Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router do światłowodu 1gbps


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

@agat13 funbox daje mi możliwość wyboru WPA2-PSK/AES albo WPA/WPA2 MIXED, więc wybieram pierwszą jako jedyną słuszną. Sieci nazwałem inaczej, hasła też są inne, już dla świętego spokoju.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12957
  • 53217
  • 617

Router do światłowodu 1gbps

@Na ttym tp-linku nie wyciągniesz więcej niż 70Mb/sek. Nie warto

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@agat13  do testów się nada 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12957
  • 53217
  • 617

Router do światłowodu 1gbps

@Anonim bardziej mi chodziło o to, że dwa nadajniki w tym samym miejscu będą się wzajemnie zakłócać. Oba na tej samej częstotliwości i w tym samym miejscu i tym samym SSID nic do zasięgu nie wniosą. Bez sensu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

Zbieram powoli do kupy wasze cenne rady, podpowiedzcie czy dobrze to kumam i czy ta propozycja będzie dobra:

1. Funbox zostaje jako router ethernet, wszystko co po kablu podłączam do niego. Czy pomagam funboxowi ograniczając mu funkcje? Jak nie będzie miał wifi na głowie to będzie lepiej działał?

2. Obok funboxa wieszam router w trybie access point (np. wspomniany na początku TP-LINK, tymczasem mogę spróbować mojego staruszka TP-LINKA). Ten router ma mieć dwie sieci o innych SSID. Czy nie powstanie wtedy problem gdy będę łączył urządzenie mobilne z komputerem na kablu? No właśnie, mam jeszcze NASa wyłączonego obecnie, bo chwilowo brak wolnych gniazdek, a robię na niego backup telefonu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12957
  • 53217
  • 617

Router do światłowodu 1gbps

@Anonim do MAC-ow. ? Chyba tylko do przeglądania stron...bo i zasięg i transfer nie będą miarodajne dla nowego przyszłego sprzętu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

@Anonim @agat13 Wydaje mi się, że nie chcę aby i funbox i nowy access point nadawały wifi. Chyba, że jest sens, aby funbox miał np. 2.4 GHz (smart odkurzacz i drukarka na tym tylko wiszą) a nowy router aby miał obsługę tych wszystkich wifiżernych telefonów i laptopów. A i tak to co mogę to łączę po kablu. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12957
  • 53217
  • 617

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko jeśli przez DHCP to nie. W sieci oba urządzenia mają te same uprawnienia, byle dodatkowy router nie miał DHCP


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

@agat13 dobrze @Anonim prawi, na razie chcę tylko przetestować niektóre funkcje i mega przepustowość mi nie jest potrzebna w tej chwili. Chcę zrozumieć, czy oddzielne urządzenie pomoże mi rozwiązać multum problemów ze sprzętami apple, które są na wifi, bo nie mogą być inaczej. Bardziej niż przepustowość tu zapewne gra rolę kwestia oddzielnego procesora w access poincie, który miałby jedno zadanie - obsługiwać wifi. Do tego chyba ten staruszek się nada? Na razie ciężko mi na szybko kupić nowego, będzie w paczkomacie do odbioru pewnie dopiero we wtorek...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

No dobra, zdecydowałem się, zrobię tak. To teraz tylko podpowiedzcie jakich mam kandydatów na router/access point? Ten C6 jest wystarczająco dobry? Wolałbym 1000 na ap nie wydawać, ale nawet 200-300 jest OK. Skoro już ma być lepiej to niech będzie lepiej, a nie podobnie jak jest...