Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z przydzielaniem adresów IP przez DHCP


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z przydzielaniem adresów IP przez DHCP

Dzień dobry,

 

Moja konfiguracja to Funbox 2.0 z internetem xdsl do 80 MB/s + tv. Telefon z androidem 7.1.1.

 

Mój problem dotyczy telefonów z androidem. Objawy są różne, czasem telefony się nie łączą już przy etapie nadawanie adresu IP, inny telefon pozornie łączy się z siecią (wskazuje, że jest połączony i nie wyrzuca błędu o braku dostępu do internetu) ale nie ma dostępu ani do internetu (chociaż dochodząz opóźnieniem wiadomości z messengera fb) ani do funboxa, w menu dhcp funboxa telefon jest widoczny ale nie ma przypisanego adresu IP, jak na obrazku poniżej.

prntsc.jpg

 

Co dziwne połaczenie nawiązywane jest bez problemu w dwóch sytuacjach: za pierwszym razem po konfiguracji sieci wi-fi (ale nie po zapomnieniu jej przez telefon i wpisaniu hasła na nowo) i bezpośrednio po restarcie funboxa.

 

Próbowałem, jak widać powyżej nadania stałego adresu IP dla jednego z telefonów, jednak nazwa po rozłaczeniu zmieniła się w nieznany a funbox całkowicie ignoruje naciskanie przycisku usuń przy przypisanym adresie statycznym.

Mój login wpisuje z końcówką ipv6 po usunięciu końcówki problem tylko zmienia objawy (np. telefon który łączy się z siecią i pokazuje w menu funboxa jak na screenie przestaje się łaczyć na etapie uzyskiwania adresu IP.

Poza tym wifi śmiga na wszystkich komputerach z windowsem, repeater też ogarnia bez problemu.

15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

Problem z przydzielaniem adresów IP przez DHCP

@SelvasCzy masz inny telefon z androidem z niższą wersją ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z przydzielaniem adresów IP przez DHCP

Sprawdziłem i telefon z Andoridem 5.1.1 łaczy się bez problemu. Zapomniałem też wspomnieć, że wszystkie telefony bez problemu korzystają z internetu wifi poprzez repeater.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z przydzielaniem adresów IP przez DHCP

@SelvasBędzie niebawem taki Firmware: SoftAtHome SG10_sip-pl-6.2.19.17 może on coś poprawi 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 12
  • 0

Problem z przydzielaniem adresów IP przez DHCP

mam podobnie. Jakoś póki co sceptycznie jestem nastawiony do tego funboxa. Soft mam najnowszy tj. 6.2.19.17. Jednego z komputerów w domu wogóle nie pokazuje na liście przyedzielonych adresów, chociaż on sam adres dostaje i działa bez problemu.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z przydzielaniem adresów IP przez DHCP

Mam dokładnie ten sam problem 😞 ktoś wie ja go rozwiązać ?

 

Wszystko u mnie jest identycznie. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z przydzielaniem adresów IP przez DHCP


@Krutinnapisał(-a)

Mam dokładnie ten sam problem 😞 ktoś wie ja go rozwiązać ?

 

Wszystko u mnie jest identycznie. 


@KrutinJaki router i telefon z jakim Androidem ?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z przydzielaniem adresów IP przez DHCP

Funbox 2.  Telefon ZTE Axon 7 android 7.1.1  A repeater xiaomi


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z przydzielaniem adresów IP przez DHCP

Musisz ręcznie ustawić ip routera na telefonie w zaawansowanych ustawieniach wifi.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z przydzielaniem adresów IP przez DHCP

A pomożesz mi i powiesz co jak wpisać ?


Screenshot_2018-09-07-08-17-31.jpg