Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

Poczekam co mailowo napisze serwis i wtedy podejmę decyzję czy w sklepie tam gdzie kupiłem telefon będę reklamował i prosił  o wymianę na inny telefon,bo mój telefon ma takie problemy i kiedy go kupowałem nie był taki tani.

W funbox przypisałem stały adres IP dla telefonu.Co do zabezpieczeń wifi to w funbox mogę ustawić jedynie: WPA2-PSK/AES lub WPA/WPA2 Mixed

Sprawdzę czy po dodaniu stałego adresu IP telefonu w FunBox telefon przez DHCP połączy się z wifi Niestety po dodaniu w funbox statycznego IP telefonu,telefon nie łączy sie z wifi przez DHCP ,a jedynie łączy z wifi po ustawieniu:Statyczny


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38  może nie konkretnie wina samego aparatu co programistów wypuszczających buble, daj znać jak Ci wsparcie odpisze co oni na to.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22061
  • 181

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38: w przytoczonym wątku z XDA dyskusja tak naprawdę toczyła się wokół obsługi WiFi na 2.4GHz vs 5GHz.

Oczywiście to działanie całkowicie po omacku, ale możesz jeszcze spróbować manewrów z rozdzielaniem pasm na FB: jeśli to faktycznie kolejna reinkarnacja tego samego błędu to na WiFi 5GHz telefon będzie działał poprawnie. Więc jeśli odseparujesz pasma w FB i całkowicie wyłączysz 2.4GHz i to spowoduje że telefon otrzyma IP po DHCP od FB, to będzie potwierdzenie że problem jest w zasadzie cały czas ten sam. Oczywiście w ten sposób odetniesz wszystkie urządzenia które łapią zasięg na częstotliwości 2.4GHz od sieci więc nie jest to rozwiązanie problemu tylko próba diagnozy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

Dopiero teraz odpisuję

W FunBox 2.0 wyłączyłem sieć wifi 2.4GHz i zostawiłem sieć 5GHz.Telefon wykrył sieć wifi 5GHz i w telefonie dla tej sieci ustawiłem ustawienie dla IP:DHCP.Niestety telefon nie połączył się z siecią wifi 5GHz,bo nie może uzyskać adresu przez DHCP,a jak dla sieci 5GHz ustawienie w telefonie odnośnie IP ustawiłem na:Statyczny,to telefon połączył się z siecią wifi 5GHz

Włączyłem ponownie w FunBox sieć 2.4GHz,telefon wykrył sieć,nie łączy się z nią przez DHCP,a przez Statyczny IP i tak samo mam na sieci 5GHz,z którą telefon nie łączy się przez DHCP,a przez statyczny IP.

Może mój problem z łączeniem z wifi przez DHCP powoduje może najnowsza wadliwa aktualizacja oprogramowania telefonu-12.5.1.0 i może zainstalować oprogramowanie wersja 12.1.2.0 i zobaczyć czy problem się pojawi lub mam problem z telefonem,że po kolejnej  instalacji aktualizacji oprogramowania telefonu pojawia się problem z łączeniem się telefonu z siecią wifi przez DHCP.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38 wcześniej pytałem czy masz możliwość powrotu to poprzedniej wersji softu, jeżeli tak to spróbuj i zobacz czy problem zniknie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

Pobieram właśnie przez komputer oprogramowanie do telefonu wersja 12.1.2.0(najnowsze jest 12.5.1.0)

Zobaczę czy da się je wgrać do telefonu i czy po instalacji problem się pojawi.

Jeśli problem powróci to winne jest oprogramowanie telefonu  i chyba wybiorę się do sklepu,tam gdzie kupiłem telefon,będę reklamował i prosił o wymianę na iny telefon innego producenta,bo drugi raz nie będę wysyłał telefonu do serwisu


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38  spróbuj wgrać ten starszy soft, zobacz co się będzie działo i oczywiście daj znać. Mówiłeś że pisałeś do wsparcia serwisowego, poczekaj z oddaniem telefonu co Ci odpiszą (jak pisałem wcześniej być może to nie wina sprzętu tylko programistów i ich bubli w postaci łatek psujących działanie telefonu).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

Poczekam czy mailowo serwis odpisze i wtedy zdecyduję czy w sklepie,gdzie kupiłem telefon,reklamować i prosić o wymianę na inny telefon innego producenta,bo drugi raz nie wyślę telefonu do serwisu,bo po wgraniu nowej aktualizacji do telefonu jest taki problem,a nie będę za każdym razem z tego powodu wysyłał telefon do serwisu.

Może spróbuję wgrać do telefonu oprogramowanie 12.1.3.0 Global i zobaczę czy problem się pojawi czy nie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38  zachęcam do prób z innymi wersjami softu, jak to mawiają "metodą prób i błędów do celu" być może się uda, poczekaj też na odpowiedź serwisu i w ostateczności reklamacja sprzętu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

W sklepie tam gdzie kupiłem telefon zgłosiłem reklamację bez wysyłania do naprawy(serwis w odpowiedzi na mail chce  bym znów wysłał telefon do naprawy) i dodałem,że nie chcę juz tego telefonu i w zapisie reklamacji mam dodane zwrot gotówki.

Muszę teraz czekać 14 dni na rozpatrzenie reklamacji i jak się uda,że będzie zwrot gotówki(nie chcę za wcześnie zapeszać) wymieniam telefon Xiaomi  Mi 10T Pro na telefon innego producenta np: Samsung

Poczekam i zobaczymy co z tego wyjdzie