Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sterownik ph do akwarium


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 125
  • 0

Sterownik ph do akwarium

Zakupiłem sterownik ph do akwarium SQCmini wifi, który posiada własne wifi przez które się ustawia połączenie z routerem. Wtedy router przypisuje mu IP. I teraz można dostać się do ustawień tego urządzenia przez przypisany adres IP. Jeżeli jest się w tej samej sieci. I tak było na starym routerze. Dziś podłączyłem nowy od orange alcatel HH71V1 i podłączyłem do niego ten sterownik, jest widoczny w routerze, ale jak ja jestem podłączony do tego samego wifi i wpisyję adres IP tego urządzenia wyświetla mi nie ma takiego adresu.przedtem wszystko działało a teraz mam problem.

105 ODPOW. 105

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sterownik ph do akwarium

@AdamF  czy masz możliwość zresetowania tego sterownika, jeżeli tak to wykonaj reset i spróbuj od nowa połączyć z routerem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Sterownik ph do akwarium

@AdamF sprawdź czy w starym i nowym modemie jest ta sama adresacja IP... 

Może być np 192.168.8.x 

W modemie w menu jest lista zajętych adresów i wykaz podpiętych urządzeń. Jeśli nie, to z wiersza poleceń na kompie wpisz ping ( adres IP tego urządzenia) i będzie widać czy Twoj komp widzi w sieci to urządzenie 

Jeśli nie umiesz, podpowiemy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 125
  • 0

Sterownik ph do akwarium

Tak, tylko jak przywróce ustawieni fabryczne to na nowo muszę kalibrować sondę ph

 

Ja wchodziłe w przeglądarkę tego urządzenia przez telefon

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Sterownik ph do akwarium

@AdamF kombinuj więc z routerem. Urządzenie z jego poziomu musi być widoczne. Masz zapewne stary router, więc porównaj ustawienia DHCP. Jeśli jego adres będzie inny niż dostępny na nowym routerze w adresacji DHCP zawsze możesz ją zmienić na routerze.. kombinuj


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sterownik ph do akwarium

@AdamF  a sprawdziłeś to o czym pisał @agat13  ? w szczególności o zgodności adresów?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 125
  • 0

Sterownik ph do akwarium

Nówka router model z opisu wyżej, dzisiaj przyszedł

Urządzenie zresetowałem i nic nie pomogło a narobiłem sobie roboty z kalibracją sondy


Screenshot_20210324-173335_Chrome.jpg

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Sterownik ph do akwarium

@AdamF: napisałeś że "widzisz to urządzenie w ruterze". Jak je widzisz? W którym ruterze - nowym? Widzisz jakie IP mu nowy ruter przypisał? Z telefonu będzie to trudno zdiagnozować - masz pod ręką jakiś komputer?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Sterownik ph do akwarium

@AdamF jaki miałeś wcześniej?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 125
  • 0

Sterownik ph do akwarium

Tak widzę w tym nowym routerze, i na pierwszej stronie przeglądarki sterownika jest adres dostępu przez jego wifi i adres przypisany przez router. I po tym adresie się wchodzi przez lokalną sieć

 

Nie pamiętam jaki miałem adres na starym routerze, już go spakowałem i wyniosłem do piwnicy

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga