Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Stałe zewnętrzne IP?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 68
  • 0

Stałe zewnętrzne IP?

Hej,

 

Mam własną domenę, która nie obsługuje ddns. Czy jest jakaś szansa, żeby ustawić stałe IP, żeby za każdym razem nie musieć zmieniać ustawień dns u operatora?

 

Z góry dzięki

36 ODPOW. 36
Anonim

Nie dotyczy

Stałe zewnętrzne IP?

@paczes  stałego IP nie ustawisz, bo masz dynamicznie przyznawane IP, jedynie na firmę jest opcja stałego IP 😉


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 68
  • 0

Stałe zewnętrzne IP?

Rozumiem. Jakaś inna opcja ewentualnie w przypadku swojego serwera z dynamicznym ip... ?

Anonim

Nie dotyczy

Stałe zewnętrzne IP?

Możesz ten dynamicznie przyznawany IP ustawiać, to półśrodek ale działa 😉


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 68
  • 0

Stałe zewnętrzne IP?

No, tak średnio. Jeśli będę poza domem i będzie przerwa w dostawie prądu to mój serwer leży i go nie skonfiguruję, dopóki nie wrócę do domu 😛 Z drugiej strony, historycznie, nie miałem przerwy w dostawie prądu od 5 lat, więc może to nie jest aż takie super ważne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Stałe zewnętrzne IP?

@paczes  potwierdzam to, co napisał @Anonim . Jeśli byś miał działalność gospodarczą,  to jest możliwość założenia usług FTTH  ze stałym IP 

Zastanawiałeś się nad UPS-em ?

W zależności od mocy urządzenia może podtrzymywać zasilanie serwera gwarantując pracę jego i Neostrady 

Dodatkowym atutem jest zabezpieczenie urządzeń pr,ed przepięciami i skokami napięcia z sieci..

Warto pomyśleć w obecnej  sytuacji 

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 68
  • 0

Stałe zewnętrzne IP?

oj, mój serwer to raczej mini-PC, na którym uprawiam self-hosting, także USP to trochę overkill jednak 🙂 Ale dwa pytania:
- jak często funbox zmienia zewnętrzne IP "sam z siebie"? Zakładając, że i router i serwer są wpięte do prądu ciągle?

- z ciekawości - ile kosztuje usługa statycznego IP dla firm (mniej więcej?)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Stałe zewnętrzne IP?

@paczes  co około 10 dni następuje restart wyposażenia. Nie musi się jednak zmienić sam adres IP. Bardzo często podstawia  się ten sam...

Usługi dla biznesu są droższe, bo więcej oferują. Ale stosunkowo niewiele

Internet dla firm. Szybki i bezpieczny internet do firmy | Orange Polska

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Stałe zewnętrzne IP?


@paczesnapisał(-a)

Hej,

 

Mam własną domenę, która nie obsługuje ddns.


DDNS nie jest funkcją domeny. Dowolną domenę, którą władasz (czy może raczej poddomenę, bo szkoda całej domeny), i masz dostęp do edycji wpisów, możesz wykorzystać w DDNS. W tym celu musisz utworzyć rekord (lub kilka rekordów) NS delegujących domenę od Twojego dostawcy DNS do serwerów NS Twojego wybranego dostawcy DDNS.

 

Dla przykładu, oto jak mam swoją domenę, obsługiwaną przez home.pl, wydelegowaną dla potrzeb obsługi przez DDNS w dynu.com:

 

# wpis poddomeny  u mojego dostawcy - zapytanie do serwera dns w home.pl
# - trzy rekordy NS wskazujące na trzy serwery w dynu.com: $ drill moja.domena.pl @dns.home.pl ;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, rcode: NOERROR, id: 37919 ;; flags: qr rd ; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 3, ADDITIONAL: 0 ;; QUESTION SECTION: ;; moja.domena.pl. IN A ;; ANSWER SECTION: ;; AUTHORITY SECTION: moja.domena.pl. 3600 IN NS ns11.dynu.com. moja.domena.pl. 3600 IN NS ns10.dynu.com. moja.domena.pl. 3600 IN NS ns12.dynu.com. ;; ADDITIONAL SECTION: ;; Query time: 30 msec ;; SERVER: 217.160.80.244 ;; WHEN: Fri Oct 21 13:52:48 2022 ;; MSG SIZE rcvd: 97 # a w ślad za powyższym moja domena jest kierowana na moje IP w Orange
# - zapytanie do dns google: $ drill moja.domena.pl @8.8.8.8 ;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, rcode: NOERROR, id: 45091 ;; flags: qr rd ra ; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0 ;; QUESTION SECTION: ;; moja.domena.pl. IN A ;; ANSWER SECTION: moja.domena.pl. 120 IN A 83.24.xxx.yyy ;; AUTHORITY SECTION: ;; ADDITIONAL SECTION: ;; Query time: 53 msec ;; SERVER: 8.8.8.8 ;; WHEN: Fri Oct 21 13:52:56 2022 ;; MSG SIZE rcvd: 48

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 68
  • 0

Stałe zewnętrzne IP?

Skrót myślowy - chodziło mi o dostawcę, który nie wspiera DDNS.

 

Ok, bardzo szybko zrobiło się dla mnie bardzo technicznie. Gdzie mam stworzyć ten rekord? I czy jesteś w stanie skierować mnie do jakiejś dokumentacji, która mi powie jak taki rekord stworzyć na podstawie moich ustawień?