Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nexera, UDM-Pro i VPN do mojej sieci


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Nexera, UDM-Pro i VPN do mojej sieci

Dzień dobry,

Mam do Was pytanie odnośnie światłowodu z Nexery, Ubiquiti UDM Pro i ustawienia VPN.
Zakończono inwestycje światłowodu Nexery w moim rejonie i mam możliwość podłączenia. Internet do firmy, ważne jest dla mnie stabilne działanie VPN.


Mam kupiony UDM-Pro, kilka switchy i AP, jeszcze nie podłączone w nowej inwestycji.
Wczoraj kontaktował się ze mną przedstawiciel Orange w sprawie światłowodu, powiedziałem że chcę stały zewnętrzny adres IP i same ONT bez Funboxa ale on nie był pewien czy na kablu Nexery tak można. Przeszukiwanie google też nie daje jednoznacznej odpowiedzi.


I tu moje pytania:


1. Czy przy światłowodzie Nexery Orange może dać samo ONT ?

2. Czy Funbox da się ustawić w trybie bridge ?
3. Czy Orange ma dla klientów biznesowych inne sprzęty niż Funbox ?
4. Czy w przypadku konieczności podłączenia światlowód>ONT>Funbox>UDM-Pro są problemy z ustawieniem i stabilnością VPN i przekierowankem portów ?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12944
  • 53193
  • 617

Nexera, UDM-Pro i VPN do mojej sieci

@pietrz44 Jeżeli będziesz zamawiał usługę biznesową (o ile się da na sieci Nexery, w co raczej wątpię-tylko usługa Neo), to dostaniesz do wyboru 4 lub 8 stałych adresów IP z czego w pierwszym przypadku to naprawdę 1, a w drugim 5, bo reszta to techniczne. Modem niestety będzie musiał być Orange (Zyxel) z zewnętrznym ONT, ale można na nim ustawić tryb Bridge, więc spoko...

Jeśli nie będziesz mógł założyć usługi biznesowej, to na FB nie da rady wymusić trybu Brigde. Bo nie i tyle...Nexera dostarczy na 100% zewnętrzny ONT, więc nie będzie konieczności używania FB. Musisz go jednak wypożyczyć, bo jakiś trzeba...

A na ostatnie odpowiem-teoretycznie nie, bo i z jakiego powodu?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Nexera, UDM-Pro i VPN do mojej sieci

Dzięki za odpowiedź.

 

A jest możliwość otrzymania obecnie tego routera Zyxel ?

Czytałem trochę forum i były na ten temat różne informacje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12944
  • 53193
  • 617

Nexera, UDM-Pro i VPN do mojej sieci

@pietrz44 Zyxel dawany jest tylko do usług biznesowych. Do neostrady tylko Funboxy. Jeśli jednak nie będziesz zamawiał VoIP czy IPTV, to z zewnętrznym ONT od Nexery i na neo dasz rade podpiąć Swój sprzęt...tylko bez stałego IP


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Nexera, UDM-Pro i VPN do mojej sieci

Muszę mieć stały zewnętrzny publiczny adres IP i podpisuję umowę na firmę.

Rozumiem, że dostanę wtedy Zyxela z trybem bridge ?

Chcę się upewnić przed podpisaniem umowy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12944
  • 53193
  • 617

Nexera, UDM-Pro i VPN do mojej sieci

@pietrz44 tak, zamawiasz biznespakiet że stałym adresem IP ( koniecznie weź 4 lub8) I otrzymasz Zyxela z opcją bridge 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Nexera, UDM-Pro i VPN do mojej sieci

Dziękuje bardzo za pomoc


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12944
  • 53193
  • 617

Nexera, UDM-Pro i VPN do mojej sieci

@pietrz44  oczywiście warunkiem jest przyjęcie zamówienia na taką  konkretnie usługę  na sieci Nexery