Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości Internetu po zmianie routera (Neostrada)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Spadek prędkości Internetu po zmianie routera (Neostrada)

Hejka,mam taki problem z Internetem, gdyż był zmieniany stary Router, ponieważ tak technik zalecił (częste rozłączanie sieci). Nowy Router został skonfigurowany wszystko ok, ale prędkość spadła gdzieś o 1.5 mb/s (ok.8.5 mb/s) (było ponad 10) Co mogę zrobić, aby jak na starszym była prędkość 10? Dodam, że był zrobiony reset do ustawień fabrycznych, po aktualizacji Firmware, ale nic to nie dało. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Spadek prędkości Internetu po zmianie routera (Neostrada)


@Raincloudnapisał(-a)

Hejka,mam taki problem z Internetem, gdyż był zmieniany stary Router, ponieważ tak technik zalecił (częste rozłączanie sieci). Nowy Router został skonfigurowany wszystko ok, ale prędkość spadła gdzieś o 1.5 mb/s (ok.8.5 mb/s) (było ponad 10) Co mogę zrobić, aby jak na starszym była prędkość 10? Dodam, że był zrobiony reset do ustawień fabrycznych, po aktualizacji Firmware, ale nic to nie dało. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.


Czy "Stary Ruter" i "Nowy Ruter" to ten sam model (Funbox 2)? 

Generalnie, skoro technik wymienił sprzęt, a prędkość spadła, to nic z tym nie zrobisz.

Linie miedziane się starzeją, nie będzie się już w ich rozwój inwestować. Jedyne na co można liczyć, to utrzymanie sprawności na podstawowym (czyli jakim-takim) poziomie, natomiast kiedy parametry spadną drastycznie i przestanie się opłacać to naprawiać, to raczej wypowiedzą Ci umowę niż naprawią linię.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Spadek prędkości Internetu po zmianie routera (Neostrada)

Zapomniałem dodać, iż stary router, to Tp-Link W8960n a nowy TD-W9960.Technika nie było w domu, była tylko rozmowa telefoniczna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Spadek prędkości Internetu po zmianie routera (Neostrada)

@Raincloud  Zrób speedtest na pro.speedtest.pl ściągnąwszy aplikację pomiarową na kompa, którego podłączysz do modemu po kablu eth. Inne pomiary są niemiarodajne. Możesz zweryfikować prędkość połączenia modemu w menu modemu (z przeglądarki 192.168.1.1 i hasło to powinno być na naklejce na spodzie modemu) i w zakładce DSL powinna być ona określona. To jedyne miarodajne określenia rzeczywistego połączenia modemu z centralą. Dopiero po tym możesz pisać, że coś jest nie tak.

Zawsze możesz wrócić modem do ustawień fabrycznych (z menu modemu, lub guzikiem z tyłu obudowy) i wpisz dane usługi. Login, hasło, itd Podpowiedź: Konfiguracja Routera TP-Link do pracy z Neostradą Orange - YouTube  Jak to zrobisz, odezwij się i powiedz co wyszło z testów


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Spadek prędkości Internetu po zmianie routera (Neostrada)

@Raincloud 

Skoro zmieniłeś model modemu to oczywiście można się liczyć ze zmianą parametrów połączenia. Być może jeśli nie będziesz nic ruszał, to za jakiś czas samo wróci do normy.

Przestrzegam przed zbyt częstym rozłączaniem i resetowaniem modemu bo wtedy prędkość może spaść jeszcze bardziej.

Może też być tak, że na linii nie da się zestawić stabilnego połączenia szybszego niż to co masz teraz (stąd rozłączenia przed wymianą). Możliwości jest wiele, perspektywy takie sobie. Zdalnie wiele nie pomożemy. Ewentualnie mógłbyś ujawnić osiągane parametry DSL z menu modemu, w ramach namiastki diagnostyki.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Spadek prędkości Internetu po zmianie routera (Neostrada)

Problem z rozłączaniem był gdzieś od jakiś 2-3 tygodni.Wcześniej miałem prędkość 10mb/s (nawet więcej niż w wynikach speedtest, 1.1/1.2mb/s na Steam) i nic nie zrywało.Dodaje w załączniku parametry.

 

Parametry.jpg

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Spadek prędkości Internetu po zmianie routera (Neostrada)

@Raincloud  na tych parametrach to i 20Mb/sek wyciągniesz...a jak Centrala ma karty VDSL to I 60Mb/sek dałbyś radę 

Potrzebujesz dobrej diagnostyki i odrobinę  wiedzy technicznej, a może  by się udało zrobić naprawdę fajny net