Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Smart Wifi Box ora Fun Box 3.0


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Problem z Smart Wifi Box ora Fun Box 3.0

Witam, 

Mam pewien problem. Posiadam w domu router Fun Box 3 oraz od jakiegoś czasu Smart Wifi Box dla wzmocnienia sygnału na piętrze. 

Zacznę od tego, że w domu znajduje się również wzmacniacz sygnału D-link DAP-1610. W związku z tym mam dwa pytania:

1. Czy jest możliwość, że Smart Box łączy się ze wzmacniaczem, a nie routerem Fun Box? Niestety nie jestem w stanie tego sprawdzić, żadna aplikacja nie daje mi czytelnego obrazu z czym dane urządzenie jest połączone. Zdaje sobie sprawę z tego, że Smart Box nadaje pod taką samą nazwą jak z połączonym urządzeniem.

 

2. Ostatnio zauważyłem, że mimo tego, że Smart Box nadaje sygnał, to mój komputer mimo wszystko łączy się z FunBoxem, który znajduje się piętro niżej i przez to jakość połączenia jest kiepska. Co najdziwniejsze, w WIFI scanner pokazuje się Smart Box, ale w sieci WIFI możliwych do połączenia pokazuje tylko FunBoxa (idzie to rozróżnić po jakości połączenia). Tutaj załączam screena wyjaśniającego. 

 

WIFI SCREEN.png

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Problem z Smart Wifi Box ora Fun Box 3.0

@Miszel113 SWB raczej wybiera brata, czyli FB3.  Oczywiście połączy się i z innym sprzętem np przez WPS, ale to musi być wymuszone przez Ciebie. Sam nie podejmie takiej decyzji. Zapytam jakie SSID jest na modemie i DAP-ie? Jeśli nie takie samo, to nawet niemożliwe.

Na początek oba urządzenia wróć do ustawień fabrycznych i sparuj je  w bliskiej  odległości po wifi lub kablu. Dopiero przenieś SWB w miejsce docelowe i sprawdź transfer po kablu że switcha SWB do kompa z Ethernet 

To będzie miarodajny test połączenia FB-SWB 

Te urzadzenia w kanale 6 to: mniejszy teapez-modem, wiekszy- SWB. Ten w 11 to DAP?

Mierzyłeś to przy SWB? Tak to wygląda na pierwszy rzut oka 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Smart Wifi Box ora Fun Box 3.0

@Miszel113  smarta wi-fi box paruje się przy FunBox, potem ustawiasz go w miejscu, gdzie jest jeszcze dobry sygnał wi-fi z FunBox, dodatkowy wzmacniacz to już konfigurujesz według uznania 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z Smart Wifi Box ora Fun Box 3.0

@Miszel113 sprawdzałem sieć WiFi ma dwóch wzmacniaczach. Nie polecam takiego rozwiązania, bo sieć WiFi zaczyna się zapychać i wszystko zwalnia. Jeden wzmacniacz musi wystarczyć, chyba, że nie zależy na prędkości.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Smart Wifi Box ora Fun Box 3.0

@Miszel113  zamiast Smart wifi box, kup porządny router i wifi nim rozgłaszaj, wzmacniacze wifi to lipa, jest wolno i niestabilnie. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Problem z Smart Wifi Box ora Fun Box 3.0

@agat13 Otóż odpowiedź jest następująca:

Kanał 6: Beba z jakością 50% - FunBox 3.0 znajdujący się piętro niżej, Beba 2 - DAP znajdujący się dwa piętra niżej(!)

Kanał 11 - SBW znajdujący się pokój obok. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Problem z Smart Wifi Box ora Fun Box 3.0

@Miszel113  to nie do końca tak, bo SWB z natury kopiuje ustawienia wifi  modemu I do tego służy właśnie SMART,  aby tymi samymi ustawieniami  przełączyć pomiędzy  modemem a SWB 

Na dodatek masz 3 piętra do pokrycia. Na zasadzie range extendetow to niestety słaby pomysł.  Za duża odległość a za mały transfer  i stabilność. Ten FB powinien być w środku..