Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0

Witam, otóż borykam się dość z upierdliwym problemem ;/

 

Niedawno przerzuciłem się na światłowód od Orange. Chciałem rozszerzyć możliwość łączenia się po kablu (na modemie mam już wszystkie LAN'y zajęte), więc zdecydowałem się na kupno tego routera: TP-Link Archer AC1750. Podłączyłem pierwszą końcówkę kabla do FunBox'a (miejsce na LAN), a drugą do właśnie tego routera (miejsce WAN). Jak to zrobiłem, automatycznie skonfigurowało mi cały router (jest włączony tryb mostu), o dziwo wszytko mi działa. Nie mam spadku prędkości, a nic takiego się nie dzieje. W modemie nie grzebałem nic, nawet po zainstalowaniu mi go przez serwisantów. W routerze jedynie co zrobiłem, to wyłączyłem tylko wifi, by nie gryzło mi się z tym od FB. Teraz zacznie się główny wątek - Otóż zauważyłem, że samoczynnie restartuje mi cały router, nie wiem dlaczego tak jest. Czytałem o tym trochę, ale nic nie znalazłem co by mi pomogło. Nie wiem co robić, dzwoniłem do serwisu, kazali mi tutaj zajrzeć, ale też nic to nie dało. Dodam tylko, że mam tylko jeden komputer podłączony po kablu do tego routera. Jak z niego korzystam zdarza mi się co jakiś dłuższy czas właśnie ten samoczynny restart tego routera. Jeśli swoje urządzenie mam wyłączone, to nic się nie dzieje. 

 

Wie ktoś może, gdzie leży problem??

Jestem zielony w tych sprawach 😕

 

Z góry dzięki za odpowiedzi..

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0

@Cerberr Kategoria przewodu nie ma znaczenia. Jeżeli router restartuje się tylko w momencie kiedy działa komputer to podłącz oba urządzenia do jednego obwodu elektrycznego. Jak nie pomoże to odłącz port WAN i testuj dalej.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0

@Cerberr Pierwsze pytanie dlaczego kupiłeś router a nie switch? Bo może jest jeszcze szansa na zwrot urządzenia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0


@Samotnicknapisał(-a)

@Cerberr Pierwsze pytanie dlaczego kupiłeś router a nie switch? Bo może jest jeszcze szansa na zwrot urządzenia.


Niestety, ale już go nie zwrócę. Czemu kupiłem router nie switch? Ponieważ, miałem go jeszcze przed założeniem światłowodu.

 

________________
* Usunąłem zbędny spoiler – moderator Michał


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0

@Cerberr Napisałeś, że brakowało portów i kupiłeś router. Ale nie w tym rzecz, ja bym go sprzedał i kupił switch. Ewentualnie możesz kombinować ze zmianą sposobu podłączenia urządzeń do zasilania. Może występuje różnica potencjału na przewodzie ethernetowym. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0

Nie będę kupował switch'a jak mi działa. Pytam się tylko o ten problem z samo restartem. Kabel mam CAT 5e


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0

@Cerberr Kategoria przewodu nie ma znaczenia. Jeżeli router restartuje się tylko w momencie kiedy działa komputer to podłącz oba urządzenia do jednego obwodu elektrycznego. Jak nie pomoże to odłącz port WAN i testuj dalej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22201
  • 182

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0

Skoro w ruterze używasz tylo switcha to po kiego grzyba kupiłeś ruter zamiast zastosować prosty switch? Nic by ci się nie resetowało. Może masz jakieś zwarcie w okablowaniu albo zwyczajnie coś jest zepsute. Bardzo wątpię żeby dało się to zdiagnozować zdalnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53650
  • 625

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0

@Cerberr  z DHCP FB dostajesz IP z zakresu 192.168.1.x 

Taki adres masz po kablu na WAN routera. Jaki adres dostajesz na tym jednym kompie? Odłącz FB i zerknij czy sam router dołączony do FB  również nie ma tego samego zakresu adresów IP na swoim wyjściu? 

To byłoby nieprawidłowe mogłoby powodować dziwne zachowanie

Zawsze można przywrócić router do ustawień fabrycznych bo jakieś ustawienia mogą się gryźć z FB 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0

Poprawna odpowiedź padła, ale rozwiązanie zostało oznaczone błędnie. Poprawna odpowiedź to: kup switch. Sam zaś pytający na początku przyznaje się, że mu "nie działa",  jest zielony i prosi o radę.  Ale potem odrzuca tę radę, bo "wie lepiej". Cóż można dodać? Jeżeli szkoda tej marnej kasy na prosty switch, można jeszcze uratować ten stary router, wykorzystując tylko jego własny switch, tak żeby rzeczywiście był tylko switchem. Port WAN zostawić luzem, wyłączyć DHCP. Adresację LAN ustawić dowolną inną odseparowaną od adresacji FB. Zapamiętać sobie tę adresację, żeby w przyszłości móc się do niego jednak dostać, bez resetowania do fabryki, bo od tego momentu on jest "cegła", tylko i aż tylko switch.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Samoczynny restart Routera TP-Link Archer AC1750 podłączonego do FunBox'a 3.0

@pirenej Wydaje mi się, że pytający przełączył urządzenie w tryb AP i dodatkowo wyłączył WiFi. Dzięki temu ma dostępne cztery porty w switchu.