Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router B315 Huawei jako serwer

ROZWIĄZANE

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Router B315 Huawei jako serwer

Opiszę może to na przykładzie mojego FB2

 

@bumbum35, moim zdaniem za dużo kombinowałeś, choć mogę się mylić Emotikon: Bardzo szczęśliwy. Sprawa z podłączeniem dysku/pendriva jest dość prosta. Po pierwsze podłączyłem swój dysk pod lapka i ustawiłem w nim udostępnianie zasobów na pełne(każdy w mojej sieci może dodawać i modyfikować zawartość. Jeżeli jakieś pliki chcę uchronić, zakładam na nie hasło) Następnie podłączyłem dysk pod USB w FB2. Od razu jest widoczny w menu rutera...

fb2.jpg

Następnie wszedłem w okno na lapku i otworzyłem "sieć"....fb1.jpg

W tym przypadku na moim dysku są tylko filmy...

 

Co do smartfonów, najłatwiej jest wejść w przeglądarkę, wpisać adres rutera, logując się do niego i kliknąć w dysk...

Screenshot_2018-11-18-16-04-42.pngAby ułatwić sobie dostęp do zasobów sieciowych można zainstalować na smartfonie program obsługujący tego typu usługi np "ES file explorer" 

 

 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Router B315 Huawei jako serwer

Pomogło. Dziękuję.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 9
  • 1

Router B315 Huawei jako serwer

Niestety nie ma rozwiązania. Po prostu nie idzie do tego routera podłaczyc dysku i przeglądac go w laptopie czy urządzeniach multimedialnych. We Funboxie może idzie ale w routerze B315 nie da rady.  Może w przyszłosci coś tam planowali i dlatego dali USB w urzadzeniu. Szkoda bo fajnie by było mieć dysk w sieci a nie non stop latać z dyskiem po całym domu.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Router B315 Huawei jako serwer

@marekgrzesz, wszystko zależy od podłączonego urządzenia. Nie wszystkie rutery "dźwigną" dysk. Chodzi o wydatek prądu na USB. Na działce mam tp-linka, w którym peny "śmigają" bez problemu, a dysk, który używam w domu, nie może się tam "bujnąć"...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router B315 Huawei jako serwer

A to nie pomaga? https://youtu.be/Jh27lsxJmf0

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Router B315 Huawei jako serwer

Tu problemy są dwa:
- zbyt nowy pendrive, zbyt nowy dysk i błędny system plików
- windows 10 i aktualizacje, antywirusy które blokują sambę - to jest dla wielu firm niebezpieczne rozwiązanie.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 9
  • 1

Router B315 Huawei jako serwer

Oprócz tego wszystkiego to zeby nawet wejść w pendrive podłaczony do routera to i tak nici bo windows 10 bynajmniej nie obsługuje SMBv2. Bez tego wywala komunikat ze SMBv1 jest przestarzały.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0