Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Remote desktop i funbox 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Remote desktop i funbox 3.0

Dzień dobry,
     Staram się uzyskać połączenie bezprzewodowe między komputerami znajdującymi się w różnych sieciach, jeden w sieci orange z funbox 3.0 drugi na zewnątrz. W przypadku, gdy obydwa komputery podłączone są do funboxa wszystko jest w porządku, zdalny pulpit działa, niestety, gdy jeden z komputerów podepnę do hotspota, a drugi pozostawię podłączony do routera mogę jedynie zdalnie połączyć się z routerem, niestety nie z komputerem.

    Kroki jakie wykonałem:
1. Po zalogowaniu się do routera wybrałem "Zaawansowane", następnie "Połączenie z internetem" i zaznaczyłem "Wymuś połączenie IPv4"
2. W karcie "Konfiguracja sieci" wybrałem zakładkę DHCP i ustaliłem stałe IP komputera, z którym chciałbym się połączyć
3. W zakładce dynamiczny DNS dodałem opcję NOIP i wpisałem dane jakie uzyskałem po zarejestrowaniu się na stronie noip.com
4. W zakładce NAT/PAT ustawiłem porty zewnętrzy i wewnętrzny portu komputera, z którym chciałbym się łączyć
5. W zakładce "Zdalny dostęp" ustawiłem "zezwól na zdalny dostęp" i wprowadziłem login, hasło i port (port domyślny 10011)

Niestety konfiguracja nie działa (w tym sensie, że windowsowy remote desktop nie znajduje adresu, ani IP ani nazwy z NOIP) , nie wiem, w którym miejscu popełniłem błąd. Będę wdzięczny za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Remote desktop i funbox 3.0

Cześć.

Nie, nic nie pomyliłem. Problem leżał w ustawieniach windows defender, dopuściłem ruch z zewnątrz i to wystarczyło. Dzięki za odpowiedź.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Remote desktop i funbox 3.0

@miklak93 

RDP używa domyślnie innego portu, może mylisz dostęp do zdalnego zarządzania FB z protokołem RDP (nie napisałeś które porty przekierowałeś).

 

Po pierwsze WYŁĄCZ zdalny dostęp do FB.

Po drugie otwórz ten port którego używa RDP (domyślnie to jest chyba 3389, na TCP in na UDP), z przekierowaniem na lokalny komputer.

Po trzecie przestaw zaporę z domyślnego poziomu średniego na niski.

Teoretycznie to powinno wystarczyć.

 

PS. Na potrzeby testów daj sobie spokój z DNS/NoIP, znajdź aktualny adres publiczny FB w jego konfiguracji i tego adresu użyj w kliencie RDP. Ten adres zmienia się na tyle rzadko, że na pewno tym się nie musisz martwić.

Anonim

Nie dotyczy

Remote desktop i funbox 3.0

@miklak93  jeśli udostępniasz Hotspot z telefonu czy modemu poprzez LTE/ Dane Mobilne, to jeśli to karta sim Orange jest w akcji, trzeba wykupić Orange VPN,  inaczej będzie tak jak piszesz, nici z dostępu zdalnego i większość portów komunikacyjna zamknięta, na komputerze który korzysta z Hotspot.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Remote desktop i funbox 3.0

Cześć.

Nie, nic nie pomyliłem. Problem leżał w ustawieniach windows defender, dopuściłem ruch z zewnątrz i to wystarczyło. Dzięki za odpowiedź.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Remote desktop i funbox 3.0


@miklak93napisał(-a)

Cześć.

Nie, nic nie pomyliłem. Problem leżał w ustawieniach windows defender, dopuściłem ruch z zewnątrz i to wystarczyło. Dzięki za odpowiedź.


Mało prawdopodobne żeby w LAN działało a z zewnątrz nie działało z tymi samymi ustawieniami defendera.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Remote desktop i funbox 3.0

A jednak, właśnie korzystam z komputera podłączonego do hotspota, drugi jest pod routerem, wszystko gra


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Remote desktop i funbox 3.0

Dzięki za wiadomosć. Aktualnie korzystam z Play, nie mam problemów z połączeniem


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Remote desktop i funbox 3.0


@miklak93napisał(-a)

A jednak, właśnie korzystam z komputera podłączonego do hotspota, drugi jest pod routerem, wszystko gra


No i najważniejsze że działa. Tylko wydaje mi się mało prawdopodobne żeby to zmiana ustawień defendera pomogła.