Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z podłączeniem, Repeatera z Funboxem 6 i Iwu200

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Problem z podłączeniem, Repeatera z Funboxem 6 i Iwu200

@maciej8989 

To generalnie może nie działać, ale nie z powodów o których piszą szanowni koledzy. Żadne VLANy nie są Ci potrzebne. One się kończą na FB, do LAN nie są wpuszczane. Uparte powtarzanie tych mitów nie spowoduje że nagle się zmaterializują.

Prawadziwą przyczyną niedziałania jest brak poprawnej obsługi multikstów. To co ci działa, idzie normalną transmisją unikastową, to co nie działa to multicast.

W tym wątku są dowody na postawione przeze mnie tezy:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Dzia%C5%82anie-dekodera-IPTV-w-podsieci/m-p/257752

 

Co do meritum, to tylko w jednej z konfiguracji to ma szanse działać:

j131_0-1651239764408.png

 

Nie widziałem jak wyglądają menu, ale zapewne nie wystarczy prawidłowe połączenie, trzeba też pogrzebać w konfiguracji.

 

PS. Na Twoim miejscu pociągnąłbym osobny kabelek od FB do dekodera, rozwiązanie to jest warte wszystkich niedogodności które się z jego wykonaniem wiążą. Wynajmowanie dodatkowego sprzętu za 13PLN miesięcznie, tylko dlatego że kabelek nie sięga to taki sobie pomysł.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 609

Problem z podłączeniem, Repeatera z Funboxem 6 i Iwu200

@j131 Czyli Asus wycina multicasty. Słuszna uwaga. Natomiast trop, żeby po RE dekoder po kablu podłączyć jest ideowo słusznym pomysłem? No to mi ulżyło...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 33
  • 1

Problem z podłączeniem, Repeatera z Funboxem 6 i Iwu200

Dzień dobry ! bardzo dziękuje za poprzednie rady, ale jest problem, żeby nie ciągnąć na marne kabla lan do pokoju na parterze ( chciałem mieć pewność, że będzie działać ) , przyniosłem telewizor do pokoju na piętrze gdzie jest router podłączony do komputera stacjonarnego poprzez kabel lan, podłączam funboxa kablem lan z dekoderem , hdmi, zasilanie wiadomo, włączam telewizor i jest to samo, nie mam telewizji , radia, VOD działa, filmiki z Orange, opisy programów itp. także działają, czyli tak samo jak łączyłem się wczoraj poprzez wzmacniacz i kabel . Co ciekawe zauważyłem jak wpisuje 192.168.1. wchodzę w zakładkę moja sieć w usługach - internet aktywny, telefon aktywny , tv - nieaktywna, może Orange mi czegoś nie aktywowało jeszcze ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 609

Problem z podłączeniem, Repeatera z Funboxem 6 i Iwu200

@maciej8989  slusznie zrobiłeś, że sprawdziłeś czy w ogóle działa. My zawsze zakładamy, że jest ok, a tylko ze sprzętem dodatkowym jest problem. 

Tu faktycznie musisz to zgłosić a czacie  lub infolinii.  Sam nie aktywujesz. Sprawdź jeszcze w aptece Mój Orange.

Może się okazać, że pierwotny pomysł z Asusem  po kablu z dekoderem ruszy, ale jak tv będzie aktywna...I to nie problem z multicastami,  a prozaicznie z dostępem do usługi 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 33
  • 1

Problem z podłączeniem, Repeatera z Funboxem 6 i Iwu200

Dziękuje, w apce już robiłem restarty itp. ale niestety nie ruszyło, zadzwonię później na infolinie, dam znać o co chodziło i co najciekawsze czy ruszy z Asusem i kablem 🙂 do później!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 609

Problem z podłączeniem, Repeatera z Funboxem 6 i Iwu200

@maciej8989  takie zestawy robiłem i działało...stawiam 2:1 że zadziała.. kto przyjmuje zakłady?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Problem z podłączeniem, Repeatera z Funboxem 6 i Iwu200


@maciej8989napisał(-a)

Dziękuje, w apce już robiłem restarty itp. ale niestety nie ruszyło, zadzwonię później na infolinie, dam znać o co chodziło i co najciekawsze czy ruszy z Asusem i kablem 🙂 do później!


Do BOK się pewnie tak szybko nie dobijesz, ale to co jeszcze możesz zrobić sam to upewnić się czy przez portal MO widać wszystkie usługi które masz na umowie, czy tej TV tam też brakuje. Jeśli w MO jest a na modemie nie ma to jest szansa że przywrócenie modemu (FB, nie dekodera) do ustawień fabrycznych pomoże. Nie chodzi tylko o prosty reset (co już chyba robiłeś), ale o przywrócenie do ustawień fabrycznych (jest do tego specjalna procedura z przyciskiem ), tak żeby całą konfigurację zaciągnął od nowa od operatora. Jeśli TV się wtedy pojawi w menu FB (niestety usługa nie ma "swojej" diody więc jedynie przez menu można sprawdzić), to następnie test po kablu (dla pewności) i na koniec most przez Asusa. Nigdzie nie napisałem że to nie zadziała, napisałem tylko dlaczego może nie działać. Co do zasady działać powinno i najbardziej jest to prawdopodobne w trybie mostka. Zachęcam jednak do eksperymentów i podzielenia się wynikami, tu wszyscy ciekawi i kibicują żeby Ci się udało.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 33
  • 1

Problem z podłączeniem, Repeatera z Funboxem 6 i Iwu200

Witam,

także, napisałem do Orange w sobotę na czacie, opisałem swój problem, Pan opisał mi jak zrobić restart itp. lecz nic to nie dało więc wysłał sprawę do eksperta, zostało utworzone zgłoszenie usterki i w poniedziałek rano, raz router się zrestartował po czym wszedłem w 192.168.1.1 i TV była już aktywna , później telefon do mnie czy wszystko działa itp. Co do wzmacniacza Asusa , jest w pokoju na parterze, łapie sygnał wifi z Funboxa , ale jest podłączony Asus z dekoderem kablem lan, nie ma żadnych lagów, zacięć wszystko bardzo ładnie działa . Dekoder łapie tylko sygnał wifi od funboxa, a od wzmacniacza niestety nie ( nie ma opcji wyboru sygnału wifi w dekoderze) .

Reasumując bardzo dziękuje, za rady 🙂 dzięki i pozdrawiam serdecznie .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 609

Problem z podłączeniem, Repeatera z Funboxem 6 i Iwu200

@maciej8989 Wyjaśniło się więc i działa. Wniosek: warto sprawdzić działanie usługi po kablu i "na wprost" zanim się zacznie podłączać urządzenia alternatywne. Dobrze, że ASUS działa, tym bardziej z IPTV. Dobrze, że po kablu 😉