Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek wynegocjowanej prędkości w czasie

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Spadek wynegocjowanej prędkości w czasie

Cześć, 

jestem klientem światłowodu Orange od około 3 miesięcy, niestety, od samego początku doświadczam pewnego problemu, z którym nie spotkałem się u poprzedniego usługodawcy.

Mianowicie bezpośrednio po włączeniu komputera połączenie zestawia się na 1Gbps, niestety, po czasie prędkość wynegocjowana spada do 100Mbps, a skrajnie nawet do 10Mbps. 

FunBox jest połączony z urządzeniami w domu dokładnie tak samo, jak poprzedni router, który bez problemu cały czas zestawiony był po 1Gbps. Czy mogę coś zrobić by zapobiec tym spadkom? 

Zrzut ekranu 2024-03-19 o 19.38.21.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2064
  • 11636
  • 52

Spadek wynegocjowanej prędkości w czasie

Na początek podmień kabel LAN i porobić testy, inny port w FunBox, moim zdaniem to kwestia połączenia.

Jakby był nadal ten problem, to zgłoszenie i wymiana FunBox.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2064
  • 11636
  • 52

Spadek wynegocjowanej prędkości w czasie

Na początek podmień kabel LAN i porobić testy, inny port w FunBox, moim zdaniem to kwestia połączenia.

Jakby był nadal ten problem, to zgłoszenie i wymiana FunBox.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 124
  • 621
  • 2

Spadek wynegocjowanej prędkości w czasie

Ja tez obstawiam tutaj kabelek. Sprawdź jeszcze w innych portach eth funboxa, może zmiana portu pomoze.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Spadek wynegocjowanej prędkości w czasie

@zajacp11  negocjacja jest po stronie modemu jak i karty sieciowej. Także i kabel.ma wpływ, ale ja bym zaczął od analizy prędkości na tym porcie w routerze na krótkim fabrycznym kablu ethernet. Później na pozostałych portach switcha w routerze.

Po stabilnej pracy dopiero bym zweryfikował kabel ( pytanie czy to jest obecnie kabel własnej roboty, czy fabrycznie zarobiony?)