkie trzy wyłączone


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Sterownik ph do akwarium

@AdamF obecną nazwę WiFi oraz hasło masz takie same jak na poprzednim routerze?

Jeżeli masz inne, to może sterownik pH nie może się zalogować, tylko na liście pojawia się jego IP, bo podejmował próbę logowania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 125
  • 0

Sterownik ph do akwarium

mam inne, i muszę wpisać nazwę sieci i hasło w przeglądarce sterownika wtedy on się połączy z siecią i router nada mu ip, to nadane ip jest wyświetlane w routerze i na stronie przeglądarki sterownika.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Sterownik ph do akwarium

@AdamF jak nie chcesz zmieniać w routerze, to musisz nowe parametry WiFi wpisać w sterowniku pH. Powinno dać się w tedy nawiązać połączenie przez sieć lokalną.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 125
  • 0

Sterownik ph do akwarium

Tak, w sterowniku wpisuję nazwę sieci i hasło sterownik jest podłączony i otrzymuję adres IP i dalej to samo, ale jestem pewien że to wina routera. Dzisiaj próbowałem podłączyć drukarkę hp przez wifi i przycisk wps i nie chce się połączyć na koniec wyskakuje błąd połączenia


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Sterownik ph do akwarium

Jeśli drukarka hp pamięta starą sieć, to musisz ją zresetować do fabryki. WPS dla innej sieci nie działa.

Mi się wydaje, że musisz zacząć od resetu routera.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 125
  • 0

Sterownik ph do akwarium

Resetowałem router


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22058
  • 181

Sterownik ph do akwarium


@AdamFnapisał(-a)

mam inne, i muszę wpisać nazwę sieci i hasło w przeglądarce sterownika wtedy on się połączy z siecią i router nada mu ip, to nadane ip jest wyświetlane w routerze i na stronie przeglądarki sterownika.


Chwileczkę, na jakiej stronie? Przecież podobno nie możesz jej otworzyć to skąd jesteś pewien że się tam cokolwiek wyświetla? Masz na myśli wejście na sterownik przez "jego" sieć WiFi? To oba sposoby logowania działają jednocześnie? Może tu jest jakiś konflikt adresów? Miałem kiedyś żarówki które podobnie się konfigurowało, ale po wpisaniu hasła trzeba je było wyłączyć i po ponownym włączeniu już tej "własnej" sieci WiFi nie emitowały.

To że równocześnie nie możesz połączyć drukarki może ale nie musi mieć jakiś związek z tym problemem sterownika pH. Smoki mogą nieistnieć na wiele różnych sposobów, jak pisał klasyk.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 125
  • 0

Sterownik ph do akwarium

Tak, ma swoją sieć i stronę witryny do konfiguracji, wstawiłem kawałek opisu kilka postów wyżej. Jeżeli przywrócę ustawienia fabryczne (w sterowniku) to pierwszy raz muszę się połączyć przez jego sieć wifi . Wchodzę w adres 192.168.1.123 i mam stronę do ustawienia parametrów łącznie z ustawieniami wifi aby go podłączyć. Na tej stronie u dołu jest adres lokalny 192.168.1.123 podnim jest adres wifi (brak) a jak podłącze się już do domowego wifi to wyświetla 192.168.1.110 . Według instrukcji wtedy mogę się połączyć do sieci domowej wpisać ten adres 192.168.1.110 i powinna być ta sama strona z ustawieniami tego sterownika. Nie ma żadnego wpisu o rozłączaniu wifi sterownika. I jest jeszcze napisane że jeżeli dobrze skonfiguruję sieć okalną to mogę zarządzać tym sterownikiem z każdego miejsca z dostępem do internetu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Sterownik ph do akwarium

Na stronie https://www.seaquacomp.pl/sqcmini-wifi/ są pewne zrzuty ekranu

Jeśli łącząc się z siecią wifi sterownika wpisałeś dane sieci nowego routera, a potem IP nie odpowiada, to raczej problem jest z konfiguracją. Wg screena https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Sterownik-ph-do-akwarium/td-p/258422/page/2#U258494 adres z końcówką 100 to początkowy adres - mało realne być miał przydzielany ten sam ip. Spróbowałbym wpisać kolejne adresy z końcówką .101 .102 itd. Może któryś zaskoczy.
Tylko 100 kombinacji 😄