Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3,0 nocne restarty

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 41
  • 0

Funbox 3,0 nocne restarty

Witam

Zauważyłem częste restarty w nocy modemu zazwyczaj ok godziny 3:00

co ok 4 6 dni czy to normalne ?

zaników napięcia nie zaobserwowałem aktualizacji oprogramowania też

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 3,0 nocne restarty

@jack_zab  czyli wszystko jest ok, tak jak pisałem wcześniej w screenach które wstawiłeś wszystko w porządku, odnowienie sesji wiąże się z resetem czasu działania urządzenia i z ostatnią synchronizacją FTTH.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Funbox 3,0 nocne restarty

Tak, to normalne. Co 10 dni ma miejsce odnowienie sesji PPPoE, u mnie dzieje się to zazwyczaj o godzinie ~2:53 w nocy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 3,0 nocne restarty

Z tym że odnowienie sesji jest co 10 dni, a kolega @jack_zab pisze że u niego restarty pojawiają się co 4, 6 dni... i według mnie to nie jest normalne (chyba że kolega źle policzył🤔).

@jack_zab  czas trwania sesji możesz sprawdzić wchodząc w menu modemu => wsparcie => informacje systemowe => FTTH => punkt 2.10 i 2.11


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 41
  • 0

Funbox 3,0 nocne restarty

No rozumiem ale u mnie restartuje sie cały modem nie tylko sesja

 

czas działania urządzenia
00 d 08 g 01 m 49 s

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 3,0 nocne restarty

@jack_zab  co masz na myśli "restartuje się cały modem"?, czyli wszystkie swoje ustawienia musisz wprowadzać od nowa?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Funbox 3,0 nocne restarty

@jack_zab Co do odnawiania sesji, to się zgodzę i nawet potwierdzę ten czas około 3 w nocy, ale nie nieregularnie (4 i 6 dni). Doprecyzujmy jednak czy jest to utrata sesji czy synchronizacji? W modemie będzie widoczna utrata sesji (czas np  od ostatniego restartu i zmiany IP) i to istotne do ustalenia czy jest to uszkodzenie czy nie...Znaczy pada całkowicie i się podnosi od zera?

Jeśli tak, to wina modemu...

Jeśli zasilanie jest stale, a tylko diody @ i reszta migają, to uszkodzenie, z tym, że jeśli w dzień jest ok, to dziwna sprawa..


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 41
  • 0

Funbox 3,0 nocne restarty

@agat13dziś w nocy cały modem został zrestartowany

widac to na zrzutach tak jak napisałem wczesniej zaniku napiecia nie zaobserwowałem

 

Screenshot 2023-01-02 at 11-24-50 Funbox.pngScreenshot 2023-01-02 at 11-24-17 Funbox.png

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 3,0 nocne restarty

@jack_zab  rozumiem, ale moje pytanie było czy wszystkie Twoje indywidualne ustawienia giną podczas tego zdarzenia?, czy np. musisz od nowa personalizować urządzenia podpięte do modemu?

Jeśli tak się nie dzieje, czyli ustawienia pozostają to na Twoim miejscu poobserwował bym jeszcze urządzenie czy czasem nie są te zdarzenia regularne, co świadczyłoby faktycznie o odnawianiu sesji (odnowienie sesji wiąże się z czasem działania urządzenia i ostatnią synchronizacją FTTH). W zrzutach wszystko jest ok.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Funbox 3,0 nocne restarty

@jack_zab Wszystko wygląda poprawnie, choć dane usługi warto ukryć... Teraz zerknij jutro czy się zmieni ten czas i nastąpi restart sesji. To co masz ujęte w menu to restart sesji


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 41
  • 0

Funbox 3,0 nocne restarty

@slav72  Nie nic nie ginie modem normalnie sie podnosi nie jestem w stanie okreslic co tak naprawde sie dzieje bo zazwyczaj śpie o tej porze teraz postaram sie to obserwować bardziej wnikliwie 🙂

Problemem do dokładnej obserwacji jest to ze w mojej okolicy okreesowo potrafi zaniknac napięcie i wtedy nie jestem w stanie poprawnie okresli czasu sesji 

O ile mnie pamiec nie myli to ok 6 dni temu był zanik napięcia w dzień no i teraz ten nocny restart

 

Ps Czas działania urządzenia jest 8 godzin to oznacza czas sesji czy pracy urzadzenia