Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38: OK, czyli faktycznie działa, tyle że IP nie dostaje. Bardzo dziwne. To jest nowy telefon? Tzn. do tej pory działało i nagle coś się zepsuło czy to nowy nabytek i dopiero go konfigurujesz?

Jeśli nowy nabytek to czy był reset telefonu do ustawień fabrycznych?

Jeśli działało a nie działa to co było ostatnio w telefonie zmieniane?

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

Wczoraj 02.06.2021(środa) była dostępna aktualizacja 12.5.1.0 dla mojego telefonu i po jej zainstalowaniu mam taki problem.Telefon jest nowy bo ma pól roku i nawet resetowałem go do ustawień fabrycznych

Pod koniec kwietnia po instalacji aktualizacji 12.1.2.0 dla mojego telefonu,też pojawił się problem z łączeniem telefonu z wifi i ostatecznie telefon wysłałem do serwisu,gdzie wymienili płytę główną i  aktualizowali oprogramowanie telefonu do wersji 12.1.4.i od wizyty telefonu w serwisie nie było problemu z wifi aż do momentu instalacji nowej aktualizacji 12.5.1.0 dla mojego telefonu,gdzie mam ponownie problem z wifi przez DHCP,bo przez Statyczny IP telefon łączy się tylko z moją domową siecia wifi


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38Acha, OK od tego trzeba było zacząć. Czyli nic nie pomożemy bo to producent coś zepsuł przy aktualizacji. Pozostaje powtórka z rozrywki.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38  czyli wychodzi na to że łata popsuła wszystko, spróbuj uruchomić ponownie telefon.

Czy masz możliwość przeinstalowania oprogramowania?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

Czyli mam rozumieć,że znów pozostaje wysłanie telefonu do serwisu,a tego nie chciałbym robić drugi już raz, bo znów jak się pojawi aktualizacja dla mojego telefonu,którą zainstaluje może znów pojawić się problem z łączeniem telefonu z siecią wifi i kolejny raz serwis

Wczoraj przeinstalowałem oprogramowanie te w telefonie(też wersja 12.5.1.0) i niestety problem nie zniknął,bo telefon nie połączył się z wifi przez DHCP


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38  może spróbuj skontaktować się z wsparciem technicznym, coś nie tak by było gdyby po każdej łacie trzeba było serwisować telefon, może wyjdzie łata która naprawi ten błąd (ja najpierw skontaktowałbym się ze wsparciem technicznym lub serwisem).

Edit.

Skoro nie możesz powrócić do wcześniejszej wersji softu, nic więcej nie poradzimy bo wychodzi na to że programiści coś skopali w najnowszej łacie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 32
  • 0

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

Napisałem maila do serwisu opisując dokładnie problem z telefonem i zobaczymy co serwis odpisze i jak pomoże z tym problem,bo zastanawiam się czy w sklepie tam gdzie kupiłem telefon nie reklamować go i prosić o wymianę na inny telefon innego producenta.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38 nie neguję problemu z aktualizacją. Spróbuj na modemie dodać na stałe adres IP do tego telefonu. Sprawdź na najniższym stopniu zabezpieczen i różnym szyfrowaniu WPA WPA 2, WPA 2 PSK itp..


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38to okazuje się jest znany bug... Faktycznie został poprawiony w wersji 12.1.4, najwidoczniej lepsze jest tu wrogiem dobrego...

 

https://forum.xda-developers.com/t/wi-fi-problems-since-last-update.4134389/page-2

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z połączeniem wifi w telefonie przez DHCP

@lukcio38  daj znać co Ci odpisze serwis, oczywiście możesz reklamować telefon (osobiście powiem Ci że Samsung często wydaje łaty i żadnych takich przebojów nie miałem).