Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Repeater orange


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Repeater orange

czesc.

Mam pytanie dot. wzmacniacza wifi.

Obecnie mam wypożyczony z orange smart wifi box ale to tylko skrzyneczka z diodami która nic nie zwiększa. 

Czy np. Smartbox wifi 6 byłby lepszym wzmacniaczem i czy na fanbox 2.0 da to jakiś efekt.

Nie mogę się doprosić aby w mojej okolicy podłączyli swiatlowod choć pare ulic ode mnie jest .

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Repeater orange

@jonatande78  bez światłowodu nie dostaniesz FB6. Niestety. Więc SWB6 nic nie zmieni...

SWB też trzeba odpowiednio ustawić w stosunku do FB2. Jednak dla łącza miedzianego poprawia tylko zasięg, a nie prędkość netu. 

Jeśli pracuje podłączony bezprzewodowo do FB to wifi przesyła że stratą,  co jest normalne. 

Wydaje mi się, że trzeba popracować nad ustawieniem  w przestrzeni SWB, a może być zasięg lepszy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Repeater orange

Cześć!

 

Ja osobiście w domu używam dwóch wzmacniaczy. Jeden ASUS a drugi TP-Link. Oba działają prawidłowo. Na FB 2.0 również powinno Ci wszystko działać. Nawet wzmacniacze z Orange. Może w złym miejscu je podłączasz? Podłącz tam, gdzie masz jedną, dwie kreski zasięgu wifi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Repeater orange

@jonatande78 zakładam, że masz sparowany smart wifi box z routerem. Trzeba też ustawić go w pewnej odległości od routera, ale też nie za dużej, aby nie stracił zasięgu z routera, chyba, że masz podłączonego przez kabelek, wtedy odległość może być większa niż zasięg WiFi.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Repeater orange

Problem polega na tym czy smart jest podłączony i sparowany czy nie to zasieg jest taki sam. Stoi w odległości około 5 m od rutera 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Repeater orange

@jonatande78  jak weryfikowałeś? Na kreski w telefonie? Sprawdź  to na apce pomocniczej WifiAnalyzer I dopiero przestawiaj SWB 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Repeater orange

@jonatande78 często jest tak, że jeśli pierwsze łączenie WiFi telefonu było że routerem, to nawet jak odejdziesz dalej od routera, to telefon nie przełączy się automatycznie na Smart WiFi box. Wtedy trzeba na chwilę wyłączyć i włączyć WiFi w telefonie, aby telefon złapał mocniejszy sygnał. Z automatu może zastąpić połączenie, jeśli telefon straci całkowicie połączenie. Wtedy ponowne połączenie nastąpi automatycznie z najsilniejszym sygnałem WiFi.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Repeater orange

@jonatande78 

Skoro ci nie odpowiada SWB to po co go wypożyczać? Lepiej kupić sobie jakiś normalny AP, podłączyć kabelkiem do FB2, a to pseudo WiFi FB2 wyłączyć.