Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router B315 Huawei jako serwer

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Router B315 Huawei jako serwer

Mam router Huwaei B315 który może działać jako serwer. Podpiąłem pendrive 8gb do niego, włączyłem serwer samba, dodałem uzytkowników i włączyłem DLNA. Ustawiłem dostęp dla wszystkich i co mam jeszcze zrobic zeby widoczny był pendrive np. w laptopie czy w smartphonie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Router B315 Huawei jako serwer

Opiszę może to na przykładzie mojego FB2

 

@bumbum35, moim zdaniem za dużo kombinowałeś, choć mogę się mylić Emotikon: Bardzo szczęśliwy. Sprawa z podłączeniem dysku/pendriva jest dość prosta. Po pierwsze podłączyłem swój dysk pod lapka i ustawiłem w nim udostępnianie zasobów na pełne(każdy w mojej sieci może dodawać i modyfikować zawartość. Jeżeli jakieś pliki chcę uchronić, zakładam na nie hasło) Następnie podłączyłem dysk pod USB w FB2. Od razu jest widoczny w menu rutera...

fb2.jpg

Następnie wszedłem w okno na lapku i otworzyłem "sieć"....fb1.jpg

W tym przypadku na moim dysku są tylko filmy...

 

Co do smartfonów, najłatwiej jest wejść w przeglądarkę, wpisać adres rutera, logując się do niego i kliknąć w dysk...

Screenshot_2018-11-18-16-04-42.pngAby ułatwić sobie dostęp do zasobów sieciowych można zainstalować na smartfonie program obsługujący tego typu usługi np "ES file explorer" 

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28
Anonim

Nie dotyczy

Router B315 Huawei jako serwer

@bumbum35 Dysk USB musi być sformatowany jako FAT32 aby był widoczny na komputerze.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Router B315 Huawei jako serwer

No tak, jest pendrive na fat32, wiem o tym, ale jak wejsc na ten pendrive? jaki adres wpisać? I gdzie go wpisać? Tak dla totalnego laika proszę. gdzie on będzie widoczny?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Router B315 Huawei jako serwer

Na Windowsie ten format wystarczy, ale na smartfonach chyba nie.

A co chcesz osiągnąć? Wystarczy dostęp via eksplorator plików czy chcesz mieć bardziej zaawansowane funkcje?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Router B315 Huawei jako serwer

chciałbym aby był widoczny jako dysk sieciowy i nic więcej.

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Router B315 Huawei jako serwer

Jest tam napisane "Po dodaniu użytkownika, nadaniu mu loginu i hasła w menadżerze plików wprowadzamy te dane, po czym możemy już korzystać z zasobów dysku USB jak z normalnego folderu." jakie dane i gdzie?  wklepuje //192.168.8.1/dysk w explorator plików jak i w przeglądarke i nic się nie dzieje. Folder w routerze mam nazwany jako "dysk", ustawione hasło. . próbowałem tez tak wpisywac file://192.168.8.1/dysk i tak //192.168.1.1/dysk i nic

Anonim

Nie dotyczy

Router B315 Huawei jako serwer

@bumbum35 Jeszcze trzeba sprawdzić w systemie ustawienia.

Przechwytywanie1.PNG


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Router B315 Huawei jako serwer

Wszystko powłączane  i nic.

Anonim

Nie dotyczy

Router B315 Huawei jako serwer

@bumbum35 Pokaż zrzuty z ustawień routera?