Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Problem z wifi

Cześć

Mam pewien problem, a raczej niedogodność. W domu operatorem internetowym jest Orange, mamy jeszcze linię ADSL co za tym idzie router Funbox 2.0. Wiadomo wifi bla bla bla. Teraz do sedna sprawy, w domu są 4 telefony Xiaomi 2x Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 10 Pro, Mi 10T 5G i jest jeden Samsung. Na każdym z Xiaomi zauważyłem coś na kształt zrywania wifi. Wygląda to tak że telefony są podłączone przez cały czas do wifi, ale losowo i bardzo często (nawet do kilku razy na 10 minut) wiadomości się nie wysyłają na Messengerze, nie ładują filmy, nie wczytują strony, pomimo że wifi jest połączone. Trwa to nawet do minuty, natychmiastowo pomaga wyłączenie i włączenie wifi, wtedy wszystko wraca do normy od razu aż do kolejnego incydentu. Na Samsungu nie zauważyłem tego.

Co mogę z tym zrobić by wszystko działało tak jak należy? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z wifi

@PaziQue  przede wszystkim ustał do której częstotliwości łączą się telefony. Dla ADSL możesz praktycznie wyłączyć 5GHz na testy i zobaczyć jak się zachowają telefony. Prędkość 5GHz i tak nie ma zastosowania przy tej technologii, a przy połączonych sieciach może nawet przeszkadzać. Rozdziel je i wyłącz 5-ke. 

Zawsze warto przywrócić modem przed testami do fabryki, bo wszelakie buble się likwiduje.. Sprawdź nr softu i wymuszony, aktualizację z poziomu menu modemu. 

Sprawdź czy wszystkie 4 tak mają niedaleko modemu i melduje o wynikach testów

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problem z wifi

@PaziQue czy nie masz przypadkiem na smartfonach włączonej funkcji oszczędzania baterii? Przy maksymalnym oszczędzaniu może występować sytuacja, którą opisałeś. Smartfon usypia niektóre funkcje, np WiFi i po wybudzeniu widać połączenie, ale brak dostępu do internetu.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Problem z wifi

Nic z tych rzeczy, jakiekolwiek oszczędzanie baterii mam wyłączone

Screenshot_2021-09-22-21-41-07-689_com.miui.securitycenter.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z wifi

@PaziQue  przede wszystkim ustał do której częstotliwości łączą się telefony. Dla ADSL możesz praktycznie wyłączyć 5GHz na testy i zobaczyć jak się zachowają telefony. Prędkość 5GHz i tak nie ma zastosowania przy tej technologii, a przy połączonych sieciach może nawet przeszkadzać. Rozdziel je i wyłącz 5-ke. 

Zawsze warto przywrócić modem przed testami do fabryki, bo wszelakie buble się likwiduje.. Sprawdź nr softu i wymuszony, aktualizację z poziomu menu modemu. 

Sprawdź czy wszystkie 4 tak mają niedaleko modemu i melduje o wynikach testów


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Problem z wifi

@PaziQue 

U mnie podobnie się zachowuje Xiaomi Redmi Note 4, kiedy tylko nie jest podłączony do ładowarki zawiesza połączenie WiFi. Pomogło przestawienie "trybu zasilania" na "wydajny".