Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router do światłowodu 1gbps


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

@Anonim o transfer też się nie martwię :). Zresztą, poważne kompy mam po kablu, a po wifi tylko jakieś popierdółki.

@ketrasaArtur sprawdziłem - stworzyłem odrębną sieć dla 2.4, niestety problemy z urządzeniami apple są jak były. 

 

Czy sądzicie, że warto próbować z oddzielnym access pointem? Nie wiem czy ten funbox jest taki zły, nie mam za dużo powodów aby narzekać na niego.

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko  kup dodatkowy router z ap klient przez internet, to masz 14dni na zwrot, choć ja gwarantuję na 90% że będzie lepiej, FunBox 3.0 jest dobrym routerem, ale wi fi to jego słaby punkt, 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko oczywiście po rozdzieleniu nasz dwie róźne nazwy sieci WiFi. Przynajmniej niech różnią się cyferką, ponieważ masz mniej urządzeń, które łączą się po sieci WiFi 2,4GHz, więc w tej sieci wstaw w nazwie np. dopisek 2G4.

Urządzenia często się gubią wybierając sieć WiFi o wspólnej nazwie, dlatego zaproponowałem rozdzielenie.

Rozwiązanie @Anonim z dodatkowym touterem jest ok i na pewno zwiększy przepustowość WiFi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko przede wszystkim podziel sieci. Obowiązkowo. Podaj jakie masz ustawione szyfrowanie na MAC???Jeśli wpa2 mixed zmień na wpa2 psk. Podziel zakresy do testów i zachowaj to samo hasło, a sieci nazwij inaczej. Np z _5


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

@agat13 WPA2 Personal - o to Ci chodzi? Swoją drogą TX Rate 1 170 Mbps...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Router do światłowodu 1gbps

@Anonim  Może być router, ale w specjalnym trybie pracy, bo się z dwóch różnych podsieci nie połączy między urządzeniami. Pamiętajmy, że dwa Access pointy w jednym miejscu to poważny błąd. Będą się gryzły i nic nie wnoszą do sprawy. Trzeba je odsunąć i najlepiej zrobić cluster. Nie chcę się wymądrzać, ale tu dobrze by się sprawdził SWB bez względu na tryb pracy. Bez kabli i tryb SMART..wątek choć wypożyczyć na testy. To prawie nic nie kosztuje


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko  na wifi więcej niż 750Mb/ sek nie wyciągniesz...producenci podają max bitrate dla wszystkich anten i częstotliwości sumarycznie. Nieosiągalny w praktyce ani na jednym urządzeniu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Router do światłowodu 1gbps

O szyfrowanie wifi. W menu modemu i odbiornikow. Połącz się z modemem i jak będziesz rozdzielać sieci zaznacz tą opcję szyfrowania


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

@agat13 nie upieram się na router, wszystko mi jedno :). Akurat mam zakurzonego TP-Linka jakiegoś starego TL-WR740N, mogę go podłączyć jako access pointa. Pamiętam, że miałem jakieś problemy z tym, bo na początku się do niego mogłem zalogować a potem nie i nie mogłem zmienić konfiguracji... Czy to jest tak, że jak podłączę router do funboxa i ustawię mu tryb access point, to wtedy ustawieniami sieci steruję z funboxa? 

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@agat13  niekoniecznie będą się gryzly 2 sieci wifi, można FunBox tylko 5GHz zostawić, router dodatkowy niech 2,4GHz  tylko obsługuje, wszystko da się obejść 😄