Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Stałe zewnętrzne IP?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Stałe zewnętrzne IP?

@pirenej 

No napisali przecież, że tylko "własne" domeny obsługują. Chyba mieli na myśli nazwy, nie adresy.

 

PS. Nie, w dynadot pod tą opcją można po prostu wskazać arbitralnie serwer DNS. Inny niż ichniejszy, może to być adres obsługiwany przez no-ip. Ja sobie zdaję sprawę że to jest trochę wiązanie buta dżdżownicą, ale nic innego nie znalazłem.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 30

Stałe zewnętrzne IP?

No to polecam jakiegoś innego DNS-providera i dynu.com jako DDNS. "U mnie działa".

Swoją drogą dynadot to cwaniaki, bo to "dyna" w ich nazwie sugeruje coś, czego nie dają.

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Stałe zewnętrzne IP?

@paczes 

 


@pirenejnapisał(-a)

No to polecam jakiegoś innego DNS-providera i dynu.com jako DDNS. "U mnie działa".

Swoją drogą dynadot to cwaniaki, bo to "dyna" w ich nazwie sugeruje coś, czego nie dają.


Przychylam się do zdania kolegi, tym bardziej że ma to sprawdzone. Jedyny problem techniczny to to, że FB nie ma wbudowanego klienta do aktualizacji dla dynu.com (i trzeba by to ogarnąć we własnym zakresie).


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 68
  • 0

Stałe zewnętrzne IP?

Dzięki za pomoc, chyba ten temat po prostu zostawię tak, jak jest i zobaczę czy będzie to bardzo uciążliwe. Jeśli nie będę w stanie funkcjonować, to faktycznie ogarnę sobie DNS/DDNS inny.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 30

Stałe zewnętrzne IP?

W celu edukacyjnym też sobie założyłem domenę za dolara na dynadot, a i konto na no-ip jakieś już mam. Widzę, że to zadziała nawet w tej relacji. Rekordy NS są tworzone nie przez ich explicite utworzenie z opcją "typ NS", a poprzez "manage domains" -> "Name Servers". @j131 wskazał właściwy kierunek.

no-ip poleca użyć swoich czterech ns1-ns4, jak niżej (swoją domenę zasłoniłem innym okienkiem). Nie działa mi to jeszcze, bo nie wszystkich formalności dopełniłem na dynadot odnośnie swojej domeny, ale, @paczes, podąż drogą jak niżej.

 

pirenej_0-1666801787873.png

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 68
  • 0

Stałe zewnętrzne IP?

o wow, mega! Nie mogę chwilowo tego przetestować, ale spróbuję to ogarnąć może potem!

 

Ale jedno pytanie, bo czegoś nie rozumiem. Gdzie jest ta "nitka" pomiędzy No-IP i Dynadot? W sensie skąd Dynadot wie, które DDNS z No-IP jest moje

 

___________

* Scalenie wpisów - moderator Bartłomiej


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 30

Stałe zewnętrzne IP?

Dynadot nic nie wie o DDNS, bo go to nie obchodzi.  Wie natomiast o serwerach DNS. W tym przypadku, że domenę zarejestrowaną u nich obsługują serwery wskazane na obrazku.

 

Tu nie ma nic o DDNS, bo to jest odrębna i niezależna sprawa, której "nitka" prowadzi od Twojego domu do no-ip.